دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک و چیدمان آن

سلام به همه دوستان و عزیزان
چیزی که امروز برای من و خیلی از دوستان دغدغه شده این است که چطور در خانه هایی با ابعاد کوچک امروزه دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک را تبدیل به محیطی آرامش بخش و دلپذیر برای خود و خانواده کنیم . در فضاهایی که دیگر خبری از پذیرایی های بزرگ و حیاط های وسیع و خانه های ویلایی نیست ما مجبور هستیم بیشتر وقت خود را در فضاهای کوچک بگذرانیم . می خواهم این نوید را به شما بدهم که دیگر نگران دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک خود نباشید ما با کمک همدیگر یاد می گیریم که چطور از فضاهای داخلی خانه استفده کنیم تا هم بزرگ تر و دلباز تر به نظر آیند و هم برما می توانیم با کمی خلاقیت در دکوراسیون داخلی منزل فضا را بزرگ تر نشان دهیم . می خواهم امروز را به مبلمان و میز در فضای داخلی پذیرایی اختصاص دهم زیرا پذیرایی و نشیمن جز قسمت های اصلی خانه هستند و اگر ما بتوانیم دکوراسیون داخلی این قسمت را به بهترین نحو چیدمان کنیم کارمان خیلی راحت تر می شود .

شیوه انتخاب مبل در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

نکته اولی که باید در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک رعایت کنیم این است که قید مبل های بزرگ را بزنیدو در این مکان ها از مبل های راحتی استفاده کنید زیرا بهتر می توانید از محیط استفاده کنید و باید این را بدانید که فضای شما جایی نیست که بخواهید قسمتی از آن را به مبل استیل و قسمتی دیگر را به مبل راحتی اختصاص دهید . باید بین این دو تا یکی را انتخاب کنید در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک مبل راحتی به شکل راحتی یا نیم ست شامل یک کاناپه دو نفره و دو تا تک نفره و یا راحتی ال شکل گزینه خوبی است . حال اگر کسی خیلی تاکید روی مبل استیل دارد می تواند در موقع انتخاب حالت ال شکل آن را سفارش دهد تا جای کمتری را بگیرد و دسته کمتری داشته باشد .

عکس از دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

دیگر نکته ای که باید در انتخاب مبل خود در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک در نظر بگیرید این است که مبل شما نباید خیلی انحنا داشته باشد تا فضای محیط شما را بگیرد و بهتر است خیلی پایه های بلند نداشته باشد چون باعث می شود محیط کوچک نمایش داده شود و نکته دیگر این که مبل شما دسته نداشته باشد یا دسته های ظریف باشد .

پس به طور جمع بندی در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک برای انتخاب مبل به این نکات توجه کنید:
۱- مبل راحتی نیم ست یا ال شکل
۲- در صورت انتخاب مبل استیل حالت ال شکل آن را سفارش دهید
۳-انحنا کم باشد
۴- تا حد ممکن دسته نداشته باشد یا دسته آن ظریف باشد
۵- ارتفاع پایه کم باشد

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

در انتخاب رنگ برای مبل هم بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنیدو از ترکیب رنگ های خیلی زیاد استفاده نکنید چون فضای خانه را شلوغ و کوچک نشان می دهد . یک رنگ ساده روشن برای مبل و یک رنگ ساده برای کوسن ها کافیست. در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک برای انتخاب میز هم پیشنهاد من میز گرد است چون به دلیل وجود انحتا می توان از فضای بیشتری در اطراف آن استفاده کرد و هم افراد بیشتری را دور آن جمع کرد. این میز ها فضای بهینه ای را کف به خود اختصاص می دهند چون اصولا پایه های میز های گرد در وسط قرار دارند ولی اگر نظر شما و سلیقه شما روی میزهای مستطیل شکل است ما به آن احترام می گذاریم و پیشنهاد می دهیم حداقل این میز شامل یکسری کشو باشد تا بتوانیم از آنها برای چیدمان یکسری وسایل استفاده کنیم .
حال که میز و مبلمان را انتخاب کردیم شروع می کنیم به چیدن آن.برای چیدمان بهتر است ابتدا نقطه کانونی اتاق نشیمن خود را مشخص کنید . نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شامل پنجره شومینه یا جایی که تلویزیون قرار می گیرد.درباره نحوه چیدمان در مطالب بعدی بیشتر با هم صحبت می کنیم.
امیدوارم از این مطلب استفاده کافی را کرده باشید.

1 دیدگاه برای “دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک و چیدمان آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *