ساخت میز ساده چوبی در خانه

تصویر میز ساده

سلام خدمت دوستان سبک نگار امروز قصد دارم در مورد ساخت میز ساده باشما صحبت کنم و شما را با نحوه ساخت آن آشنا کنم نگران نباشید سبک نگار اینجاست تا شما بتوانید استعداد های نهفته خود را بشناسید و از آن به نحو احسن استفاده کنید.

اهمیت وجود میز ساده چوبی

چیزی که در تصویر میبینید طرح میزساده است که قراره ما باهم آن رابسازیم . من این میزو خیلی دوست دارم به این دلیل که از طراحی بسیار ساده و مدرن برخوردار است و نظم جالبی دارد زیرا هم قفسه هایی دارد که برای نگه داری وسایل مورد نظر است در نتیجه شما دیگر نگران بی نظمی و درهم برهمی وسایل روی میزتان نیستید و هم به دلیل داشتن صفحه بزرگ در بالای آن شما باعث می شود شما فضای بیشتری برای انجام کارها داشته باشید وبه این ترتیب آرامش شما بیشتر می شود .همچنین می توانید از آن به عنوان میز کنسول هم استفاده کنید.
یکی از مزیت هایی که باعث می شود تا شما را به انجام دادن این کار تشویق کند این است که اگر شما این میز ساده را خودتان بسازید می توانید آن را با توجه نیاز هایتان اصلاح کنید یعنی مثلأ اگر شما قد کوتاهی دارید و روی میز های عادی راحت نیستید می توانید قد میز خود را متناسب با خودتان کوتاه کنید و از نشستن در پشت آن لذت ببرید و یا اگر در حین کار وسیله زیاد استفاده می کنید می توانید صفحه آن را بلند تر بگیرید تا فضای شما بیشتر شود و یا تعداد قفسه های زیر آن را زیاد کنید تا هنگام پیدا کردن وسیله مورد نظرتان گیج و سر در گم نشوید .

مراحل ساخت میز ساده چوبی

مزیت دیگر آن این است که می توانید ساختار میز را متناسب با محیطی که قرار است میز در آن جای بگیرد تنظیم می کنید تا به این ترتیب از تمام فضای خانه به نحو احسن استفاده می کنید و دکوراسیون داخلی منزل خود را بهینه و زیبا طراحی می کنید. پس شروع کنید . بیایید در ابتدا برویم به سراغ قفسه ها . من یکسری قفسه هایی داشتم که از آنها استفاده چندانی نمی کردم این قفسه ها از جنس تخته سه لایه است چون دانه های چوب روی آن معلوم است من روی آن را با رنگ مورد علاقه ام پوشاندم و روی آن را براق کردم به نظرم خیلی بی نظیر شده بود ولی شما می توانید با ورق های ام دی اف هم همین کار را انجام دهید هم محکم است و هم نیاز به رنگ کردن ندارد و هم تنوع طرح و رنگ آن بی نظیر است یعنی شما می توانید متناسب با رنگ جایی که قرار است میز در داخل آن قرار گیرد رنگ و طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید . خوب با همه این تعریف و تمجید ها اگر شما قصد ساختن این میز را دارید پس در ادامه با ما همراه باشید.

ابعاد میز ساده را با شکل در زیر نشان داده شده است

ابعاد میز ساده

لیست خرید

۱ ورق از MDF 3/4 or یا تخته سه لا برش داده شده به عرض ۱۵ /۲ ۱/۲، ، طول ۸ ((به آن ۱x16s گفته می شود)
تخته های ۷ × ۲ ، طول ۸ ۸
پیچ های سوراخ ۲
پیچ های جیب ۱/۴ ″

 

مواد لازم برای میز ساده

 • چسب چوب
 • پر کننده چوب
 • کاغذ سنباده ۱۲۰
 • تهویه چوب
 • رنگ
 • برس رنگ

برش های لازم برای میز ساده

 • ۱ عدد- ۱ × ۱۶@ ۵۷ ″ (میز کار)
 • ۴ – ۱ × ۱۶ @ ۱۵ ″ (قفسه)
 • ۱۰ – ۲ × ۲ @ ۱۵ ۱/۲ ″ (اصلاح عمودی بر روی میز)
 • ۸ – ۲ × ۲ @ ۱۵ ″ (اصلاح موازی با میز)
 • ۸ – ۲ × ۲ @ ۲۸ ۱/۲ ″ (پاها)
 • ۲ – ۲ × ۲ @ ۶۰ ″ (لوازم جانبی رومیزی)

توصیه می کنم برای راحتی کارتان در ابتدا تمام سوراخ ها را بزنید و بعد مشغول به کار شوید شما باید هر دو انتهای ورق های بریده شده به ابعاد ( طول و عرض ۲*۲ و ارتفاع۱۵ اینچ )و ( طول و عرض ۲*۲ در ارتفاع ۱۵و نیم اینچ )و در بالای هر پایه ای که قرار است به صفحه میز وصل شود یک سوراخ بزنید و در گوشه های طبقات قفسه ها و صفحه میز نیز احتیاج به سوراخ داریم .

مراحل ساخت میز ساده

حالا که همه چیز آمادس می رویم به سراغ ساخت میز :

گام اول : همانطور که در تصویر می بینید سعی کنید مطابق عکس قطعات را به هم بچسبانید و بعد پیچ کنید.سعی کنید چهار تا از این را مطابق شکل بسازید خیلی شگفت انگیز است .

قفسه های میز ساده

در مرحله دوم سعی کنید این چها قفسه ساخته شده را دو به دو به متصل کنید پس قفسه های پایین میز ما ساخته شد به همین راحتی نکته ای که باید در این جا مد نظر قرار دهید این است که لطفأ به جاهایی که علامت سوراخ دارد دقت کنید و سع کنید که به درستی در جای خود قرار گیرد.

میز ساده زیبا

 

در گام سوم میرویم سراغ صفحه اصلی میز. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید کار بسیار لذت بخش و ساده ای است مطابق شکل برش های اطراف صفحه بزرگ را اول بچسبانید و بعد پیچ کنید.

صفحه میز ساده

در مرحله آخر فقط کافی است این سه قطعه آماده شده را به همدیگر وصل کنید.

میز ساده شیک

نکته برای ساخت میز ساده

یک نکته رادوست دارم در مورد انتخاب نوع پیچ برای شما بازگو کنم و آن این است که در ساخت هر چیز اگر قرار باشد که ی چیز کم ضخامت مثل لولا ، و.. را به ورق mdf متصل کنیم باید از پیچ با ضخامت ۳/۴ اینچ استفاده شود .
وقتی قرار باشد دو تا ورق mdf را به صورت دوبل روی هم قرار دهید تا یک صفحه با ضخامت بیشتر به وجود آید در این صورت بهتر است از پیچ با ضخامت ۱ اینچ استفاده شود.
اگر قصد دارید دو تا ورق mdf را به صورت عمد بر هم متصل کنید توصیه می کنم از پیچ ۱ و ۱/۲( ۱/۵) اینچ استفاده شود زیرا باید برای اتصال بیشتر ۲ تا ۳ سانتی متر از پیچ داخل ورق برود تا اتصال به خوبی انجام شود .

به شما تبریک می گویم شما موفق شدید یک میز ساده بسیار زیبا و حرفه ای در عرض چند ساعت و در خانه خود درست کنید
امیدوارم توانسته باشم شما را در این راه کمک کرده باشم اگر نظرو پیشنهادی در این زمینه دارید خوشحال میشم اگر با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.