اتاق پذیرایی و اشتباهات مربوط به چیدمان آن

اتاق پذیرایی شیک

سلام به همه علاقه مندان در حوزه دکوراسیون. امروز سعی دارم مقاله ای را برای شما ترتیب بدهم و شما را با اشتباهات رایج و نا خواسته که برای چیدمان اتاق پذیرایی تان اتفاق می افتد آشنا کنیم.

طراحان داخلی مانند یک کارگردان که تک تک صحنه های یک فیلم را مورد بازنگری قرار می دهند تا بتوانند یک فیلم با بهترین سکانس ها و کیفیت را به نمایش بگذارند و روی جزییات خیلی دقت دارند ، به جزییات طراحی دقت می کنند در نتیجه به آنها اعتماد کنید . در این جا قصد دارم به برخی از معمولی ترین اشتباهاتی که برای تزیین اتاق نشیمن انجام می دهیم بپردازیم . بدینمنظور از یک طراح داخلی و معمار مسکونی خواهش کرده ایم که اشتباهات تزیینی را که اغلب در اتاق های نشیمن و پذیرایی انجام می دهند را به اشتراک بگذاریم برای یادگیری این خطاها در دکوراسیون اتا تان با ما همراه باشید

تعدادی از اشتباه های چیدمان در اتاق پذیرایی

همانطور که پشت هر پروژه موفق یک استراتژی و یک برنامه وجود دارد باید برای اتاق نشیمن خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید طرح مناسب را برای اتاق تان انتخاب کنید و آن را پیاده سازی کنید .

اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید توجه کردن به مبل است یعنی مبل را متناسب با اتاقتان انتخاب کنید این فکر اشتباه است که مبل را برای سالیان درازی نگه داری می کنند حتی اگر منزل خود را جا به جا کردید به این خاطر که مبل سالم است آن را تغییر ندهیم . طراحان موفق در این مورد هم نظر هستند که یک اتاق نشیمن عالی با یک مبل عالی شروع می شود وقتی چنین طرز فکری دارید در هیچ شرایطی به اتاق مورد نظر و رؤیایی تان دست پیدا نخواهید کرد . در ابتدا بهتر است ببینید اتاقتان کوچک است یا بزرگ و اینکه مبل شما مناسب چنین اتاقی است یا نه . حتی برای انتخاب مبل باید ارتفاع صندلی هم در نظر بگیرید زیرا در اتاق هایی که فضای کوچکی دارند مبل با ارتفاع صندلی زیاد باعث می شود محیط کوچک تر به نظر آید .

اتاق پذیرایی زیبا

اشتباه دیگری که افراد در چیدمان اتاق نشیمن با آن مواجه می شوند این است که کل فضای اتاق را از مبل پر می کنند و اتاق پذیرایی را با نمایشگاه مبلمان اشتباه می گیرند پس بهتر است بدانید که اگر اتاق نشیمن متوسط و یا کوچکی دارید از یک نیم ست یا یک دست مبل بسنده کنید تا برای تزیین چیزهای دیگر هم فضا داشته باشیم و باعث ایجاد یک چیدمان عالی شود . برای طراحان مهم است که عناصر جدید با هم ترکیب شود و یک اتاق جالب و کاربردی ، آرامش بخش را برای شما به ارمغان بیاورد .

لشتباه بعدی که ممکن است وجود داشته باشد این است که افراد از فرش های متناسب با اتاق نشیمن استفاده نمی کنند و فکر می کنند اگر در اتاق نشیمن خود با هر ابعادی که هست از فرش های گران و کوچک استفاده می کنند چیدمان اتاق خیلی مناسب است ولی در عمل این طور نیست اگر اتاق پذیرایی تان بزرگ است توصیه می کنم فرش را متناسب با ابعاد اتاق بزرگ بگیرید و اگر اتاق پذیرایی تان کوچک است از فرش بزرگ استفاده نکنیدزیرا اتاق کوچکتر به نظر می رسد ممکن است قرار دادن یک فرش کمتر از ۶ متر برای اتاق خواب یا قرار دادن در کنار تختخواب مناسب باشد ولی برای یک اتاق نشیمن خوب نیست و جلوه خوبی ندارد.

اشتباه دیگری که برای چیدمان برای شما اتفاق می افتد هنگام نصب تابلو ، ساعت و آثار هنری وتزیینی بر روی دیوار است . وقتی با برخی از این افراد صحبت می کنیم و دلیل کارشان را می پرسیم برخی اعتقاد دارند که سطح تابلو ها باید در مقابل پشم ما باشد و برخی دیگر این طور استنباط می کنند که چون دیوار کوتاه است تابلو را پایین تر و یا چون دیوار بلند است آن را بالاتر نصب می کنیم . باید بگویم که این اشتباه بزرگی است زیرا وقتی می خواهید آثار هنری یا هر چیز دیگری را روی دیوار نصب کنید باید به دیواری که قرار است روی آن زده شود توجه کنید نه چیز دیگری در این راستا یک قانون وجود دارد و آن این است که برای نصب دیوار مورد نظرتان را با سه خط افقی به ۴ قسمت تقسیم کنید و تابلو را در قسمت سوم از کف قرار دهید حالا فرقی ندارد که دیوار بلند باشد یا کوتاه.

نکاتی در ارتباط با اتاق پذیرایی

یادتان نرود که برای چیدمان اتاق پذیرایی تان باید مبل را به گونه ای بچینید که افراد بتوانند به راحتی با هم صحبت کنند برخی اعتقاد دارند مبل فقط باید روبه روی تلویزیون باشد و به همین خاطر مبل ها را مانند قطار کنار هم قرار می دهند که این کاملأ اشتباه است .

بهتر است برای چیدمان فقط از لامپ های سقفی استفاده نکنید داشتن چراغ های تزیینی و رومیزی گزینه خوبی است . سعی کنید تلویزیون را در جایی مثلأ مقابل پنجره قرار ندهید زیرا وقتی نور به آن برخورد می کند تماشای تلویزیون مشکل خواهد شد.

نکته دیگری که دوست دارم در اینجا بگویم این است که سعی کنید پرده ها را بلند انتخاب کنید و میله پرده تونو درست از جایی که پنجره وجود دارد نصب نکنید و بهتر است آن را بالاتر از پنجره نصب کنید تا فضا زیبا تر شود .
بیش از حد از وسایل تزیینی در دور اتاق استفاده نکنید حتی اگر این وسیله ها گران و با ارزش باشند باز یک وسیله اضافی است و باعث آشفتگی فضا می شود . سعی کنید از فضای دیوارها هم برای چیدن کتاب ها و غیره استفاده کنید و همه چیدمان را به کف اتاق اختصاص ندهید.

اشتباه دیگری که در چیدمان اتاق پذیرایی انجام می شود این است که عمومأ مبلمان را به دیوار می چسبانند و فکر می کنند که با این کار اتاق بزرگتر می شود ولی باید بگویم این طور نیست سعی کنید مبلمان را با فاصله بچینید تا حس بهتری به شما منتقل شود .
امیدوارم در این مقاله به شما اطلاعات کافی و کاربردی داده باشم منتظر پیشنهاد های سازنده شما هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.