دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر

اتاق خواب مشترک دختر و پسر

ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر

این روزها با کوچک‌تر شدن آپارتمان‌ها، اتاق‌ها هم به اندازه‌های کوچک‌تر و تعداد کمتری در ساختمان طراحی می‌شوند؛ به‌طوری‌که شاید مجبور باشید برای فرزند دختر و پسر خود یک اتاق خواب در نظر بگیرید. اینجاست که به ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر نیاز دارید؛ چراکه استفاده از المان‌ها دکوری در اتاق باید به گونه‌ای باشد که هم دختر و هم پسر از بودن در آن لذت ببرند.

برای اتاق خواب‌های مشترک دختر و پسر ایده‌های دکوراسیونی مختلفی وجود دارد؛ مهم‌ترین موضوع برای طراحی و چیدمان این اتاق‌ها در نظر گرفتن سلیقه کودک یا نوجوان شماست.

در این بخش همراه تیم سبک نگار باشید که بهترین و جذاب‌ترین ایده‌های چیدمان اتاق مشترک دختر و پسر را با شما در میان بگذاریم؛ ایده‌هایی که رنگ و بویی نو به اتاق فرزندان شما می‌دهند.

اتاق خواب مشترک دختر و پسر

۱٫     استفاده از المان‌های خنثی در اتاق خواب مشترک دختر و پسر

یکی از بهترین روش‌ها برای چیدمان اتاق مشترک دختر و پسر استفاده از عناصر، طرح‌ها و وسایلی است که خنثی محسوب می‌شوند؛ درواقع می‌توان آنها را به هر دو دنیای دختران و پسران متعلق دانست. این طرح‌ها محدودیت‌های انتخابی شما را برمی‌دارند.

به عنوان مثال بسیاری از رنگ‌ها، طرح‌های فانتزی و وسایل بازی در دنیای دختران و پسران مشترک محسوب می‌شوند. البته این موضوع به دیدگاه شما هم بستگی دارد.

از رنگ‌های خنثی که انتخابی فوق‌العاده برای اتاق خواب محسوب می‌شوند به سفید، کرم، خاکستری و قهوه‌ای روشن اشاره می‌کنیم. این ترکیب باعث می‌شود رنگ‌های گرم کرم و قهوه‌ای در کنار رنگ‌های خنثی سفید و خاکستری قرار گیرند؛ درنتیجه آرامش لازم برای یک اتاق خواب را فراهم می‌کنند.

از طرف دیگر برای انتخاب تابلوهای دیواری یا وسایل بازی می‌توانید به سراغ طرح‌های حیوانات مختلف بروید یا به جای خرید عروسک‌هایی که جنسیت خاصی دارند از عروسک حیوانات استفاده کنید. این ایده دکوراسیونی جدایی دنیای پسران و دختران را هم کمرنگ‌تر کرده و تاثیری شگفت‌انگیز در رشد روانشناختی آنها دارد.

دکوراسیون اتاق کودک

۲٫     خلق دو دنیای متفاوت در اتاق خواب مشترک دختر و پسر

یکی از ایده‌های جذاب و جدید دیزاین اتاق مشترک دختر و پسر، طراحی فضایی منحصر به هرکدام از آنهاست. برای این کار می‌توانید اتاق را به دو بخش مجزا تقسیم کنید؛ البته نیازی نیست از پارتیشن یا انواع دیگر جداکننده‌ها برای رسیدن به این هدف استفاده کنید؛ بلکه به کمک وسایل و حتی رنگ متفاوت دیوارها مرز دو بخش اتاق را نشان دهید.

وسایل مربوط به دختر و پسر می‌توانند در دو قطب، روبه‌روی یکدیگر قرار بگیرند. تفاوت این دو قطب ممکن است تا تمایز در طرح روی کوسن‌ها پیش رود؛ این موضوع بستگی به سلیقه و خلاقیت شما دارد.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای دکوراسیون اتاق مشترک دختر و پسر باید از کلیشه‌های رایج دست بردارید. هیچکدام از رنگ‌هایی که در دنیای طبیعی می‌بینید متعلق به یک جنسیت خاص نیستند. پس به جای انتخاب کلیشه‌ای دو رنگ صورتی و آبی، از پالت‌های رنگی متفاوت‌تری استفاده کنید.

 

۳٫     اتاق‌های کوچک را با وسایل کم‌جا تزیین کنید

اگر اتاق‌های خواب شما کوچک است، نگران چیدمان آن نباشید. این روزها وسایل مختلفی برای استفاده در اتاق‌های کوچک طراحی شده‌اند که دست شما را برای دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر باز می‌گذارند.

انواع تخت‌خواب‌ها، کمدها، قفسه‌ها و میزهای تحریر کم‌جا به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بیشترین کارآیی را در کمترین فضای اشغالی به کاربر دهند. به عنوان مثال با خرید انواع تخت‌های دوطبقه یا تخت‌هایی که در بخش زیرین آنها میز تعبیه شده است، در فضای کوچک اتاق صرفه‌جویی کرده و آن را به هنرمندانه‌ترین شکل ممکن تزیین می‌کنید.

حتی در این نوع از چیدمان امکان تعیین مرزها را باتوجه به رنگ و طرح‌های استفاده شده روی میزها و وسایل دیگر دارید؛ کافی است کمی خلاقیت و سلیقه خود را به کار گیرید که بهترین اتاق را برای فرزندان طراحی کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

۴٫     به کمک حروف مرزهای اتاق را مشخص کنید

یکی از ایده‌های جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر استفاده از حروف اول اسم آنهاست. درواقع با قرار دادن حروف در بالای تخت‌ها یا بخشی از اتاق که مربوط به دختر یا پسر است، مرزبندی اتاق مشترک را تعیین می‌کنید.

برای قرار دادن این حروف ایده‌های بسیاری وجود دارد. به عنوان مثال می‌توانید آنها را در ترکیب با برچسب‌ها یا استیکرهای موردعلاقه فرزند خود قرار دهید؛ از رنگ‌های متنوع برای طراحی آنها استفاده کنید یا آنها را به صورت لامپ‌های شب‌خواب و رنگی در اتاق فرزندان به کار ببرید. با این کار یک المان جذاب و جدید برای تزیین اتاق کودکان نیز در اختیار دارید.

دکوراسیون اتاق

۵٫     از طرح حیوانات یا نقاشی های فانتزی استفاده کنید

استفاده از طرح‌های فانتزی یا برچسب‌های مربوط به حیوانات، از ایده‌های کلاسیکی است که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. در حقیقت از آنجایی که در این نوع طرح‌ها انرژی فوق‌العاده‌ای نهفته شده، استفاده از آنها همیشه طرفداران خاص خود را داشته است.

طرح‌های فانتزی، طرح‌های مربوط به انیمیشن‌های مورد علاقه کودکان و تصاویر فانتزی حیوانات را روی تمام وسایل اتاق می‌توان به کار برد. به کمک برخی از طرح‌ها که نمایانگر یک تم رنگی و تصویری خاص هستند، حتی می‌توانید اتاق را به دو بخش مجزا برای دختر و پسر تبدیل کنید.

به عنوان مثال تم مرد عنکبوتی در برابر انیمیشن محبوب فروزن یکی از ایده‌های جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر است که جمعی از رنگ‌های پرانرژی را به اتاق آنها اضافه می‌کند.

اتاق مشترک کودک

کلام آخر

چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک، قوانین خاص خودش را دارد. برای تزیین این اتاق باید خلاقیت و سلیقه را به کار بگیرید و با تماشای ایده‌های مختلف تزیینی، بهترین گزینه را برای فرزندان خود انتخاب کنید. حتی اگر مساحت خانه کم است و مجبورید یک اتاق را به صورت مشترک به دختر و پسر خود اختصاص دهید، انبوهی از ایده‌ها برای تزیین آن وجود دارد که شما را دچار محدودیت نمی‌کند.

درواقع زمانی‌که اتاق مشترک و کوچک فرزندان خود را به شکلی هنرمندانه تزیین کنید، احساس، انرژی و اتمسفر موجود در آن به گونه‌ای تغییر می‌کند که دیگر ابعاد آن برای کسی اهمیت ندارد. در این بخش جدیدترین ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب مشترک دختر و پسر را در کنار یکدیگر مرور کردیم. اگر شما هم ایده جذابی در ذهن دارید، تیم سبک نگار در بخش نظرات منتظر تجربیات و ایده‌های شماست.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.