چیدمان اتاق خواب خود را جدی بگیرید

چیدمان اتاق خواب زیبا

اتاق خواب برای ما مانند یک پناهگاهی است که در سلام خدمت شما عزیزان خوشحالم که امروز هم با ما همراه هستید مقاله ای که پیش روی شماست شما را آگاه می سازد تا اشتباهات رایجی که به صورت نا خودآگاه در طراحی و چیدمان اتاق خواب خود استفاده می کنید دیگر انجام ندهید و از داشتن چنین اتاق زیبایی لذت ببرید.

چرا طراحی اتاق خواب اهمیت دارد

همان طور که می دانید مفهوم اتاق خواب برای ما تداعی کننده فضایی است که به دور از مشغله های روزانه می توانیم در آن استراحت کنیم و آرامش داشته باشیم و با شارژ دوباره و انرژی کافی به کارهای روزمره خود بپردازیم.

این مشکل دغدغه ما هم شده تا جایی که ما تصمیم گرفتیم با چند تا از طراحان مطرح این مشکل را به اشتراک بگذاریم و از آنها برای حل این مشکل کمک بگیریم.آنها هم یکسری گوشزد ها را در ارتباط با اشتباهات رایجی که برای چیدمان اتاق خواب خود انجام می دهیم سفارش کردند تا برای انجام آن هم نیاز به هزینه خیلی بالایی نداشته باشیم .

  • نکات مهم در ارتباط با چیدمان اتاق خواب

نکته اولی که در ارتباط با چیدمان مبلمان در اتاق خوابتان باید بدانید این است که شلوغ کردن اتاق خواب باعث کلافه گی و سردر گمی می شود پس توصیه می کنم که از مبلمان ظریف به طوریکه اتاق بیش از اندازه پر نشود کفایت می کند پیشنهاد من این است که مبلمان را در سمت دیوار قرار دهید تا فضای کافی برای انجام کارهای دیگر را داشته باشید پس از مبلمان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک استفاده نکنید و سعی کنید که با مقیاس اتاقتان همخوانی داشته باشد.

برای دیوار های اتاقتان هم ارزش قائل شوید اصولأ افراد توجهی به دیوار ها نمی کنند و فکر آنها این است که تزیین دیوار برای فضای پذیرایی است ولی این یک فکر اشتباه است دانستن این نکته ضروری است که شما هر شب در آنجا به خواب می روید و هر روز صبح در اتاقتان چشمتان را باز می کنید پس داشتن یک آثار هنری یا یک جمله زیبا می تواند شما را شاداب کند و به شما انگیزه بدهد و شما را تا آخر شب که دوباره بر می گردید به اتاق خوابتان شارژ می کند

سعی کنید که از میزهای خیلی بلند و یا خیلی کوتاه در کنار تختخواب خود استفاده نکنید چون در این صورت برای خاموش و روشن کردن چراغ کنار تختخوابتان و یا برداشتن و گذاشتن وسیله از روی آن دچار مشکل می شوید.

اهمیت نورپردازی در چیدمان اتاق خواب

نورپردازی برای چیدمان اتاق خواب شما موضوع خیلی مهمی است و تأثیر زیادی بر روی ظاهر اتاق خواب شما دارد بهتر است از پنجره های موجود در اتاق خوابتان لذت ببرید و با قرار دادن آیینه، نور طبیعی را هر چه بیشتر وارد اتاق خواب خود بکنید و از زدن هر نوع پرده که مانع رسیدن نور به داخل اتاق خوابتان می شود جدأ خودداری کنید. (پرده‌های کتان پرده‌هایی هستند که مانع ورود نور میشوند)
ناگفته نماند که شما علاوه بر نور طبیعی باید از نورپردازی مصنوعی هم استفاده کنید داشتن لوستر زیبا و مناسب برای چیدمان اتاق خواب کار هوشمندانه ای است حتی من توصیه می کنم که علاوه بر وجود لوستر از نور های جانبی مثل هالوژن ها ، آباژور ها و چراغهای مطاله در صورت نیاز استفاده شود زیرا اگر در هنگام کار یا مطالعه نور کافی به چشم شما نرسد شما اذیت می شوید و برای انجام کار دچار مشکل زیادی می شوید .

تصویر چیدمان اتاق خواب

درست است داشتن کوسن و بالشت روی تخت باعث زیبایی اتاق خوابتان می شود ولی به نظر طراحان داشتن بالشت های زیاد روی تختخواب باعث بی نظمی اتاق و آشفتگی آن می شود ضمن این که مرتب نگه داشتن آن هم پروژه وقت گیری است و در اکثر مواقع دیده شده است جای این کوسن ها روی زمین است . از طرف دیگر اگر تعداد کوسن ها هم کم باشد انگار چیدمان اتاقتان یک چیزی کم دارد و ناقص است پس داشتن تعادل در این مورد باعث بالا رفتن عملکرد اتاق می شود

اگر قصد دارید رنگ اتاق خود را انتخاب کنید توصیه ما این است که از رنگ های آرامش بخش و طبیعی استفاده کنید و قرار دان وسایل یا نورهای مصنوعی به رنگ های گرم به اتاق خود حس زندگی ببخشید به شما توصیه می کنم که از چیدمان اتاق با یک رنگ واحد جدأ خودداری کنید.

یادتان باشد برای انتخاب  وتنظیم جای تخت خود مواظب باشید آن را در کنار دیواری که متصل به یک اتاق پر سر و صداست قرار ندهید زیرا در هنگام خواب دچار مشکل می شوید .

سعی کنید از پارچه های زیبا برای تختخواب خود استفاده کنید مطمئن باشید که آنها ارزش سرمایه گذاری را دارند پس از پول خرج کردن برای آن نترسید.

توصیه ما این است که داشتن یک طبقه یا یک قفسه برای نظم دادن به اتاق خوابتان یک امر ضروری است بعضی ها تصور می کنند که اگر همه چیز را جمع کنند اتاق زیباتر به نظر می رسد ولی این طور نیست باید یکسری وسایل در دسترس باشد ولی شما می توانید به صورت منظم آنها را بچینید تا زیبایی اتاق هم کم نشود. سعی کنید فرشی یا کفپوشی که در اتاق تان قرار می گیرد خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک نباشد و با چیدمان اتاقتان همخوانی داشته باشد

نکته آخر که دوست دارم برای شما عزیزان بگویم این است که اولین و مهم ترین کاری که باید برای چیدمان اتاق خوابتان انجام دهید دانستن نقطه کانونی است نقطه کانونی اتاق شما در واقع همان جایی است که تختخواب خود را قرار می دهید پس بعد از تنظیم جای تختخواب خود مبلمان را در جایی قرار دهید که به صورت زاویه دار به سمت تخت شما باشد و اگر دوست دارید یک آثار هنری را در اتاقتان قرار دهید بهترین جا برای آن بالا و دیوار روبه روی تخت شماست. امیدوارم توانسته باشم با نوشتن این مقاله به شما برای چیدمان اتاقتان کمک کرده باشم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *