بزرگ کردن اتاق خواب های کوچک

نحوه بزرگ کردن اتاق خواب

با سلام خدمت دوستان عزیر امروز می خواهم به سراغ بزرگ کردن اتاق خواب های کوچک بروم و بررسی کنیم که چطور با چیدمان اصولی برای بزرگ کردن اتاق خواب خود اقدامات لازم را انجام دهیم .

چرا بزرگ کردن اتاق خواب اهمیت پیدا می کند

وقتی با افراد صحبت می کنم به این نتیجه می رسم که آنها در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب های خود دچار مشکل هستند و و همیشه از کوچک بودن اتاق خواب خود اعتراض می کنند و می گویند که چرا اتاق خواب من ابعاد بزرگی ندارد و نمی توان آن را به درستی و بر طبق سبک و سلیقه خودمان بچینیم . ما این جا در کنار شما هستیم تا برای همیشه مشکل شما را حل کنیم و بتوانیم به شما کمک کنیم تا از دکوراسیون و . طراحی اتاق خوابتان لذت ببرید . همانطور که می دانید امروزه طراحی خانه ها به سمت آپارتمان هایی با اندازه کوچک پیش می رود پس در نتیجه اتاق های موجود در آن هم به سمت کوچک شدن پیش می رود در نتیجه باید فکری به حال طراحی برای بزرگ کردن اتاق خواب ها بکنیم . زیرا بیشتر افراد خواستار ایجاد طرح در این فضاها هستند . ما در این جا ایده هایی عرضه می کنیم تا به شما ثابت کنیم یک اتاق خواب کوپک می تواند کاملأشیک باشد .

گرچه ایده های مدرن و لکس طراحی  به شما می گوید که باید در اتاق خواب خود یک اتاق نشیمن ، دفتر کار کوچک و یک تختخواب بزرگ داشته باشید ولی باید این را فراموش نکنید که کارکرد اصلی اتاق خواب مکانی برای استراحت و شارژ مجدد است و لازم نیست در این راستا کارهای زیادی انجام دهید تا بتوانید یک فضای زیبا برای این کار ایجاد کنید . وظیفه اصلی اتاق خواب این است که بتواند یک خواب با آرامش را در شب برای شما رقم بزند .
انجمن خواب توصیه می کند که فعالیت هایی که باعث حواس پرتی می شود را از اتاق خوابتان خارج کنید ، فعالیت هایی نظیر تلویزیون ، کار ، و اینترنت . زیرا این فعالیت ها باعث می شود الگوی خواب شما مختل شود بنابراین هر چه در اتاق خوابتان کار کمتری انجام دهید بیشتر می توانید خواب خود را تنظیم کنید . ماقصد داریم بعد از خواندن مقاله شما به این نتیجه برسید که شاید اتاق از لحاظ ابعادی کوچک است ولی از لحاظ ظراحی هیچ چیزی کم ندارد.

نکات اصلی در ارتباط با بزرگ کردن اتاق خواب

نکته اولی که باید برای بزرگ کردن اتاق خواب ها مد نظر قرار بدهیم این است که سعی کنید از رنگ های روشن مخصوصأ سفید در اتاق خواب کوچک خود استفاده کنید که این کار باعث می شود اتاق بزرگتر به چشم آید .
برای به حداکثر رساندن فضای کف بهتر است تختخواب خود را به گوشه ی دیوار و کنج ببرید تا فضای بیشتری را دکوراسیون فضا در اختیار داشته باشید و با این کار هم خود یک فضای دنج برای خوابیدن دارید و هم می توانید از دیگر فضاها استفاده بهینه بکنید .
کار جالب دیگری که می توانید انجام دهید تا اتاق خود بزرگتر به نظر آید نصب یک آیینه است . آیینه ها با ایجاد توهم اتاق بزرگتر ، اتاق کوچک شما را گسترش می دهد . قرار دادن یک آیینه در مقابل پنجره برای بازتاب نور بهترین و تنها ترین راه برای افزایش نور طبیعی در اتاق شماست و در این راستا توصیه ما روی آیینه قدی است ولی این کاملأ شخصی است و به سلیقه شما بستگی دارد .

بزرگ کردن اتاق خواب کوچک

اگر قصد خرید یک تختخواب برای اتاق کوچک خود دارید باید سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که دارای کشو در قسمت پایین باشد تا بتوانید یکسری از وسایلتان را در آنجا جاسازی کنید ولی اگر باز امکان چنین کاری را ندارید می توانید به کمک تعدادی از سبدهای تزیینی در زیر تخت و قرار دادن آنها در داخل سبدها به چیدمان اتاقتان کمک کنید .

اگر فضای کف شما کم است ولی اتاق شما دارای دیوار های بلندی است می توانی با اضافه کردن پله و یا هر طرح دیگری تخت خود را بالا ببرید تا بتوانید از فضای پایین تخت هم استفاده کنید و ظمنأ این ایده باعث می شود که چیدمان و دکوراسیون اتاق شما به طور کلی تغییر کند و زیبایی آن دوچندان شود.
بهتر است از تعدادی قفسه ها برای چیدن وسایلتان استفاده کنید مثلأ با قرار دادن چند جعبه زیبا برای این قفسه ها و گذاشتن وسایلتان داخل آن هم به اتاق خود چهره خوبی بخشیدید و هم فضای مناسبی را برای انجام فعالیت های دیگر اختصاص دادید.

اگر قرار باشد گوشه ای از اتاق خواب خود را به دفتر کار اختصاص دهید بهتر است در آنجا از میز های شناور و ریلی استفاده کنید یعنی آن دسته از میزهایی که در مواقعی که احتیاج به آن ندارید جمع شود و در صورت استفاده بتوانیم آن را باز کنیم در این شرایط فضای کمتری را اشغال می کنیم .

بزرگ کردن اتاق خواب زیبا
اگر عاشق رنگ هستید ولی یک اتاق تمام سفید دارید به این خاطر که اتاق شما کمی بزرگتر دیده شود . نگران نباشید شما می توانید با بالشت های کوچک رنگی به اتاقتام روح ببخشید و از آن لذت ببرید .

راهکار هایی در ارتباط با بزرگ کردن اتاق خواب

اضافه کردن یک لوستر راهی عالی برای طراحی مدرن در اتاقتان است .
فکر کنم زمان آن رسیده است که تمرکز خود را از فضای دیوار ها کم کنید و کمی به فضای ک اتاقتان معطوف کنید امیوارم متوجه منظورم شده باشید یعنی برای انتخاب فرش در اتاقتان دقت کنید و قالیچه زیبایی را برای آن در نظر بگیرید .
سعی کنید گوشه این فضا رو به پرورش گیاهان سبز اختصاص دهید . افزودن این گیاهان به اتاقتان باعث می شود حس زندگی به شما منتقل کند و هوای اتاق را تمیز تر کند .
اگر من یک اتاق خواب کوچک داشتم حتمأ از چراغ های رشته ای برای تزیین آن استفاده می کردم و به این فضا یک ویژگی هنری اضافه می کردم ولی بهتر است که ابعاد این آثار را خیلی بزرگ نگیرید زیرا باعث می شود اتاق کوچکتر به نظر آید.
امیوارم توانسته باشم در این راستا به شما کمکی کرده باشم منتظر نظراتتان هستم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *