نقش آیینه در دکوراسیون پذیرایی

نقش آیینه در پذیرایی

سلام خدمت دوستان خودم . امروز می خواهم در ارتباط با نقش آیینه در اتاق پذیرایی صحبت کنم و این که این شی بی نظیر را چگونه و در کجا استفاده کرد تا به فضای اتاقمان روح ببخشد .

نقش آیینه در اتاق پذیرایی چیست

همانطور که می دانید یک اتاق با آیینه خیلی بزرگتر از اتاقی به نظر می آید که در آن از آیینه استفاده نشده باشد زیرا آیینه بیشتر نورهایی را که به آن می تابد را باز می گرداند و بازتاب می کند . این در حالی است که اجزای دیگر اتاق پذیرایی مثل کاغذ دیواری بیشتر نور را جذب می کند در این صورت اگر ما بخواهیم یک اتاقی را که با لامپ ۶۰ وات دارد را با همین شرایط یعنی داشتن همین لامپ ۶۰ واتی پرنور تر کنیم باید به فکر نصب یک آیینه در اتاق پذیرای مان باشیم ولی اشتباه نکنید آیینه ها نمی توانند نور ایجاد کنند فقط آنها می توانند نور را منعکس کنند .

خصوصیات و نقش آیینه ها

برای توضیح بیشتر باید گفت که بیشتر نوری که یک لامپ تولید می کند توسط اجزایی که در اتاق پذیرایی تان هستند جذب می شود و مقداری از آن به چشم ما منعکس می شود که این موضوع باعث می شود که ما اجسام را ببینیم ولی در مورد نقش آیینه ها باید بگویم که آنها منعکس کننده تر هستند به این معنا که مقدار زیادی از نور را بازتاب می کند .
در نتیجه می توان گفت که برای افزایش روشنایی عمومی در یک اتاق پذیرایی استفاده کرد ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که نور هم به صورت نامحدود چرخش نخواهد کرد بدین منظور که حتی آیینه ها هم مقداری از نوری که به آنها برخورد می کند را جذب می کنند و در نهایت نور منعکس شده تا حد کمتر می شود . اگر این موضوع صحت نداشت که ما می توانستیم کل جهان را با یک لامپ و تعداد بسیار زیادی آیینه روشن نگه داریم ولی این را مطمئن باشید که بازتاب نور در آیینه خیلی بیشتر از بقیه اجزای اتاق پذیرایی است پس به همین خاطر است که مورد توجه قرار گرفته است .

عکس از نقش آیینه

 

جالب است بدانید که آیینه ها شدت نور را عوض نمی کنند بلکه نور را بازتاب می کنند و امواج نوری ساطع می کنند در نتیجه اگر شما نوری را به آیینه بتابانید آیینه به سادگی انرژی را به جهت دیگری منحرف می کند در ایجا دوست دارم در مورد اینکه چرا ما آیینه را بر روی دیوار نصب می کنیم توضیح بدهم همانطور که در بالا توضیح داده شد اگر آیینه ای را در پشت چراغ یا نور شمع قرار دهیم آیینه طبق وظیفه خود نور را منعکس مس کند حال تصور کنید که این آیینه بر روی دیوار قرار نداشت در نتیجه این نور توسط دیوار جذب می شد و دیوار مقدار کمی از آن را بازتاب می کرد ولی اگر آیینه بود نور بیشتری از آن منعکس می شد پس نوری که قرار بود توسط دیوار جذب شود ما توانستیم با قرار دادن یک آیینه روی دیوار به محیط برگردانیم که این باعث می شود نور بیشتری در اتاق به وجود آید .

کاربرد و نقش آیینه ها

شما نمونه ای از این هنر آیینه ها و فناوری را می توانید در فانوس دریایی و یا در چراغ جلوی اتومبیل

نکاتی در ارتباط با نصب آیینه

باید این را بدانید که آیینه را در کجا نصب کنید و اصولأ افراد برای قرار دادن آن بر روی دیوار به ابعاد دیوار توجه می کنندولی این بار بیایید به آنچه که در آیینه دیده می شود توجه کنید برای مثال اگر آیینه در برابر پنجره قرار بگیرد باعث می شود نور بیشتری وارد اتاق شود . جالب است بدانید که حتی اینکه آیینه را در چه ارتفاعی قرار دهیم هم بستگی به چیزی دارد که در مقابل آیینه است نه این که طبق عادت آن را به موازات چشمتان قرار دهید .

کاربرد نقش آیینه
از استفاده کردن یک آیینه بزرگ در یک اتاق کوچک نترسید آیینه ها در فضای اتاق توهم عمق ایجاد می کند و در واقع به بزرگ تر شدن اتاق کمک می کند مثلأ یک آیینه قدی که به دیوار تکیه داده شود یک عناصر تزیینی عالی برای اتاق های پذیرایی کوچک است . حتی می توان گفت به کار بردن آیینه ها در محل های باریک مثل راهروها گزینه بسیار خوبی است. جالب است بدانید که آیینه ها نقاط کانونی خوبی هستند و قرار دان آنها در جای مناسب باعث می شود که به عنوان نقطه کانونی از آنها استفاده شود.

 

آیینه ها انواع متفاوتی دارند و تفاوت آنها تنها از طریق قابی که دور آنهاست قابل تشخیص است . هر آیینه با قاب متفاوت جلوه متمایزی به محیط اطرافش می دهد پس در انتخاب قاب در دور آیینه تان دقت کنید. توصیه می کنم که آیینه ها را به صورت صحیح و درست نصب کنید اگر می بینید که سنگین است بهتر است با زدن دو میخ در دو طرف آیینه این کار را انجام دهید تا آیینه به صورت صاف بر روی دیوار قرار بگیرد .
نکته آخر اینکه از قرار دادن چندین آیینه در اتاقتا نترسید و شجاعانه این کار را انجام دهید ولی بیش از اندازه نباشد زیرا باعث می شود بازتاب های اضافی در محیط آزار دهنده شوند.
امیدوارم توانسته باشم در این راه کمکی بکنم شما هم اگر نظر و پیشنهادی دارید با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.