چیدمان دفتر وکالت

چیدمان دفتر وکالت

سلام دوستان امروز قصد دارم در ارتباط با چیدمان دفتر وکالت باشما صحبت کنم
همانطور که می دانید افراد وقتی در زندگی با مشکلاتی مواجه می شوند سعی می کنند با فکر کردن یا مشورت کردن مشکل خودشان را حل کنند ولی اگر کار کمی پیچیده شد و به راحتی نتوانستند مشکل خود را برطرف کنند ترجیح می دهند که این کار را به متخصصان مربوطه واگذار کنند مخصوصأ در مواردی که حق آنها در حال پایما شدن باشد . بله درست فهمیدید این متخصصان زبر دست همان وکیل هایی هستند که افراد به آنها اعتماد می کند و سر رشته کارها را به دست آنها می سپارند تا بتوانند حق خود را بگیرند و مشکلشان را به بهترین نحو حل کنند . پس باید این موضوع را درک کرده باشید که افرادی که به دفتر وکالت می آیند اصولأ مراجعانی هستند که مشکل دارند و در صدد حل آن هستند پس در نتیجه وکیل مدافع باید فضای مناسب را برای آنها به وجود آورد که هم بتوانند آرامش داشته باشند و هم با اعتماد کامل و صادقانه همه چیز را بازگو کنند.
ما با نوشتن این مقاله سعی داریم که چیدمان دفتر وکالت برای برقراری ارتباط حرفه ای ابزاری مؤثر و کارآمد طراحی کنیم و این که این چیدمان بر رابطه بین مراجعه کننده و وکیل تأثیر بسزایی می گذارد . در این زمینه می توان گفت که برخی از رفتارگرایان ادعا دارند که چیدمان فضای داخلی بر روی افرادی که درون دفتر هستند و افرادی که به دفتر مراجعه می کنند مؤثر می باشد . دفتر حقوقی و وکالت هم مانند بقیه دفتر هاست ولی در این مکان ما باید اعتماد به نفس به مشتری بدهیم تا بتوانیم با راه حل های کاربردی و کلیدی در پی حل مشکل باشیم .

چیدمان دفتر وکالت زیبا

پس اگر وکیل هستید و قصد دارید برای خود دفتری را اختصاص دهید سعی کنید آن را با وسایل مناسب چیدمان کنید نه به این خاطر که بخواهید وسایل خود را نمایش دهید بلکه بتوانید ارتباط خود را با مشتری تسهیل ببخشید . برای مثال اگر در دفتر خود این امکان را داشته باشید که که از چند نوع مبلمان استفاده کنید علاوه برمیز کنفرانس یک فضایی دوستانه محیا کنید و از مراجعه کننده بخواهیید درون این فضا قرار بگیرد و شروع به صحبت کند و شما هم می توانید او را به خوردن یک قهوه و یا چایی دعوت کنید. این کار باعث می شود به مراجعه کننده حس خوب منتقل شود و این اطمینان را داشته باشد که شما از او به خوبی حمایت و مراقبت می کنید .

نکات کلیدی در ارتباط با چیدمان دفتر وکالت

شاید شما به عنوان وکیل با صندلی های ناراحت و نور نا مناسب و .. عادت کرده باشید که البته من این را قبول ندارم و اعتقاد دارم باید چیدمان دفتر وکالت به گونه ای باشد که برای افرادی که ساعت های طولانی را در آن سپری می کنند لذت بخش باشد ولی باید بدانید که این موضوع برای کسی که به شما مراجعه می کند نه تنها عادی نیست بلکه نگران کننده نیز هست و ممکن است به این نتیجه برسد که این دفتر وکالت برای برآورده کردن نیاز او مناسب نیست پس یک چیدمان خوب احساسات مثبتی را بر روی افرادی که وارد دفتر شما می شود می گذارد.

برای انتخاب رنگ مناسب برای چیدمان دفتر وکالت خود خود باید دقت کنید زیرا رنگ روی رفتارهای انسان تأثیر بسزایی دارد . باید رنگ را در دفتر وکالت به نوعی انتخاب کنید که هم حس آرامش را ایجاد کند و هم حس قانون مداری را تقویت کند که توصیه من ترکیب رنگ های خنثی و گرم است که باعث می شود هر دو حس در مراجعه کننده ایجاد شود .

چیدمان دفتر وکالت بزرگ
سعی کنید در اتاق مدیریت یعنی جایی که در آن در حال صحبت کردن هستید خیلی از تضاد رنگی استفاده نکنید چون افراد را دچار سردرگمی می کند و اگر قرار است بر روی دیوار رنگی را انتخاب کنید بهتر است از یک یا دو نوع رنگ در طیف ملایم استفاده شود و چنانچه تصمیم به زدن کاغذ دیواری دارید آن را به گونه ای انتخاب کنید از طرح و شکل های منظمی برخوردار باشد و خیلی از رنگ های تند و تیز استفاده نکنید زیرا هدف ما آرامش دادن به مراجعه کننده است و این کار ها باعث بروز آشفتگی و تنش در افراد می شود

نورپردازی برای چیدمان دفتر وکالت

در مورد نورپردازی باید بگویم که بهره بردن از نور طبیعی بهترین گزینه است یعنی اگر دفتر شما به گونه ای است که پنجره های بزرگی دارد و می توان از نور طبیعی بهره برد خیلی آدم خوش شانسی هستید و از این مزیت به نحوه احسن استفاده کنید و توصیه می کنم از زدن پرده های ضخیم و پر رنگ و نقش جدأ خودداری کنید .

چیدمان دفتر وکالت کلاسیک
سعی کنید از چراغ های خیلی پر نور استفاده نکنید و تلاش کنید تا سطح نور در تمام فضای اتاق یکسان باشد تا افرادی که به این دفتر می آیند بتوانند با آرامش با شما وارد مذاکره شوند اگر از نور زرد البته به صورت کاملأ منطقی و نه به صورت افراطی را برای روشنایی انتخاب کردید گزینه خوبی است ولی توصیه من استفاده کردن از دو نوع نور است و ترکیبی بودن به صورت خیلی ملایم باعث می شود نتیجه خوبی داشته باشد.

یک فضایی را به عنوان اتاق انتظار برای مراجعه کنندگان در نظر گیرید و برای چیدمان آن از صندلی هایی که شرایط ارگونومی را دارند قرار دهید تا به افرادی که قرار است منتظر باشد احساس نا خوشایندی دست ندهد. سعی کنید که در آن از گیاهان طبیعی استفاده کنید البته نا گفته نماند که برای انتخاب صندلی اتاق خودتان هم ریز بین شوید و دقت لازم را انجان دهید و.
امیدوارم توانسته باشم  اطلاعات مفیدی را برای شما بازگو کرده باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.