چیدمان کافی شاپ برای بازگرداندن مشتری

نحوه چیدمان کافی شاپ

سلام خدمت دوستان سبک نگار . هدف امروز من از نوشتن این مقاله گفتن چند نکته در ارتباط با چیدمان کافی شاپ می باشد و توصیه می کنم در هنگام طراحی داخلی کافی شاپ خود سعی کنید از این نکات استفاده کنید و آن را بکار ببرید.

ضرورت طراحی درست برای چیدمان کافی شاپ

همانطور که می دانید این روزها مردم فقط برای غذاخوردن بیرون نمی آیند بلکه آنها برای کسب تجربه و ایجاد حس خوب دوست دارند برای چایی و یا غذا بیرون بروند و در بعضی مواقع تجربه چایی خوردن و یک دمنوش را در بیرون تجربه کنند. هر کسی می تواند بهترین دمنوش ها و نوشیدنی ها را در آشپزخانه خانه خود تهیه کند پس در نتیجه در اینجا طراحی فضای کلی کافی شاپ اهمیت پیدا می کند . به عبارت دیگر باید فضای داخلی کافی شاپ طوری باشد تا شما دوباره رغبت کنید آنجا بروید و شبی خاطره انگیز را برای خود و دوستانتان به وجود آورید .

تصور کنید ما دوستان خود را برای رفتن به کافی شاپ دعوت کرده ایم . اگر چیدمان کافی شاپ مناسب نباشد و یا اگر کافی شاپ از صندلی های ناراحت برخوردار باشد به زوری که نتوانید ساعاتی را در کنار با آرامش بنشینید و از بودن در کنار دوستانتان لذت ببرید و یا نورپردازی آن به قدری نا مناسب باشد که باعث شود شما از وجود چنین بی نظمی و ناهماهنگی اذیت بشوید حتی اگر این کافی شاپ از منو با کیفیت عالی بهره مند باشد قرار گرفتن در چنین محیطی به شما هیچ انرژی را منتقل نمی کند

چیدمان کافی شاپ زیبا

عدم آمادگی در قسمت مدیریت و طراحی داخلی باعث می شود ۶۰ در صد افرادی که به جهت کسب در آمد به فکر زدن کافی شاپ می افتند ولی در سال اول با شکست مواجه می شوند . البته نا گفته نماند که ممکن است یک طرح برای یکسری از افراد  آرامش بخش باشد ولی برای کسانی دیگر محیط آرامی نباشد ولی به طور کلی چند اصول و معیار برای طراحی داخلی کافی شاپ وجود دارد که این اختلاف در چیدمان کافی شاپ را حل می کند .

نکاتی در ارتباط به چیدمان کافی شاپ

اولین چیزی که باید برای بنا کردن و چیدمان کافی شاپ مد نظر قرار داد این است کافی شاپ خود را قرار است در چه مکانی بنا کنید زیرا محل کافی شاپ شما برای نوع مشتری که می خواهید جذب کنید اهمیت پیدا می کند پس لطفأ در جایی که یک محیط خالی یا یک مغازه خالی پیدا کردید برای زدن کافی شاپ مناسب نیست و محل و مکان آن هم اهمیت پیدا می کند . حتی می توان گفت که موقعیت مکانی کافی شاپ ها روی منو و جمعیتی که قرار است به آنجا برود تأثیر می گذارد .
برای بنا کردن کافی شاپ چند محل اصلی وجود دارد که ما در اینجا دوست داریم به شما پیشنهاد بدهیم :

۱- سعی کنید جایی را انتخاب کنید که در مسیر جاهای پر رفت آمد باشد مثل مدرسه ، … این باعث می شود که در طول روز جمعیت زیادی به کافی شاپ شما بیاید یا وقتی مردم از ترافیک خسته می شود برای آرامش گرفتن به این مکان بیایند و ساعاتی را در آنجا بگذرانند .

۲-اگر قرار باشد که در منطقه مسکونی کافی شاپ بزنید بهتر است کافی شاپ شما در محلی باشد که رقابت در آن کم یعنی اگر این مکان را در محلی قرار دهید که شامل چندین کافی شاپ دیگر باشد نباید انتظار خیلی برای برای به دست آوردن سود داشته باشید پس تا اینجا مشخص شد که کافی شاپ خود را درمحلی قرار دهید که به نسبت شلوغ و پر رفت و آمد باشد ولی رقابت در اطراف آن نباشد که در غیر این صورت باید یکسری کاهای خاص انجام دهید که در بقیه مکان ها وجود نداشته باشد و بتواند مشتری را به این کافی شاپ بکشاند .

۳-اگر دوست دارید در منطقه تجاری قرار بگیرید بهتر است یک مکان تجاری را انتخاب کنید در این صورت قطعأ مشتری را که دنبال آن می گردید را جذب می کنید .

نمای بیرونی چه تأثیری روی چیدمان کافی شاپ و فضای داخلی دارد

نکته ای که دوست دارم در اینجا بیان کنم این است که باید بدانید برای نمایش طراحی داخلی زیبای خود باید نمای بیرون به گونه ای باشد که که چیدمان داخلی درون کافی شاپ هماهنگ باشد برای مثال اگر قرار باشد یک کافی شاپ سنتی بزنید باید نمای بیرون و پنجره ها نیز به همان شکل سنتی طراحی شود و به عنوان یک توصیه کلی باید گفت که وجود پنجره های بلند در نمای بیرونی باعث می شود افراد از وجود یک طراحی زیبا با صندلی های با کیفیت بیشتر اطلاع داشته باشند و به سمت کافی شاپ شما جذب شوند .

نورپردازی برای چیدمان کافی شاپ

سعی کنید در طراحی به طور جدی روی نورپردازی آن سرمایه گذاری کنید و از این بابت ترس به دل خود راه ندهید . نورپردازی برای چیدمان کافی شاپ خیلی مهمتر از نورپردازی در مکان های تجاری است زیرا اگر نورپردازی در این جور مکان ها به خوبی طراحی شده باشد باعث می شود اشتهای مشتری بیشتر شود و این کار باعث ارتقای فضای دوستانه می شود .
نورپردازی محیط : این نوع نورپردازی به معنای ایجاد یکسان نور در سراسر فضاست

چیدمان کافی شاپ بزرگ
یک نوع دیگر از نور پردازی وجود دارد که برای برجسته کردن یکسری از ویژگی های خاص در فضای کافی شاپ است آنها می توانند اشیا برجسته مانند یک تابلو نقاشی و اثر هنری یا یک نوع اشیا تزیینی باشد .
نوع دیگری از نور پردازی وجود دارد که برای اضافه کردن زیبایی به طراحی داخلی و تکمیل کننده سک داخلی کافی شاپ است .
ترکیب نور طبیعی با نورپردازی داخلی باعث می شود نمای کلی محیط تقویت شود که این کار به ساخت منظره جوی مناسب کمک می کند و در نتیجه باعث می شود فضا جادار تر به نظر آید.

رنگ در چیدمان کافی شاپ

باید بدانید که استفاده درست از رنگ برای چیدمان کافی اپ شما ضروری است.
اگر به کافی شاپ خود به چشم یک قهوه خانه قدیمی نگاه کنیم بهتر است در آن از رنگ های خاکی و تیره استفاده کنید اما این کار قطعأ کاربرد جهانی ندارد سعی کنید از رنگ های آرامش بخش ولی با رنگ بندی متفاوت و شاد استفاده کنید تا فضا زیبا تر شود.
امیدوارم مطالب امروز مفید باشد منتظر نظرات زیبا و کار بردی تان هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *