ضروری‌ترین وسایل میز یک طراح گرافیک

وسایل میز یک طراح گرافیک

ضروری‌ترین وسایل میز یک طراح گرافیک که زندگی بدون آنها ممکن نیست!

یک طراح گرافیک که روز و شب خود را پای سیستم رایانه‌ای می‌گذراند باید به تجهیزات مورد نیاز خود توجه بسیاری داشته باشد؛ چراکه وسایل میز یک طراح گرافیک فقط به یک لپ‌تاپ با کیفیت و مانیتور مرغوب محدود نمی‌شود.

برای تبدیل شدن به یک گرافیست حرفه‌ای وسایل دیگری باید در کنار لپ‌تاپ باشند که شما را در انجام پروژه‌های مختلف همراهی کنند. این وسایل در سلامت بدن طراحان گرافیک نیز نقش بسیار پررنگی دارند؛ بنابراین بهتر است آنها را نادیده نگیرید.

اما این وسایل کدام‌اند که زندگی یک گرافیست بدون آنها ممکن نیست؟! با تیم سبک نگار همراه باشید و همچون حرفه‌ای‌ها در زمینه طراحی گرافیک فعالیت کنید.

 

صندلی از مهم‌ترین وسایل میز یک طراح گرافیک با نقشی حیاتی

یک طراح گرافیست در وهله اول به یک سیستم رایانه‌ای یا لپ‌تاپ قدرتمند نیاز دارد که خودتان بهتر می‌دانید کدام سیستم نیازهای شما را پاسخ می‌دهد. پس ما درباره لپ‌تاپ حرفی نمی‌زنیم؛ اما یک لپ‌تاپ فوق‌العاده زمانی شما را در رسیدن به اهداف یاری می‌کند که تجهیزات جانبی مورد نیاز را هم آماده کرده باشید.

یکی از مهم‌ترین وسایل برای شروع طراحی یک صندلی اداری استاندارد است که سلامت بدن شما را تضمین می‌کند. اگر قرار است روزی چندین ساعت پای سیستم رایانه‌ای خود باشید، بهتر است به صندلی ناهارخوری فکر نکنید! شاید در ابتدا هزینه کردن برای صندلی کمی چالش‌برانگیز باشد؛ اما فراموش نکنید زمانی می‌توانید به فعالیت خود ادامه دهید که شب‌ها با کمر درد به تخت خواب نروید.

یک صندلی اداری که اصول ارگونومی در آن رعایت شده باشد، همه چیز را برای یک فعالیت چندین ساعته با لپ‌تاپ تدارک دیده است.

دفترچه طراحی؛ از جدانشدنی‌ترین وسایل میز یک طراح گرافیک

شاید این روزها با وجود پیشرفتی که در تکنولوژی‌ها و نرم‌افزارها دیده می‌شود، تصور کنید به یک دفتر طراحی هیچ احتیاجی ندارید؛ اما این تصور اشتباه را کنار بگذارید.

گاهی ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد که لازم است در همان لحظه آن را یادداشت کنید؛ گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید برخی رنگ‌ها را کنار یکدیگر ببینید یا موارد دیگری که خودتان بهتر می‌دانید.

توصیه می‌کنیم این دفتر همه‌کاره را روی میز کار خود نگه دارید و پیش از آغاز پروژه‌های گرافیکی اهداف و تصورات خود را از پروژه روی کاغذ بیاورید.

طراح گرافیست

سلامتی خود را با یک پایه نگهدارنده لپ‌تاپ تضمین کنید

پایه نگهدارنده لپ‌تاپ نیز از وسایل میز یک طراح گرافیک است که حذف آن به معنای خداحافظی با سلامتی است. اگر چندین ساعت در روز را کنار مانیتور یا لپ‌تاپ خود می‌گذرانید، لازم است از آن به شکل ارگونومی استفاده کنید.

به این معنی که ارتفاع لپ‌تاپ باید طوری تنظیم شود که صفحه نمایش‌گر آن مقابل چشمان شما قرار گیرد. شاید تصور کنید این کار را بتوان با چند جلد کتاب ضخیم و بی‌مصرف انجام داد؛ اما اگر سلامت لپ‌تاپ اهمیت دارد این کار را امتحان نکنید.

نرم‌افزارهای گرافیکی که سخت‌افزارهای داخلی سیستم را به شدت درگیر می‌کنند موجب تولید گرمایی می‌شوند که باید از فن دستگاه خارج شود؛ درحالی که با ایده شما منافذ خروجی فن لپ‌تاپ بسته می‌شوند و جریان هوایی برقرار نخواهد بود.

علاوه بر این یک پایه نگهدارنده که به زیبایی طراحی شده باشد، در پایان ساعت کار نقش یک محافظ را برای لپ‌تاپ و وسایل جانبی آن بازی می‌کند. بدین ترتیب از شلوغی میز کارتان هم کلافه نمی‌شوید.

وسایل گرافیست

گرافیست بدون تبلت گرافیکی معنا ندارد!

این روزها کمتر گرافیستی را می‌بینیم که یک تبلت گرافیکی نداشته باشد. این گجت‌های هوشمند و همه‌کاره جای خود را در میان وسایل میز یک طراح گرافیک باز کرده و به کارها سرعت بخشیده‌اند. بیشتر طراحان گرافیست حتی تبلت گرافیکی خود را جایگزین موس کرده و از آن برای انجام تمام امور استفاده می‌کنند.

تبلت‌های گرافیکی امکان کنترل دقیق‌تر را فراهم می‌کنند؛ به همین دلیل بسیاری از طراحان ترجیح می‌دهند برای انجام پروژه‌های مختلف از این ابزار استفاده کنند.

اگر به تازگی برای طراح گرافیک شدن قدم برداشته‌اید، شاید این ابزار به کار شما نیاید؛ اما آن را حتما در لیست اهداف خود قرار دهید. زیرا به شما اجازه می‌دهد پروژه‌ها را سریع‌تر و دقیق‌تر دنبال کنید.

دیواری برای یادداشت‌ها و نوت‌برداری‌ها

یک طراح گرافیک اغلب نیاز به یادداشت‌برداری‌های جزئی دارد که بهتر است فضایی را برای این کار در نظر بگیرد. پروژه‌هایی که باید انجام شوند؛ اولویت‌ها، مواردی که در انجام یک پروژه مهم است و موضوعاتی از این قبیل را به کمک استیک‌نوت‌ها یا کاغذهای کوچک یادداشت به محیط کاری خود اضافه کنید.

به کمک این برگه‌های کوچک هیچ‌گاه از برنامه‌های خود عقب نمی‌افتید و مجبور به دوباره کاری نمی‌شوید.

وسایل میز یک طراح گرافیک

به میان وعده هم فکر کنید

شاید بامزه به نظر برسد اما نمی‌توان میان وعده را از لیست وسایل میز یک طراح گرافیک حذف کرد. با این حال برای انتخاب میان وعده از مواد غذایی مضر استفاده نکنید. انواع آجیل بهترین انتخاب برای قرار دادن روی میز کار است.

این مواد خوراکی در هوای آزاد فاسد نمی‌شوند و با داشتن مقدار انرژی بالا، شما را در طول یک روز کاری همراهی می‌کنند. پس یک جعبه یا ظرف کوچک را به میز کاری خود اضافه کنید و با مواد خوراکی ارزشمند انجام پروژه‌ها را لذت بخش و خوشمزه کنید.

و در آخر…

وسایل میز یک طراح گرافیک تأثیر بسیاری بر کیفیت کاری او دارند. زمانی که تمام وسایل مورد نیاز برای فعالیت حرفه‌ای را آماده کرده باشید، قطعا نتیجه‌ای بهتر عایدتان می‌شود.

اما در بین وسایلی که گفته شد مهم‌ترین آنها وسایلی هستند که سلامت شما را تضمین می‌کنند. یک صندلی اداری استاندارد به همراه پایه نگهدارنده لپ‌تاپ از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین لوازمی هستند که برای شروع به آنها نیاز دارید؛ چراکه برای انجام پروژه‌های بیشتر باید سلامتی خود را در اولویت قرار دهید.

تیم سبک نگار نیز که به سلامت افراد در حین کار با لپ‌تاپ اهمیت می‌دهد، گجت چوبی ارگونومیک و استاندارد جک آپ را برای شما طراحی کرده است. این گجت هر آنچه سلامت شما و دستگاهتان را تضمین می‌کند دربر داشته و براساس اصول استاندارد تهیه شده است. برای آشنایی بیشتر با آن به بخش فروشگاه مراجعه کنید و از مزایا و کارکردهای مختلف جک آپ آگاه شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.