ایده‌های نو برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

جدیدترین ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب کوچک

زمانی که بعد از یک روز کاری پرمشغله به دنبال فضایی برای آسودگی خاطر هستید، اتاق خواب محلی است که آرامش را به شما هدیه می‌دهد. اما زمانی طعم خوش این آرامش را می‌چشید که با ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب کوچک آشنا باشید و با چیدمان اصولی، اتمسفری مثبت در آن برقرار کنید.

از طرفی دیگر این روزها اتاق‌های خواب فضایی کوچک از آپارتمان‌های نقلی ما را تشکیل می‌دهند و شاید تصور کنید در این اتاق‌های کوچک نمی‌توان اصول دکوراسیون را رعایت کرد.

ما اینجا هستیم که جدیدترین ایده‌های چیدمان اتاق خواب‌های کوچک را با شما در میان بگذاریم که علاوه بر استفاده بهینه از فضا، اتاقی از جنس آرامش داشته باشید. پس برای تجربه آرامش در اتاق‌های کوچک خود با تیم سبک نگار همراه شوید.

 

۱٫     سادگی از الزامات دکوراسیون اتاق خواب کوچک

یکی از تصورات اشتباهی که در چیدمان فضاهای کوچک وجود دارد، این است که تصور می‌شود در اتاق‌های کوچک باید اثاثیه را در گوشه‌ای از دیوار قرار داد که فضا بزرگ‌تر دیده شود.

این تصور کاملا اشتباه است؛ برعکس، زمانی که تخت خواب را در مرکز اتاق قرار می‌دهید فضا بزرگ‌تر دیده می‌شود و این از اصول سادگی در اتاق‌های کوچک است. در نظر داشته باشید در اتاق خواب‌ها یک دیوار کامل وجود دارد که بهترین انتخاب برای قراردادن تخت خواب است. به کمک این دیوار سادگی را در اتاق کوچک خود برقرار می‌کنید.

۲٫     در دکوراسیون اتاق خواب کوچک از رنگ‌های تیره نترسید!

زمانی که از دیوار اتاق خواب‌های کوچک صحبت می‌شود بسیاری تصور می‌کنند استفاده از رنگ‌های تیره ایده خوبی نیست و باید حتما از پالت‌های رنگی خنثی استفاده کرد.

با این حال جدیدترین ایده‌هایی که در حوزه دکوراسیون اتاق‌ها اعمال شده است، نشان می‌دهد رنگ تیره حتی در فضاهای کوچک زیبایی منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند.

برای انتخاب رنگ‌های تیره اتاق خواب ما خاکستری، ذغالی، آبی مایل به خاکستری و سبز زیتونی را به شما پیشنهاد می‌دهیم که رنگ‌های شیک و جذابی هستند.

اتاق خواب کوچک

۳٫     نور کافی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک ضروری است

مهم نیست چه رنگی را برای دکوراسیون اتاق خود انتخاب کنید، چه سایه‌های خاکستری و تیره را انتخاب کنید، چه از پالت‌های رنگ روشن، باید در اتاق نور کافی تعبیه کرده باشید.

افزودن منابع نور بیشتر علاوه بر اینکه اتاق خواب کوچک شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، از کلاستروفوبیا نیز جلوگیری می‌کند. این اختلال در محیط‌های کوچک ایجاد می‌شود که فرد احساس می‌کند در فضایی کوچک محصور شده است.

سعی کنید به جای استفاده از یک منبع نور قوی، از چندین منبع نور کوچک‌تر استفاده کنید. به این معنی که علاوه بر لوستر سقفی خود، لامپ‌های کوچک‌تر را به دیوارها و کنار تخت‌خواب اضافه کنید و از جادوی نور نهایت لذت را ببرید!

۴٫     بی‌نظمی جایی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک ندارد!

به‌هم‌ریختگی در یک اتاق خواب کوچک جلوه‌ای ناخوشایندتر از فضاهای بزرگ دارد. این یک ایده ساده و بدون هزینه است که باید در چیدمان اتاق خواب‌های کوچک رعایت کنید.

همیشه اتاق خود را منظم نگه دارید و برای وسایل مختلف جای مخصوص تعبیه کنید. به همین سادگی اتاقی آرامش‌بخش‌تر خواهید داشت.

