فروشگاه گل و نحوه چیدمان

گل در فروشگاه گل

سلام دوستان امروز قصد نوشتن مقاله ای در زمینه دکوراسیون و نحوه چیدمان فروشگاه گل باشما صحبت کنم
دکوراسیون برای یک فروشگاه گل بسیار مهم و تاثیر گذار است زیرا اگر فروشگاه گل شما از دکور خوبی برخوردار نباشد مردم برای خریدن کردن از فروشگاه شما اشتیاقی ندارند . همانطور که می دانید هدف اصلی برای راه اندازی یک کسب و کار این است که به شما سود برسد و هنگامی که مشتری از شما خرید می کند راضی و خشنود باشد این یک معامله دوسر سود و یک طرفه است پس برای بهینه کردن فروش خود باید از تخیل خود استفاده کنید.

نکاتی در ارتباط با جذب مشتری در فروشگاه گل

همانزور که می دانید گل و گیاه یک کالای ضروری و اساسی مانند لباس و مواد غذایی نیست که شما منتظر باشید تا افراد وارد مغازه تان شود و از شما خرید کند تا بتوانید شما هم در این خرید مقداری سود ببرید شما باید با نمایش گل ها به بهترین نحو و ایجاد یک دکوراسیون زیبا مردم را به فروشگاه گل خود دعوت کنید .
اولین قدم برای جذب مشتری به صورت بصری است من به شما دوستان توصیه می کنم جای راکه برای فروشگاه گل خود انتخاب می کنید حتما یک پنجره شیشه ای به بیرون داشته باشد که بتوانید با دکور کردن آن مشتری را به سمت فروشگاه گل بی نظیرتان دعوت کنید.پرا که افرادی که برای هدیه دادن یا ملاقات کردن دوستانشان به جای شیرینی یا خرید یک وسیله تزیینی به سمت خرید گل می آیند باید طبع احساسی داشته باشند در نتیجه این یک موضوع کلیدی برای جذب مشتری است . شما می توانید از آهنگ های عاشقانه ، آرام و رمانتیک در فضای فروشگاهتان استفاده کنید .تزیین قسمتی از فروشگاه کل باشمع یا استفاده از کدو تنبل و یا.. به فروشگاه گل شما جلوه زیبایی می بخشد .

نمایی از فروشگاه گل

سعی کنید چیدمان های زیبا برای دسته گل هایتان در نظر بگیرید تا هم زیبا به نظر برسند و هم جذاب و جدید باشند . شما می توانید از کتاب ها و کلاس های مختلف ایده بگیرید و با خلاقیت خود تلفیق کنید تا بتوانید یگ گل بی نظیر را به دست مشتری بسپارید باید این رابدانید که ارايه گل از خود گل با ارزش تر و مهم تر است .چون در ذهن مشتری خاطره خوبی به جا می گذارد و این موضوع باعث می شود دوباره به فروشگاه گل شما سر بزند پس دکوراسیون یک فروشگاه گل برای یک تجارت موفق اصل مهمی است .

پیشنهادهایی در ارتباط با فروشگاه گل

اولین نکته ای که باید در دکوراسیون فروشگاه گل خود در نظر بگیرید تمیز نگه داشتن فروشگاه است . این شغل هم مانندهر شغل دیگری برای داشتن محیطی دلپذیر تمیز بودن فضا اهمیت پیدا می کند . سعی کنید وسایل تزیینی را در قسمتی از چیدمان فروشگاه گل متناسب با تاریخ های خاص و تغییر فصل ها در نظر بگیرید .
پیشنهاد من برای داشتن محیطی تمیز این است که اتاقی را تزیین و آرایش گل در آن انجام می شود از اتاق نمایش گل جدا باشد یعنی یک فضای جداگانه ای برای آن در نظر بگیرید به این دلیل که آرایش کردن گل ریخت و پاش زیاد دارد .ساقه های شکسته ، برگ هایی که در حین انجام کار زمین می ریزند ، استفاده از آب ، خاک ، ربان های تزیینی و.. که باعث می شود در همان زمان کم و اندک تاثیر منفی خود را بگذارد . مشتریان باید فقط محصول بی نظیر و بی عیب و نقص شما را ببینند.

بهتر است یک فضای راحتی و کوچکی را به عنوان اتاق انتظار برای مشتری فراهم کنید خوب است اگر به فکر چند تا صندلی برای مشتریان در نظر بگیرید تا هم افرادی که به فروشگاه گل شما مراجعه می کند خسته نشود و از دیدن محیط زیبای شما لذت ببرد .

راستی یادتان نرود که از سیستم تهویه تان اطمینان داشته باشید تا خوب عمل کند تا هم عمر گل ها بیشتر شود و هم فضای دلپذیر را برای مشتری در فروشگاه گل شما به وجود آورد

نحوه چیدمان فروشگاه گل

باید برای جای دادن گل ها در فروشگاه گل خود فکری کنید . من پیشنهاد می دهم یکسری قفسه هایی را تعبیه کنید که آن را در امتداد دیوار و در وسط فروشگاه قرار دهیم ولی باید در نطر بگیریم که مانع رفت و امد نشود و ترافیک ایجاد نکند چون این جوری خیال مشتری هم راحت است که در هنگام حرکت با این گل ها برخورد نمی کند و باعث افتادن آنها نمی شود .

عکس از فروشگاه گل
بهتر است قفسه های خود را گروه بندی کنید و آنها را با پارچه های زیبا ، شمع و وسایل تزیینی چیدمان کنید تا جلوه زیبایی به فروشگاه گل شما بدهد . بهتر است یک فضایی رابرای مشاوره دادن به مشتری و دیدن کاتولوگ و کارهای قبلی شما در فروشگاه گل تان در نظر بگیرید . برای این کار نیاز به صندلی و میز دارید . می توانید از یک میز بلند و چند تا صندلی برای مشتری و همراهانشان در نطر بگیرید تا با راحتی بتوانند بنشینند و تصمیم گیری کنند. توصیه می کنم این مکان در محل رفت و آمد نباشد تا مزاحم کسانی که در حال نمایش چیدمان گل های زیبای فروشگاه گل شما هستند نشود

در مورد نور فروشگاه گل خود باید بگویم که از هیچ تلاشی فرو گذلر نکنید زیرا در صورتی که نوردازی فروشگاه گل خود را بروز کنید می توانید یک تاثیر خیلی بزرگی روی تجارت خود بگذارید البته بهتر است از لامپ های LED کم مصرف استفاده کنید که گرمای کمتری به محیط دهد و هزینه برق شما هم خیلی بالا نباشد.
امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید خوشحال میشم اگر نطراتتان را با من در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *