گجت چوبی بخریم یا پایه نگهدارنده لپ‌تاپ بسازیم؟

جک‌آپ زیبا

افراد بسیاری در طول روز از لپ‌تاپ برای کارهای مختلف استفاده می‌کنند. این ابزارهای کوچک که کارهای بزرگی را بر عهده دارند همراه همیشگی ما هستند که زندگی را لذت‌بخش‌تر کرده‌اند. با این حال استفاده مداوم از لپ‌تاپ به خصوص اگر در زاویه مناسبی از چشم نباشد یا فاصله را با صفحه نمایشگر رعایت نکنیم، ما را دچار دردهای بسیاری در ناحیه چشم، گردن و پشت می‌کند.
همان‌طور که می‌دانید صفحه نمایشگر لپ‌تاپ باید دقیقا مقابل چشمان قرار گرفته و از به پایین نگاه کردن شما جلوگیری کند. احتمالا انواع گجت چوبی و پایه‌های نگهدارنده لپ‌تاپ را دیده‌اید که با تنظیم زاویه و فاصله، کار کردن را آسان می‌کنند؛ اما اگر قصد خرید آن‌ها را ندارید در این مقاله می‌خواهیم ایده‌های جالب و کاربردی ساخت پایه نگهدارنده لپ‌تاپ را در خانه یاد بگیریم. با ما همراه باشید و با ساخت این ابزار از بدن خود محافظت کنید.

چطور در خانه گجت چوبی و پایه نگهدارنده لپ‌تاپ بسازیم؟

اگر دست به آچار هستید و به امور فنی علاقه دارید، ساخت پایه نگهدارنده لپ‌تاپ در خانه برای شما کار سختی نیست. کافی است چند قطعه چوب با اندازه مناسب داشته باشید. این قطعات چوبی به راحتی در نجاری‌ها پیدا می‌شوند. علاوه بر این وسایل قدیمی خانه را فراموش نکنید؛ میزهای قدیمی بهترین گجت چوبی را برای شما می‌سازند.

چند پایه چوبی را به کمک میخ و چسب چوب به یکدیگر بچسبانید که پایه نگهدارنده شما آماده شود. اما فراموش نکنید باید از زاویه مناسب صفحه نمایشگر اطلاع داشته باشید. از این موارد گذشته، گجت چوبی دست ساز از آنجایی که به صورت یکپارچه ساخته نمی‌شود نیاز به تعمیرهای گاه و بیگاه دارد.

ساخت پایه نگهدارنده چوبی در خانه تنها به ۶ قطعه چوبی نیاز دارد؛ با این حال فراموش نکنید اتصال پایه‌ها را بررسی کرده و به اندازه کافی محکم کنید.

پایه نگهدارنده لپ‌تاپ

قفسه‌های فلزی همه کاره!

حتما شما هم چندین قفسه فلزی در خانه دارید که با اتصال آن‌ها به یکدیگر نظمی به لباس‌ها یا کتاب‌های خود داده‌اید. قفسه‌های فلزی ابزاری هستند که با اتصال آن‌ها به یکدیگر هر آنچه می‌خواهید در اختیار شما قرار می‌دهند. نظم‌دهی به وسایل به کمک این قفسه‌های دوست داشتنی بسیار راحت‌تر شده‌است.

اکنون با یکی دیگر از کاربرد آن‌ها آشنا می‌شویم: ساخت پایه نگهدارنده لپ‌تاپ به کمک قفسه فلزی! احتمالا می‌پرسید چطور؟! قفسه‌ها که زاویه‌ای غیر از ۹۰ درجه ایجاد نمی‌کنند؛ در واقع باید کمی شکل آن‌ها را تغییر داد.

بخش انتهایی یکی از قفسه را خم کنید و به کمک قفسه‌ای دیگر که روی آن قرار می‌گیرد، مثلث متساوی‌الساقین ایجاد کنید. حال با چند گیره قفسه‌ها را به یکدیگر محکم کنید. پایه شما آماده شد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان استفاده از این پایه نگهدارنده افراد را به دردسر بیاندازد، لیز خوردن لپ‌تاپ روی آن است؛ چاره‌ای ندارید جز اینکه زاویه را کمتر کنید یا وسیله‌ای را جلوی سطح شیب‌دار قفسه قرار دهید که از لپ‌تاپ محافظت کند.

فقط چند عدد کتاب قطور!

ساده‌ترین روش ساخت پایه نگهدارنده لپ‌تاپ استفاده از چند کتاب قطور است که صفحه نمایشگر سیستم رایانه‌ای را مقابل دیدگان شما قرار دهد. این روش در هر مکانی قابل اجرا است؛ اما فراموش نکنید این کار ممکن است خروجی هوای فن لپ‌تاپ را گرفته و سخت‌افزار آن را دچار مشکل کند.

