با قراردادن آیینه در دکوراسیون منزل ، از محیط زندگی خود لذت ببرید

سلام خدمت شما دوستان دکوساخت
همانطور که میدانید آیینه از نمادهای نور و روشنایی در خانه است شاید به نظر شما آیینه فقط وسیله ای است که با آن می توان ظاهر خود را ببینیم پس باید بدانیم این طور نیست آیینه کاربردهای وسیعی در دکوراسیون منزل دارد و نقش مؤثری را ایفا می کند . در گذشته آیینه بیشتر به صورت ساده استفاده می شده است ولی هم اکنون که طراحان به نقش آیینه پی بردند با انواع مختلف آن را برای طراحی و دکوراسیون قسمت های مختلف خانه جایگذاری کرده است.

 

آینه در دکوراسیون

انواع آیینه ها در دکوراسیون منزل

آیینه های تراش خورده: آیینه هایی با فرم هندسی منظم هستند که به وسیله دستگاه های مخصوص لبه های آن برش می خورد و در کنار هم قرار می گیرد که هم نصب آن ساده و هم قیمت آن مناسب است و زیبایی خاصی به فضا می دهد و برای درها و دیوارها و به هر وسعتی که شما مایل باشید می توانید استفاده کنید که دکوراسیون محیط زندگی شما را بسیار دلنشین می کند.

آیینه های ونیزی: این نوع آیینه ها کار دست و هنر دست هنرمندان از قدیم تا به امروز بوده است که بعد از برش کاری در اطراف آن خراش های بسیار ظریفی به صورت نقشهای زیبا خورده می شود و آیینه را از پشت رنگ می کنند و زیبایی آن برای دکوراسیون منزل شما چند برابر می شود البته باید توجه کرد که این نوع آیینه ها قیمت بالایی دارد ولی به نظر من چنین کار دستی ارزش پرداخت هر قیمتی را دارد.
عکس آیینه در دکوراسیون منزل

آیینه کهنه کاری: در روش ساخت این نوع آیینه از رنگ و اسید استفاده می شود تا آییه کهنه به نظر آید باید توجه داشت که این نوع آیینه ها تلالؤ نور کمتری دارد و می توان آن را با توجه به رنگ های بکار رفته در آیینه با دکوراسیون منزلتان ست کنید.

آیینه کهنه کاری در دکوراسیون منزل

آیینه های حجمی : این نوع آیینه ها با فرم های مختلف برش می خورند و به صورت حجمی کنار هم قرار می گیرند که باعث شکست نور می شود و با ایجاد زاویه های مختلف به دکوراسیون منزلتان زیبایی می بخشد .
آیینه حجمی در دکوراسیون منزل

 

نکات آیینه در دکوراسیون منزل

حال بیایید درباره این که این آیینه باعث چه تغییراتی در دکوراسیون منزل می شود با هم صحبت کنیم . آیینه باعث می شود فضا بزرگتر شود پس به شما دوستان توصیه می کنم در اتاق های کوچک در مقابل پنجره آیینه نصب کنید تا با صرف هزینه بسیار پایین فضای کوچک و دلگیر اتاقتان را به فضای باز و گسترده تبدیل کنیدو از آن لذت ببرید.
نکته دیگه که دوست دارم در اینجا بگویم این است که بهتر است در ورودی خانه یک آیینه نصب شود زیرا باعث روشن شدن ورودی خانه می شود.
چینی ها یک اعتقاد کهنه و جالب داشتند این بود که پشت میز غذاخوری آیینه نصب می کردند و می گفتند اقبال و ثروت را به سمت شما سرازیر می کند و همچنین بهتر است آیینه ها را در انتهای راهرو نصب نکنید چون باعث می شود انرژی به خانه وارد نشود و توصیه می کنیم در میانه راهرو این کار را انجام دهید
ممنون که در این مقاله همراه ما بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *