چیدمان آشپزخانه خود را بروز کنید

چیدمان آشپزخانه بزرگ

سلام خدمت دوستان و همراهان سبک نگار . امروز قصد دارم در مورد چیدمان  آشپزخانه زیبا تر صحبت کنیم بعد از خواندن این مقاله به این نتیجه می رسید که می توان با یکسری کار های ساده آشپزخانه خودتان را به فضای رؤیایی تبدیل کنید .

ایده هایی برای به وجود آوردن چیدمان آشپزخانه ای تازه

آشپزخانه ها یکی از متداول ترین مکان هایی است که اصولأ بازسازی در آن زیاد صورت می گیرد و همچنین همیشه جز یکی از گران ترین قسمت هایی است که برای بروز کردن آن نیاز به هزینه بالایی دارد . بنابراین مهم است که قبل از پرداختن به پروژه ای در هر اندازه همه گزینه های خود را در نظر بگیرید و بودجه ای که باید به آن اختصاص دهید را در نظر بگیرید .

هیچ دو آشپزخانه ای شبیه به هم نیست ولی می توان با رعایت چند نکته و اصول ، چیدمان آشپزخانه خود را به مکان دلخواهتان تبدیل کنید . در اینجا چند سؤال مطرح می شود که آیا ما در برابر یک آشپزخانه ای قرار داریم که نیاز به یک تغییر اساسی دارد یا باید با کمی تغییرات ریز آن را بروز رسانی کرد و این که آیا دوست دارید این کار را به متخصص و طراح بسپارید یا اینکه خودتان انجام دهید . در پاسخ باید بگویم که در ابتدا شما وظیفه دارید که مشخص کنید که کدام قسمت را می خواهید تغییر دهید اگر قسمت مورد نظرتان مربوط به تغییر کابینت ، تغییر کف ، و تغییر کاشی های آشپزخانه باشد به شما توصیه می کنم این کار را به متخصص و طراح بسپارید و در غیر این صورت برای تغییر چیدمان و وسایل خودتان اقدام کنید .


ولی در هر صورت هر تصمیمی که گرفتید سعی کنید که یکسری از اصول را حتمأ رعایت کنید مثلأ اهمیت دادن به روشنایی و تهویه و استفاده مفید کردن از تمام فضای ایجاد شده در آشپزخانه . نگران نباشید ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم که به آشپزخانه ایده آلتان دست پیدا کنید.

انتخاب رنگ کابینت برای چیدمان آشپزخانه جدید

با توجه به این که انواع مختلفی رنگ در بازار وجود دارد انتخاب رنگ برای ما کمی دشوار می شود ولی طبق نظر انجمن آشپزخانه رنگ سفیذ و ترکیب آن با رنگ های دیگر بهترین گزینه برای چیدمان آشپزخانه هستند و خوب است در اینجا یک خبرخوب بهتون بدهم و آن این است که اینکه برای تغییر در آشپزخانه در ابتدا به سراغ کابینت رفتید یعنی انتخاب بسیار هوشمندانه ای کرده اید.زیرا این کار نسبت به عوض کردن کف و.. از هزینه کمتری برخوردار است .
انتخاب رنگ سفید گزینه خوبی است ولی به نظر من بهتر است فقط به رنگ سفید فکر نکنید و قسمتی از آشپزخانه را از رنگ های دیگر استفاده کنید . با توجه به این که یک سوم بودجه ای را که برای بازسازی آشپزخانه خود اختصاص می دهید را برای کابینت در نظر بگیرید زیرا کابینت ها در آشپزخانه جزو عناصر تأثیر گذار در طراحی هستند و این توانایی را دارند که فضا را دگرگون کنند. جالب است بدانید که استفاده کردن فقط از رنگ سفید باعث می شود فضا رنگ و بوی سردی بگیرد پس به شما دوستان توصیه می کنم که از یک میز چوبی کوچک یا یک میز جزیره زیبا با رنگ های قهوه ای و هر رنگی به سلیقه خودتان تهیه کنید و در آشپز خانه استفاده کنید البته بهتر است از رنگ های گرم استفاده شود .و یا می توانید از صندلی های چوبی در اطراف میز جزیره آشپزخانه تان استفاده کنید. حال بیایید برویم سراغ یکسری از نکات در ارتباط با چیدمان آشپزخانه.

نکاتی در ارتباط با چیدمان آشپزخانه

نکته ی اولی که دوست دارم در این قسمت مطرح کنم این است که ما ایرانی ها طبق عادت حتمأ در روز ۲ تا ۳ مرتبه از چایی و یا قهوه و یا سایر نوشیدنی های داغ مانند دمنوش و.. استفاده می کنیم پس بهتر است به آن اهمیت بدهید و یک کابینت مجزا را به چای ، قهوه ، انواع دمنوش ها ، و وسایل مرتبط با آنها شامل قوری و لیوان مخصوص دمنوش ، قهوه جوش ، فنجان چای و قهوه و لیوان برای دمنوش و قندان اختصاص دهید تا کار و دسترسی شما راحت تر شود و نیاز نداشته باشید برای درست کردن یک چای یا قهوه چند دور بچرخید.

یکی دیگر چیزهایی که باید برای بروز رسانی و زیبایی آشپزخانه رعایت کنید این است که تمام شیشه های ادویه جات را در یک کابینت قرار دهید بهتر است این کابینت به صورت کشویی باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید که برای این کار به شما پیشنهاد می دهم که از شیشه های یک شکل استفاده کنید که زیبایی کشو و کابینت شما را دو چندان کند.اگر دوست ندارید تمام فضای آشپزخانه تان از کابینت پوشانده شده باشد یا یک مدل خاصی به آن بدهید می توانید قسمتی از آشپزخانه را با زدن طبقات چوبی زیبا تر کنید و ادویه جات ، ترشیجات ، و یا وسایل مربوط به چایی را در این طبقات قرار دهید تا دسترسی به آن آسان باشد .

چیدمان آشپزخانه مدرن

داشتن یک چهارپایه چوبی برای یک آشپزخانه از ملزومات آن است مخصوصأ اگر بچه کوچک دارید و قرار است وسایل شکستنی را در کابینت های بالایی بگذارید . حال که خیامون از بابت وسایل شکستنی راحت شد بیایید به سراغ سیب زمینی و پیاز برویم که می توان آنها را در داخل یخچال نگه داری نکنیم و توصیه می کنم که آنها را در جایی خارج از آشپزخانه قرار ندهید چون ممکن است دیر تر به سراغشان برویم . من چنین اشتباهی کردم و تاوان بدی دادم چون با یک سبد سیب زمینی گندیده مواجه شدم و همین الانم یادم می افتد حالم بد می شود پس برای این که شما دچار چنین اتفاقی نشوید توصیه می کنم دو تا سبد خوشکل و فانتزی را در قسمت زیر میز جزیره به سیب زمینی و پیاز اختصاص دهید تا هم زود تر به آنها سر بزنید تا خراب نشوند و و آنها را در بهترین حالت استفاده کنید و از آن لذت ببرید .
راستی یادتان نرود که در قسمت بالای میز جزیره حتمأ از چراغ های تزیینی و فانتزی استفاده کنید

و توصیه آخر اینکه حتما در چیدمان آشپزخانه تان از یک ویترین یا یک کابینت با در شیشه ای استفاده کنید ت بتوانید ظروف کریستال و زیبایتان را در آن بگذارید و به آشپزخانه خود زیبایی ببخشید.
امیدوارم بتوانید در حدی از این مقاله استفاده کنید البته برای تغییر جای کار زیا است ما تنها به بخشی از آن اشاره کردیم منتظر نظراتتان هستیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.