۵٫     طبیعت را به دکوراسیون اتاق خواب کوچک بیاورید

گیاهان در هر نقطه‌ای از خانه برای تجربه آرامش ضروری‌اند. بنابراین از کوچک بودن فضای اتاق خواب خود نترسید. ایده‌های بسیاری وجود دارد که به کمک آنها انواع گلدان‌ها را به اتاق خود اضافه کنید.

یکی از ایده‌های جالب برای اضافه کردن طبیعت سرسبز به خانه استفاده از گلدان‌های کوچکی است که می‌توانید آنها را از دیوارهای اتاق بیاویزید.

علاوه بر این گیاهان بلندقد درختی و درختچه‌ای نیز بهترین انتخاب‌ها برای اتاق‌های کوچک هستند؛ چراکه توجه را به سمت بالا و سقف می‌آورند. از گیاهان همچون درخت انجیری در اتاق خواب کوچک خود استفاده کنید و آرامشی از جنس طبیعت را به خود هدیه دهید.

۶٫     تاکیدهای رنگی را فراموش نکنید

هرچند که سبک مینیمالیسم در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند اتاق‌هایی کاملا سفید داشته باشند؛ اما استفاده از یک رنگ و سایه‌های مختلف آن در طولانی‌مدت چشمان شما را خسته می‌کند.

بنابراین شاید استفاده از مینیمالیسم در اتاق خواب ایده خوبی نباشد؛ اما اگر برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود، سبک مینیمال را انتخاب کرده‌اید، چند تاکید رنگی به آن اضافه کنید. تاکیدهای رنگی در وسایل مختلف اتاق اضافه می‌شوند؛ به عنوان مثال تابلوها، ملحفه‌ها و کوسن‌ها بهترین انتخاب‌ها برای این کار هستند.

استفاده از رنگ‌هایی با اشباع بیشتر در اتاق خوابی که با پالت رنگ‌های خنثی طراحی شده است، انرژی و اتمسفر بهتری در آن ایجاد می‌کند.

دکوراسیون اتاق

۷٫     اثاثیه بزرگ هم راهی به اتاق خواب‌های کوچک دارند!

یکی دیگر از اشتباهاتی که معمولا افراد مرتکب می‌شوند، استفاده از اثاثیه کوچک و کم‌جا برای فضاهای کوچک است. این تصور که با استفاده از وسایل کم‌جا امکان بزرگ‌تر کردن اتاق را دارید درست نیست؛ بهتر است در این زمینه خود را محدود نکنید و از وسایل و اثاثیه بزرگ در اتاق خواب‌های کوچک استفاده کنید.

در جدیدترین ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک تخت‌های سایبان‌دار و فرش‌های بزرگ، معجزه‌ای فوق‌العاده در اصول چیدمان خلق کرده‌اند.

۸٫     شغل دوم تخت خواب در اتاق خواب‌های کوچک!

یکی از ایده‌هایی که دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما را متفاوت می‌کند، استفاده چندمنظوره از وسایل است. به عنوان مثال تخت خواب شما باید دو شغل داشته باشد.

شب‌ها مکانی امن برای خواب راحت است و در طول روز با کنار هم گذاشتن کوسن‌ها آن را به مکانی برای مطالعه و انجام پروژه‌های کاری تبدیل کنید. با این کار از فضای کوچک خود بهترین بهره را برده‌اید.

این کار را برای سایر وسایل اتاق نیز در نظر بگیرید. در واقع تیم سبک نگار نیز این اصل را در طراحی گجت چوبی جک آپ نیز به کار برده است. این گجت علاوه بر اینکه پایه لپ‌تاپ مناسبی است، بعد از اتمام کار محلی برای نگهداری لپ‌تاپ و وسایل جانبی آن محسوب می‌شود.

چیدمان اتاق

کلام آخر

تیم سبک نگار در این بخش شما را با انواع ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب کوچک آشنا کرد که به کمک آنها تجربه‌ای متفاوت در فضاهای کوچک خود خواهید داشت. برای چیدمان یک فضا، مساحت و ابعاد آن اهمیت ندارد؛ کافی است ایده‌های جدید را تجربه کنید و از نتایج شگفت‌انگیز آن لذت ببرید.

تجربه اتفاقات نو همیشه احساساتی جدید به همراه دارد که شما را از امتحان کردن پشیمان نمی‌کند، کمی جسور باشید و ایده‌های نو را در اتاق خود پیاده کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.