چیدمان حمام خود رابروز کنید

چیدما حمام سفید

سلام به همه همراهان و دوستان سبک نگار . قصد دارم امروز را به چیدمان حمام و نحوه چیدمان در آن اختصاص دهم

چرا باید به چیدمان حمام اهمیت دهیم

همانطور که می دانید حمام یکی از بهترین اتاق های خانه است که ما هر روز برای حفظ سلامتی و بهداشت از آن استفاده می کنیم شاید حمام فضای کوچکی را در خانه ما به خود اختصاص دهد ولی می تواند تأثیر زیادی را بر روی زندگی روزمره داشته باشد. اکثر مردم از تجملات و تزیینات در یک حمام بزرگ و یا متوسط برخوردار نیستند پس با توجه به این موضوع مسأله ای که در این جا مطرح می شود نحوه تزیین و چیدمان این فضای کوچک است زیرا اگر تزیینات بیش از اندازه باشد باعث آشفتگی و بهم ریختگی می شود در نتیجه ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید این محیط را برای خود دل انگیز کنید و برای دیگران به اشتراک بگذارید.

راهکارهایی برای مرتب کردن و چیدمان حمام

یکی از راه های عالی برای مرتب کردن حمام استفاده از چند سبد برای سازماندهی وسایل و لوازم آرایشی است این سبد ها را می توان در کمدی که در حمام نصب شده است قرار داد . توصیه من این است که چند قلاب لباس هم در کمد نصب کنید تا بتوانید حوله ها و لباس هایتان را با خیال راحت در آن جا آویزان کنید .
می توانید برای زیبا تر کردن فضای حمام خود با نصب چند طبقه در دیوار حمام و قرار دادن وسایل تزیینی روی آن به این مکان جلوه بیشتری ببخشید پس کنج و گوشه ها و نقش دیوارها را در حمامتان جدی بگیرید و به آن اهمیت دهید و از این فضا به صورت آگاهانه و هوشمندانه استفاده کنید.

اگر در چیدمان حمام تان از توالت فرنگی استفاده می کنید پس حتمأ باید برای دستمال آن هم چاره ای بیندیشید به نظر من بهتر است دستمال توالت را روی دیوار نصب نکنید ولی اصولأ این امکان وجود ندارد در نتیجه حداقل از یک کاور زیبا و تزیینی برای دستمال توالت خود در نظر بگیرید و برای انتخاب آن سعی کنید از رنگ های متضاد با رنگ حمامتان استفاده کنید تا بتوانید زیبایی حمام خود دو چندان کنید .

چیدمان حمام بزرگ
فضای حمام به یک پرده احتیاج دارد که نظر من این است که اگر حمام شما به رنگ سفید یا رنگ های روشن است از پرده هایی استفاده کنید که رنگ بندی شادی داشته باشد و در آن از رنگ های زنده استفاده کنید .

اگر بتوانید قسمتی از فضای حمام خود را با رنگ طلایی و مسی تزیین کنید و با این کار حمام خود را تبدیل به یک مکان مدرن کنید . حال سؤالی که در این جا مطرح می شود این است چگونه این کار را انجام بدهیم، شما می توانید در چیدمان حمام تان از یک قاب آیینه مسی و یا طلایی استفاده کنید یا از وسایل تزیینی به رنگ طلایی و مسی استفاده کنید که با این کار شما به این مکان کوچک زیبایی دو چندان می بخشید .

چیدمان حمام زیباهتر است در داخل حمامتان از یک یا چند گلدان با رنگ های زیبا قرار دهید ودرون آن را با استفاده از گل های خشک و یا صدف های زیبا پر کنید و از آن لذت ببرید ولی در کل توصیه می کنم که دکوراسیون حمامتان را ساده بگیرید .

نکاتی در ارتباط با روشنایی و کف حمام

چیزی که در اینجا مهم دانستم که برای شما بازگو کنم این است که اگر در چیدمان حمام خود از آیینه استفاده می کنید دردو طرف قسمت بالای آن از لامپ روشنایی قرار دهید تا در صورت استفاده کردن دچار مشکل نشوید و سایه ایجاد نکند و در ضمن فضا هم روشن شود . برای روشنایی عمومی حمام نیز به علت وجود دوش و وان باید از چراغ های ضد بخار استفاده کنید و بهتر است که این چراغ ها در سقف قرار بگیرد . در مورد سقف ها باید بگویم که امروزه طراحی سقف ها بسیار پیشرفت کرده است و بروز شده است شما می توانید از سقف های کشسان استفاده کنید و در آن از هر طرح و نقشی که دوست دارید و به محیطتان می آید قرار دهید و از آن لذت ببرید.

کف حمام شما باید در برابر آب و لغزش مقاوم باشد پس نظر ما روی کاشی ها ی سنگی و سرامیکی است که خوشبختانه از تنوع زیادی برخوردار است و هر روز نیز تنوع آنها بیشتر و بیشتر می شود ولی باز اگر قرار باشد بین سنگ و سرامیک انتخاب کنید به نظر من سرامیک گزینه بهتری است زیرا سنگ وقتی خیس می شود کمی صیقلی می شود ولی اگر باز نظر و انتخاب شما سنگ است باید به فکر یک کفپوش مناسب باشید.

 

باید بدانید که انتخاب رنگ در چیدمان حمام خیلی مهم است زیرا رنگ این قدرت را دارد که بتواند به شما انرژی ببخشد و شما را از خواب بیدار کند . اگر فضای کوچکی در خانه شما متعلق به حمام است باید هوشمندانه از تمام فضاهای آن استفاده کنید مثل پشت در و …..

امیدوارم توانسته باشم به شما برای چیدمان حمامتان کمک کرده باشم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.