کفپوش چوبی و لمینت و مقایسه آن

کفپوش چوبی و لمینت مدرن

سلام دوستان امروز آمده ایم تا در مورد کفپوش چوبی و لمینت با شما صحبت کنیم و به یک نتایج مثبت و ارزنده ای برسیم.

خصوصیات کفپوش چوبی و لمینت

همانطور که در جریانید کفپوش ها یکی از ویژگی های تعیین کننده یک خانه است و کفپوش های چوبی یکی از محبوب ترین گزینه های آن ها در بین عموم افراد می باشد زیرا از یک ماده طبیعی ساخته شده است . در سال های گذشته از ماده اصلی چوب برای کفپوش ساختمان استفاده می کردند که هنوز هم در برخی از خانه ها از همان کفپوش های چوبی قدیمی استفاده می شود ولی به مرور زمان سبک خانه ها عوض شد و بعضی از مردم در دکوراسیون خانه هایشان از کفپوش های چوبی لمینت استفاده کردند که ظاهری طبیعی شبیه به چوب را دارد ولی با قیمت پایین تر عرضه می شود .

هنگام تصمیم گیری در مورد کفپوش چوبی و لمینت گزینه های زیادی را باید مورد بررسی قرار داد تا بتوانیم تصمیم درست و منطقی بگیریم .کفپوش های چوبی هر کدام دارای یکسری نکات مثبت و منفی هستند که سعی دارم در این مقاله شما را با این نکات آشنا کنم .

کفپوش چوبی و لمینت زیبا
قطعأ وقتی لمینت را با کفپوش چوبی در برابر هزینه آن می سنجید برای شما واضح است که گزینه کفپوش لمینت بهترین گزینه است و مقرون به صرفه خواهد بود حال به شما توصیه می کنم که زود تصمیم گیری نکنید واجازه دهید جنبه های مختلف و نکات مثبت و منفی آن را بازگو کنیم و بعد در مورد نوع کفپوش های چوبی فکر کنید . عواملی نظیر دوام ، ارزش فروش مجدد ، نظافت ، نصب و تعمیر و سایر موارد در نوع کفپوش تأثیر می گذارد . مادر این مقاله سعی داریم به برخی از عناصری که بین کفپوش چوبی و لمینت تفاوت ایجاد می کند را مقایسه کنیم وبعد در مورد نوع انتخاب خود تصمیم گیری نماییم .

مقایسه کفپوش چوبی و لمینت

۱- هزینه لمینت و کفپوش چوبی : در این قسمت می خواهیم هزینه های کفپوش چوبی و آنچه که می توانید از آن برخوردار باشید با شما صحبت کنم تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید که چی برای شما مناسب تر است
کفپوش چوبی : این نوه از کفپوش ها از درختان بریده شده ساخته می شود قیمت گذاری بر روی آن بستگی به نوع چوب مورد نظر دارد ولی به طور کلی چوب برای خرید و نصب از قیمت بالاتری برخوردار است.
کفپوش لمینت از چوب کامپوزیت ساخته شده است که در دماهای بالا به هم فشرده می شوند و بعد ورقی از طرح چوب روی کامپوزیت قرار داده می شود و آن را می پوشاند . باید در اینجا گفت که نه تنها خود مواد ارزانتر است بلکه هزینه نصب کفپوش لمینت به طور متوسط پنجاه در صد کمتر از نصب کفپوش های چوبی است

تعمیر کفپوش لمینت و چوب

کفپوش خانه شما در بعضی مواقع و تحت برخی شرایط ممکن است به تعمیر احتیاج داشته باشد و آن ها ممکن است از ضربه های جزیی تا پوسیدگی کلی آسیب دیده باشند حال می خواهیم تحت این معیار این دو کفپوش را یعنی چوبی و لمینت را باهم مقایسه می کنیم :
کفپوش های چوبی : این نوع کفپوش ها به راحتی قابل تعمیر است و می توان بعد از تعمیر سال های سال از آن استفاده کرد و لذت برد .


کفپوش های لمینت : این نوع کفپوش ها به راحتی تعمیر نمی شود مگر اینگپکه کفپوش ها به گونه ای باشد که به صورت جداگانه تهیه می شود و به هم می چسبد در این شرایط شاید امکان آن باشد که قسمت هایی را که در آن پوسیدگی احساس می شود را برداشت و آن قسمت را با کفپوش لمینت جدید جایگزین کرد که آن هم بسته به نور خورشید و تعداد سال هایی که از کفپوش استفاده می کنید ممکن است با قسمت های دیگر مطابقت نداشته باشد.

بهترین مکان برای کفپوش های چوبی و لمینت

حال نکته ای که باید مد نظر قرار بدیم که در کجای خانه قرار است از این کفپوش ها استفاده کنیم و بهترین جا برای هر کدام را تشخیص دهیم تا با فکر بیشتری بتوانیم تصمیم گیری کنیم.
کفپوش های چوبی: این کفپوش ها با توجه به ظاهر بسیار زیبایی که دارد مناسب برای اتاق هایی است که رفت و آمد در آنها کم باشد مانند اتاق خواب و یا اتاق ناهارخوری . این کفپوش ها را برای کسانی که حیوانات خانگی دارند و یا در اتاق هایی که رفت و آمد در آن ها زیاد است توصیه نمی کنم چون براثر رفت و آمد ممکن است زود آسیب ببیند یا از زیبایی آن کاسته شود همچنین امکان استفاده از این کفپوش ها را در جایی که رطوبت دارد مانند زیر زمین و یا حمام وجود ندارد و حتی به شما پیشنهاد می دهم که از این کفپوش ها در جایی که آفتاب مداوم در حال تابش است استفاده نکنید.

کفپوش های لمینت: این نوع کفپوش ها را می توان با خیال راحت در جاهایی که آفتاب مداوم می تابد استفاده کرد و از ظاهر همچون چوب آن بهره مند شد و می توان گفت که نسبت به کفپوش های چوبی مقاومت بالاتری نسبت به رفت و آمد و رطوبت دارند.

کفپوش چوبی و لمینت حرفه ای

حالا اگر قصد دارید از کفپوش های چوبی استفاده کنید تصمیم با خود شماست اگر در خانتان بچه های جوان یا حیوانات خانگی دارید و یا اینکه قصد دارید از مواد طبیعی برای کفپوش استفاده کنید لطفأ قبل از تصمیم گیری یک مروری روی مطالب بالا داشته باشید.
خوشحال شدم که توانستم کمی با شما صحبت کنم و تجربه های خودم را در اختیارتان قرار بدهم منتظر نظرات شما هم هستم.

 

این نوشته در خانه ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.