علاوه بر این صفحه نمایش‌گر را بدون زاویه جلوی چشم قرار می‌دهد که ممکن است کمی گردن درد به همراه داشته باشد. پیشنهاد ما استفاده از گجت چوبی ارگونومیک به جای این پایه نگهدارنده است.

گجت چوبی

لوله‌های پلاستیکی آب، پایه نگهدارنده لپ‌تاپ جالب و بامزه

احتمالا تصور نمی‌کردید به کمک لوله‌های پلاستیکی آب بتوان پایه‌ای برای نگهداری لپ‌تاپ خلق کرد؛ اما این خلاقیت، ابزاری بامزه و کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد. برای ساخت این وسیله کافی است لوله‌ها را به یکدیگر متصل کنید؛ البته بهتر است از لوله‌های مقاوم و ضخیم استفاده کنید که در اثر استفاده مکرر دچار مشکل نشوند. در نهایت با رنگ کردن لوله‌ها فضایی فانتزی در میز کار خود ایجاد خواهید کرد.

شاید لوله‌های پلاستیکی رنگی نمایی بامزه داشته باشند و کار شما را آسان کنند؛ با این حال در اثر استفاده طولانی مدت و قرار دادن لپ‌تاپ روی آن‌ها خمیده می‌شوند. بنابراین بهتر است فکری اساسی‌تر برای پایه لپ‌تاپ کرد؛ شاید هر آنچه را که می‌خواهید در گجت چوبی جک آپ پیدا کنید. سری به بخش فروشگاه بزنید و به طراحی ارگونومی آن توجه کنید

ساخت جک‌آپ

کلاسورهای بی استفاده را زنده کنید!

چه کسی فکرش را می‌کرد روزی بتوان کلاسورهای بی مصرف و مشکل‌دار را به عنوان پایه نگهدارنده لپ‌تاپ استفاده کرد؟! برای ساخت این پایه حتی نیاز نیست دست به آچار باشید، فقط کافی است گیره فلزی وسط کلاسور را به کمک انبر دستی جدا کنید؛ پایه نگهدارنده لپ‌تاپ شما آماده است!

این پایه شاید در کوتاه مدت جوابگوی نیاز شما باشد، اما متاسفانه به مرور زمان بر اثر وزن بالای لپ‌تاپ خمیده می‌شود؛ درنتیجه بهتر است به دنبال وسیله‌ای اساسی‌تر بود.

کلاسور

کارتن وسایل خانگی بیشتر از آنچه فکر کنید به کار می‌آید!

شاید کم هزنیه‌ترین روش ساخت پایه لپ‌تاپ استفاده از کارتن وسایلی باشد که در گذشته خریداری کریدم. کارتن‌ها که از چند لایه مقوایی ساخته شده‌اند، مقاومت مناسبی داشته و می‌توانند لپ‌تاپ شما را به سادگی نگه دارند.

برای ساخت این پایه بعد از تخمین اندازه‌های مناسب، کافی است کارتن را برش داده و در قسمت‌های مشخص خطی را قیچی کنید. همان طور که در شکل می‌بینید با قرار دادن قطعات کارتنی در داخل یکدیگر به راحتی پایه‌ای برای سیستم رایانه‌ای خود می‌سازید.

پایه نگهدارنده لپ‌تاپ خانگی

کلام آخر

ساخت پایه‌های نگهدارنده لپ‌تاپ با ابزارهای ساده، مراحل پیچیده‌ای ندارد. کافی است کمی خلاق باشید و در هنگام ساخت آن‌ها موارد مهم از جمله زاویه صفحه نمایشگر را در نظر بگیرید. با این حال پیشنهاد می‌کنیم از وسیله‌ای ارگونومیک و مخصوص برای این کار استفاده کنید. تهیه یک گجت چوبی به عنوان پایه نگهدارنده لپ‌تاپ شما را از دردسر ساخت و تعمیر پایه‌های دست‌ساز نجات می‌دهد.

گروه سبک نگار آنچه را می‌خواهید در گجت چوبی جک آپ گردآوری کرده که علاوه بر زیبایی منحصر به فرد، کارایی بالایی نیز دارد. شما چطور فکر می‌کنید؟ دوست دارید پایه نگهدارنده را با دست خود بسازید یا از گجت چوبی حرفه‌ای استفاده کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع:

https://lifehacker.com/top-10-diy-laptop-stands-369689

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.