نورپردازی سوپر مارکت

نور پردازی سوپر مارکت شیک

با سلام خدمت کاربران و دوستان عزیز سبک نگار
نورپردازی سوپر مارکت هنر و علم را در خود جای داده است هنر از این بایت که افزایش راحتی و وضوح رنگ باعث می شود محصولات جذاب تر شوند و خریداران بیشتری را به خود درگیر می کند پس در نتیجه باعث افزایش فروش می شود و به این خاطر علاوه برهنر علم را در گیر می کند زیرا با داشتن علم می توانیم از ابزارهایی استفاده کنیم که علاوه بر صرفه جویی قابل توجهی در انرژی طول عمر بیشتری را فراهم می کند . حال با توجه به این توضیحات ما برای نورپردازی سوپر مارکت باید محیط رل طوری فراهم کنیم که مصرف کننده بتواند یک خرید ایمن داشته باشد و از خریدش لذت ببرد .

نکاتی در ارتباط با نورپردازی سوپر مارکت

با یک نورپردازی مناسب می توان فضای فوق العاده ای ایجاد کرد . باید این نکته را در نظر بگیرید که نورهای مختلف احساس های متفاوتی را در افراد ایجاد می کند. اگر نورپردازی سوپر مارکت به صورت اصولی انجام شود نتایج مثبتی را به ارمغان می آورد از جمله این که باعث می شود کالاها جذاب تر شوند و خریدارها راحت تر آنها را پیدا کنند در نتیجه تمایل به خرید کالا افزایش پیدا می کند

انواع چراغ ها برای نورپردازی سوپر مارکت

در اینجا بررسی انواع چراغ ها مطرح می شود :
چراغ هایی که در سقف قرار می گیرد
چراغ های که برای نمایش قیمت محصول قرار داده می شود
نورافکن ها
چراغ هایی که برای تبلیغات و جذاب کردن محصولات در نظر گرفته می شود

اصلی ترین چراغ ها نورافکن هایی است که برای یک سوپر مارکت استفاده می شود . نورپردازی سوپر مارکت باید به گونه ای باشد که سایه ایجاد نکند و بتواند کالاها را به خوبی نمایش دهد . حتی می توان گفت که نورافکن ها به چراغ های دیگر کمک می کند تا آنها بتوانند کارشان را به خوبی انجام دهند و منطقه وسیعی را روشن کند .

نکاتی که باید برای نورپردازی سوپر مارکت در نظر بگیرید

برای نورپردازی سوپر مارکت باید سه موضوع را در نظر بگیرید :
۱- درخشش
۲- مشکلات روشنایی
۳- مشکلات تولید گرما توسط چراغ ها
یعنی نباید به گونه ای باشد که برای مشتری آزاردهنده باشد و باعث تحریک چشم شود و همچنین نباید گرمای زیادی تولید کند که هم محیط نا آرامی ایجاد شود و هم ممکن بعضی از محصولات رافاسد و خراب کند. خب ابتدا به موضوع درخشش می پردازیم و سعی می کنیم با یکسری کارهای ساده این مسأله را حل کنیم . درخشش به این معناست که چهره واقعی کالا و محصول در مقابل چشم مشتری قرار بگیرد که توصیه می کنم از لامپ های LED استفاده کنید یادتان نرود که نور لامپ هایی که برای نورپردازی س.پر مارکت استفاده می کنید طوری باشد که رنگ واقعی کالا را نشان دهد.

نورپردازی سوپر مارکت جدید

ما اینجا آمده ایم تا به شما یکسری راهنمایی های اساسی در جهت نورپردازی سوپرمارکت شما بهتان ارايه دهیم تا شما بتوانید سوپر مارکت خود را به محیطی آرام تبدیل کنید چون با این شرایط امروزه مردم برای خرید حتی مواد غذایی خود سلیقه به خرج می دهند و دوست دارند که از جایی خرید کنند که به آنها حس خوب منتقل کند. من پیشنهاد می کنم در محیط کلی سوپر مارکت شدت نور خیلی زیاد نباشد تا مشتری آرامش داشته باشد و تمایل نشان دهد تا مدت بیشتری را برای ماندن در این فضا اختصاص دهند ولی در عوض روی یکسری از محصولات شدت نور را زیاد کنید تا مشتری را به سمت آن بکشاند و جلب توجه کند . با این روش هم آرامش را فراهم کرده اید و هم باعث شدید که مشتری تجربه خوبی را برای خرید کردن از سوپر مارکت شما در ذهن خود نگه دارد . با تغییر شدت نور در جاهای مختلف در مصرف انرژی هم صرفه جویی می کنید.

استفاده از لامپ های LED برای نورپردازی سوپر مارکت

در اینجا من به شما یک پیشنهاد عالی می دهم . باتوجه به اینکه لامپ های کم مصرف یا همان LED هر روز در حال بروز رسانی هستند و تکولوژی آن رو به پیشرفت است پس می توان گزینه خوبی برای نورپردازی سوپرمارکت شما باشد . استفاده از این لامپ ها باعث می شود که هم عمر طولانی داشته باشد و هم هزینه نگه داری آنها پایین باشد . نکته جالب این که چون مصرف این لامپ ها پایین است و روشنایی خوبی دارند پس باعث می شود ما برای نورپردازی سوپر مارکت خود از لامپ کمتری استفاده کنیم . شاید در ابتدا سرمایه زیادی را صرف می کنید ولی این کار باعث می شود بتوانید زمان زیادی را از این محصول استفاده کنید .

نورپردازی سوپر مار کت مجهز
شما می توانید با استفاده از یک سیستم روشنایی هوشمند و بهینه سازی مصرف انرژی کارها با آسودگی انجام دهید .یعنی مثلأ استفاده از لامپ هایی که ۲۰ در صد کم نور هستند از نظر چشم افراد قابل تشخیص نیست ولی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی به اندازه ۲۰ در صد می شود و می توان این را ذخیره رد و در جایی دیگر برای جلب توجه محصولات استفاده کرد و شدت نور را بالا برد.

شما می توانید برای نورپردازی سوپر مارکت خود از یکسری سنسورها نور را در فروشگاه خود تنظیم کنید یعنی در زمانی که نور از بیرون می تابد و محیط روشن است از نور کمتر و موقعی که هوا رو به تاریکی می رود از نور بیشری استفاده کنید .

و مطلب آخر اینکه روش های زیادی برای به دست آوردن راندمان یک سوپر مارکت وجود دارد ، طراحی مدرن و اینکه محصولات به خوبی نمایش داده شوند که همه این ها یک وجه مشترک دارند و آن این که از یک سیستم روشنایی خوب و مناسب استفاده کنید.
خوشحال میشم اگر بتونم از نظراتتان استفاده کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.