گجت چوبی یا پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ چه نقشی دارد؟!

جک‌آپ

گجت چوبی یا پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ چه نقشی دارد؟!

زمانی که از گجت چوبی و پایه نگهدارنده صحبت لپ‌تاپ می‌کنیم، بسیاری از افراد تصور می‌کنند این گجت‌ها تنها در سلامت بدن خودشان نقش دارد. اما نقش پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ پررنگ‌تر است.

شاید با خواندن این جمله کمی تعجب کنید؛ اما زمانی که عنوان گجت را روی وسیله‌ای می‌گذارند تمام جوانب آن را در نظر می‌گیرند. در واقع یک گجت باید علاوه بر اینکه استفاده از وسیله‌ای را راحت‌تر کند، در سلامت آن نیز نقش داشته باشد.

احتمالا حالا می‌پرسید این گجت چه تأثیری در سلامت لپ‌تاپ شما دارد. برای یافتن جواب این سوال با تیم سبک نگار همراه شوید.

پایه نگهذدارنده لپتاپ

چرا پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ اهمیت دارد؟!

پایه‌های نگهدارنده لپ‌تاپ انواع مختلفی دارند که آنها را در تنوع بالایی از شکل، جنس و رنگ می‌بینیم. اما برای خرید یک پایه لپ‌تاپ استاندارد لازم است مواردی را در نظر بگیرید که سلامت دستگاه شما را تضمین کند.

درواقع ارگونومی و طراحی ظاهری یک گجت چوبی یا پایه نگهدارنده همان قدر که ممکن است موجب سالم ماندن دستگاه‌ها شود، اگر به‌درستی انتخاب نشود در زمان کوتاهی لپ‌تاپ شما را با مشکلاتی حل‌نشدنی مواجه می‌کند.

اما این مشکلات چیست و برای انتخاب یک گجت چوبی نگهدارنده لپ‌تاپ به چه مواردی باید دقت کرد؟!

در ادامه نقش یک پایه استاندارد را در سلامت رایانه‌های شخصی بررسی می‌کنیم.

اهمیت پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ و فن دستگاه

فن یا خنک‌کننده قطعه‌ای است که دمای رایانه را پایین می‌آورد. این موضوع در لپ‌تاپ‌ها اهمیتی دوچندان دارد؛ چراکه با پیشرفت تکنولوژی، رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌های شخصی روزبه‌روز نازک و نازک‌تر می‌شوند. شاید این سبکی و نازکی دستگاه‌ها استفاده و حمل آنها را ساده‌تر کرده باشد؛ اما طول عمر لپ‌تاپ را پایین می‌آورد. به خصوص اگر روش نگهداری از آنها را ندانید.

فن لپ‌تاپ گرمای تولید شده توسط بخش‌های مختلف را می‌گیرد و به بیرون هدایت می‌کند. زمانی که این قطعه درست کار کند و مشکلی در عملکرد آن وجود نداشته باشد، نباید صداهای اضافی یا گرمای بیش از اندازه تولید کند.

حال نقش پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ و فن آن چیست؟! گجت چوبی نگهدارنده اگر به طور دقیق طراحی شده باشد فضایی را در بخش زیرین خود خالی گذاشته است.

درواقع زمانی که از یک پایه لپ‌تاپ استاندارد استفاده می‌کنید، فن لپ‌تاپ از بخش زیرین و کناری کاملا آزاد است؛ درنتیجه گرما به راحتی خارج شده و جریان عبوری برقرار می‌شود.

این در حالی است که یک گجت چوبی یا نگهدارنده با ارگونومی اشتباه از خروج گرما جلوگیری می‌کند. درنتیجه نه تنها وسیله‌ای کاربردی برای شما نخواهد بود، بلکه موجب کاهش طول عمر وسیله شما نیز می‌شود.

پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ

خداحافظی با دردسر سقوط مواد غذایی و نوشیدنی

یکی از بیشترین آسیب‌هایی که اغلب لپ‌تاپ‌ها حداقل یک بار آن را تجربه کرده‌اند، تراژدی غم‌انگیز ریختن مواد غذایی یا نوشیدنی‌های مختلف روی آنهاست. بسیاری از افرادی که بیشتر زمان خود را در طول روز با رایانه شخصی کار می‌کنند، اتاق و میز کار را برای انجام تمام کارها می‌پسندند. شاید این سبک از زندگی درست نباشد؛ اما اگر شما هم جزو این دسته از افراد قرار دارید، بهتر است فکری به حال سلامت لپ‌تاپ خود کنید.

مواد غذایی خرد شده، انواع نوشیدنی و خوراکی‌هایی که برای خوردن آنها لپ‌تاپ خود را شریک می‌گیرید، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به سیستم شما وارد می‌کند. اگر نگاهی به صفحه زیرین کیبورد خود بیندازید، متوجه عمق این فاجعه خواهید شد.

اما با یک راهکار ساده مثل استفاده از پایه نگهدارنده یا گجت چوبی دیگر با این مشکل دست و پنجه نرم نخواهید کرد. در حقیقت پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ شما نقش یک قهرمان را بر عهده می‌گیرد و او را از خوردن مواد غذایی که هیچ به آن علاقه ندارد، خلاص می‌کند.

سلامت لپتاپ

پایه نگهدارنده لپ تاپ چه تأثیری در سلامت پردازنده یا CPU دارد؟

پردازنده‌ها یا CPU در لپ‌تاپ‌ها مهم‌ترین اجزایی هستند که بیش‌ترین پردازش را بر عهده دارند، درنتیجه گرمای تولید‌شده توسط آنها بیشتر از سایر قسمت‌هاست. این قطعات باید به طور مرتب خنک شوند که بتوانند عملکرد خود را حفظ کنند.

زمانی که برنامه‌های حجیم یا بازی‌هایی با گرافیک بالا بر روی لپ‌تاپ اجرا می‌کنید، CPU دستگاه شما درگیر است. به همین دلیل در این شرایط اغلب گرمای تولید شده بسیار بیشتر از زمان‌های دیگر است.

در این شرایط یک تهویه مناسب به کمک CPU لپ‌تاپ می‌آید. تهویه مناسب به این معناست که گرمای تولیدی پردازنده بدون هیچ مانعی از دستگاه خارج شود.

حال زمانی که لپ‌تاپ خود را روی میز کار قرار داده‌اید، فضای اندکی برای خروج گرما وجود دارد. درنتیجه تهویه به خوبی صورت نمی‌گیرد و پردازنده دستگاه شما به شدت آسیب می‌بیند.

این در حالی است که یک پایه نگهدارنده استاندارد فضایی را برای تهویه مناسب در ارگونومی خود در نظر گرفته است. زمانی که لپ‌تاپ را با فاصله‌ای استاندارد از سطح میز قرار می‌دهید، ایده‌آل‌تر‌ین شرایط را برای تهویه آن ایجاد می‌کنید؛ درنتیجه پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ شما به‌خوبی از پس وظیفه خود برمی‌آید.

پایه نگه‌دارنده

لپ تاپ وسیله نقلیه نیست؛ حرکت ممنوع

مشکل دیگری که باعث می‌شود عمر باتری و پردازنده بیشتر لپ‌تاپ‌ها کوتاه شود، حرکت و جابجایی آن در زمان کار است. اغلب افراد زمانی که لپ‌تاپ را روی میز قرار می‌دهند، هر چند وقت یک بار مکان آن را تغییر می‌دهند یا به صورت خوابیده از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند.

تمام این موارد عمر لپ‌تاپ شما را به نصف کاهش می‌دهد؛ زیرا زمانی که CPU دستگاه درگیر است، هر نوع حرکتی به قطعات آن آسیب می‌رساند.

برای خداحافظی با این مشکل هم باید به نقش پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ اشاره کنیم. پایه نگهدارنده، دستگاه شما را در موقعیتی استاندارد و ایده‌آل نگه می‌دارد و شما را مجبور می‌کند علاوه‌بر اینکه در زمان استفاده از لپ تاپ درست بنشیند، به سلامت لپ‌تاپ خود اهمیت دهید.

گجت چوبی

کلام آخر…

در این بخش با اهمیت پایه نگهدارنده در سلامت لپ تاپ آشنا شدیم. این ابزار به ظاهر ساده علاوه بر اینکه سلامت بدنی شما را تضمین می‌کند، عمر مفید استفاده از لپ‌تاپ را نیز افزایش می‌دهد. به کمک یک پایه نگهدارنده یا گجت چوبی این امکان را دارید که از دستگاه‌های خود به‌‌خوبی محافظت کنید.

تیم سبک نگار نیز با توجه به استانداردهایی که در متن به آنها اشاره شد، گجت چوبی جک آپ را طراحی کرده است. این گجت چوبی فضایی ایده‌آل برای جریان و تهویه ایجاد کرده و به عنوان قهرمانی بلامنازع از لپ‌تاپ شما مراقبت می‌کند! برای آشنایی بیشتر با سایر ویژگی‌های جک آپ به بخش فروشگاه مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.