دکوراسیون رنگ در فضای کوچک

تصویر برای دکوراسیون رنگ

سلام به همه دوستان و کاربران سبک نگار .
امروز می خواهم با هم در مورد رنگ و تاثیر آن در افراد و فضاهای کوچک از جمله پذیرایی و نشیمن استفاده کنیم . من بعد از کمی تحقیق در اینترنت و جست و جو در کتاب ها به موضوعات جالبی در ارتباط با دکوراسیون رنگ دست پیدا کردم و دوست دارم آن را با شما به اشتراک بگذارم .چیزی که در دکوراسیون رنگ حیرت آور است این است که رنگ وجود خارجی ندارد بلکه اثر امواج مغناطیسی ثبت شده به دست مغز و چشمان است که باعث تعریف ساختار رنگ و نام گذاری آنها می شود ولی هرچه هست تاثیر بسزایی دارد و زندگی اجتماعی و فردی ما را تحت تاثیر خود قرار داده و با زندگی روزمره ما عجین شده است . تحت همین شرایط است که طراحان و معماران به فکر ایجاد تنوع افتاده و هر روز دانسته های خود را بروز نگه می دارند . قدم بعد از طراحی انتخاب رنگ است زیرا ثابت شده است که رنگ روی احساسات و خلق و خو هم بی تاثیر نیست . چیزی که خیلی منو شگفت انگیز کرده این است که اثر رنگ روی افراد با جنسیت و سن و نژاد و فرهنگ مختلف متفاوت است .

نحوه انتخاب دکوراسیون رنگ در فضای کوچک

عکس برای دکوراسیون رنگ
حال ما در برابر فضایی کوچک  قرار داریم و می خواهیم با انتخاب رنگ های مناسب فضا را دلنشین تر کنیم. اولین نکته این که در در دکوراسیون رنگ محیط خود از رنگ های روشن و براق استفاده کنید یعنی رنگ هایی که در تضاد با رنگ های تیره هستند . کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که به فضاهای کوچک و خاص در اتاق نشیمن و پذیرایی رنگی متضاد اضافه کنید تا به فضا زیبایی ببخشد . بعضی ها اعتقاد دارن که رنگ کردن یک دیوار به صورت تیره باعث کوچک شدن اتاق می شود ولی این طور نیست چون باعث می شود دیواری که رنگ تیره دارد دورتر به نطر آید در نتیجه فضا بزرگتر می شود .

نکته جالب دیگر که دوست دارم آن را با شما در میان بگذارم این است که استفاده از طرح های تکراری مثلا اگر پارچه رومیزی وکوسن مبل یکی باشد فضا گسترده تر به نظر می آید ویا پرده و کوسب از پارچه های مشترکی استفاده شود . با این کار می توانید فضایی یکدست و هماهنگ ایجاد کنید . راستی یادتان باشد در فضای کوچک از یک شی با رنگ سیاه حتما استفاده کنید مثل آباژور. چون این کار باعث می شود رنگ های دیگری که در فضای اتاق نشیمنتان است بیشتر به چشم آید ولی چیزی که استفاده می کنید خیلی بزرگ نباشد.

چرا در دکوراسیون رنگ از رنگ های شاد استفاده کنیم

شما می توانید از رنگ های شاد برای انتخاب دکوراسیون رنگ در فضای اتاق پذیرایی تان استفاده کنید مثلا در مورد رنگ زرد باید گفت که این رنگ بازتاب نور اتاق را بیشتر می کند پس برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی است یا رنگ نارنجی که رنگ گرمی است و کاربرد آن در چنین محیطی باعث صمیمیت بیشتری می شود ولی باز این انتخاب رنگ به افراد بستگی دارد در نتیجه بهتر است طراحان ما برای انتخاب رنگ با صاحبان منزل مشورتی بکنند برای مثال بعضی ها با رنگ قرمز دچار هیجان می شود و یکی با همان رنگ احساس خشم بهش دست می دهد پس شما دوست عزیز قبل از قطعی کردن انتخاب رنگ و با مشورت طراح مقداری از رنگ مورد نظرتان را در گوشه ای از کارتان بزنید و ببینید که از آن خوشتان می آید یا نظر دیگری دارید. خداروشکر کارخانجات رنگ ما به این موضوع فکر کرده اند و رنگ های مختلف را در قوطی های وچک تنظیم کرده اند تا مشتری آن را تهیه کند و اگر دوست نداشت به گزینه های بعدی فکر کند
امیدوارم از این مطلب بتوانید استفاده کنید . از شما دوستان می خواهم که اگر نظری یا پیشنهادی یا نکته ای دارید با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.