آشپزخانه های کوچک و مزیت های آن

عکس از آشپزخانه های کوچک

سلام به شما عزیزان امروز قصد دارم در مورد آشپزخانه های کوچک و مزیت استفاده از فضای کوچک برای آشپزخانه در خانه های نقلی امروزی صحبت کنم و نظراتم را با شما در میان بگذارم.
درست در زمانی که روند طراحی آشپزخانه ها روی فضاهای بزرگ بنا شده بود به دلیل نوع زندگی مردم و خانه ها موجی از محبوبیت و طراحی برای خانه های کوچک به وجود آمد به این ترتیب صاحبان خانه شروع به کشف مزایای آشپزخانه های کوچک و فضایی متناسب با خانه های نه چندان بزرگ انجام دادند .شاید شما از کوچک بودن آشپزخانه هایتان اعتراض کنید ولی من قصد دارم چند تا از مزیت های آشپزخانه های کوچک را برایتان بازگو کنم .

مزیت های آشپزخانه های کوچک

اولین چیزی که باید بدانیم این است کهدر آشپزخانه های کوچک یک مثلث کاری محکم تر به وجود می آید که باعث می شود فضای کاری ارگونومی و صحیح و کارآمدتر شود و برای رسیدن به ایستگاه های اصلی آشپزخانه نیازی نیست که خیلی خودتان را خسته کنید بلکه می توانید با با فلصله های بسیار کمی خودتان را به همهی جای آشپزخانه دسترسی پیدا کنید.
دومین نکته که دوست دارم در اینجا مطرح کنم این است که هزینه کل مصالح در یک آشپزخانه کوچک به دلیل استفاده کمتری از آن ها به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند و چون مقدار مصالح به کار رفته در آشپزخانه های کوچک کمتر است بازسازی آن و تغییر دکوراسیون ان هم به سادگی و با هزینه پایین انجام می شود حتی این کار را می توانید خودتان انجام دهید و از آن لذت ببرید .

شما با فضایی طرف هستید که مقدار مصالح کمتری را می توان در آن خرج کرد من از دید دیگری به قضیه نگاه می کنم شما می توانید کیفیت مصالح به کار رفته در چنین آشپزخانه ای را ارتقا ببخشید بدون اینکه شما را تحت فشار اقتصادی قرار دهد حتی می توان این طور به قضیه نگاه کرد که در آشپزخانه های کوچک چون میزان طراحی محدود است و گزینه های طرح محدودتر است می توانید بیشتر به انتخاب مواد و وسایل جانبی توجه کنید .
جالب است بدانید با داشتن آشپزخانه کوچک فضای نشیمن به حداکثر می رسد . از آنجایی که فضای کمتری را برای آشپزخانه در نظر گرفته می شود بدان معنا که فضای بیشتری در خانه شما برای اتاق نشیمن و اتاق خانوده یا اتاق غذاخوری اختصاص داده می شود یا حتی می توانید اتاق های جدیدی ایجاد کنید که اگر یک آشپزخانه بزرگ داشتید امکان چنین کاری برایتان فراهم نمی شد مثل اتاق کار و اتاق خیاطی که باعث می شود یک مکان مخصوص خودتان برای انجام کار شخصی یا یک اتاق برای فکر کردن و آرامش گرفتن برای خودتان ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

تصویر از آشپزخانه های کوچک
مزیت دیگر آشپزخانه های کوچک این است که شما از تمام فضاهای موجود می توانید بهترین استفاده را بکنید . بهتر است در چیدمان آشپزخانه های کوچک کابینت های آشپزخانه منسجم در یک جا جمع شود چون یخچال و … نباید در مناطق آبرسان قرار گیرد . اصولا در آشپزخانه به سبک استاندارد به گونه ای عمل می کنند که در بالای کابینت یک فضایی باز قرار گیرد ولی برای طراحی در آشپزخانه های کوچک بهتر است از این فضای باز هم استفاده شود برای مثال می توانید تا سقف کابینت را ادامه دهید و یا از قفسه استفاده کنید البته برای یکنواخت کردن فضای آشپزخانه از کابینت استفاده کنید جلوه بهتری به کارتان می دهد.

مزیت استفاده از در های شیشه ای در آشپزخانه های کوچک

پیشنهادی که دوست دارم در این جا مطرح کنم بهتر است از درهای شیشه ای استفاده کنید . درست است که کار با کابینت های شیشه ای کمی سخت است کابینت های شیشه ای چیزی بین کابینت های بسته و قفسه های باز در آشپزخانه است . یعنی در عین این که همه چیز را سازماندهی می کند می توانید ظروف کریستالی را به نمایش بگذارد . این کابینت ها در دو نوع شفاف و مات قرار دارد.البته ناگفته نماند که این نوع کابینت ها بسیار سلیقه ای است بعضی ها خیلی دوست دارند و افرادی هم هستند که خیلی علاقه ای دارند برای کسانی که از این نوع سبک کار خوششان می آید در مورد آشپزخانه های کوچک امتحانش ضرر ندارد.

آشپزخانه های کوچک و روش ساخت شیشه های مات

شیشه های مات با شن و ماسه باد خورده اند و ظاهری مات دارند ولی باید بگویم که چیدمان وسایل از پشت معلوم است ولی جزییات مشخص نیست جالب است بدانید که این نوع شیشه ها تنوع بسیار زیادی دارند زیرا می توان نقش یا نوشته ای خاص روی آن حک کرد که این موضوع در مورد شیشه های شفاف صدق نمی کند بهتر است در یک مبحث جداگانه در مورد آن صحبت می کنم .شما می توانید با به کاربردن چند تا کابینت شیشه ای محدود و در صورت تمایل با اضافه کردن روشنایی داخلی آشپزخانه کوچک خود را متفاوت کنید.با این کار فضای بهتری و زیباتری را برای خودتان بسازید . به دنبال رنگ های خنثی و سبک تر بروید و از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا آشپزخانه شما را کوچک تر می کند و برای انتخاب کفپوش مناسب هم بهتر است از کاشی هایی استفاده کنید که بزرگتر باشد چون کفپوش یا کاشی های کوچک فضای آشپزخانه را کوچک می کند.
پس در آشپزخانه خود حس خوب داشته باشید و این حس خوب را به بقیه افراد نیز منتقل کنیدو خوشحال میشم نظراتتون را در مورد این مقاله بدونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.