باریسول چیست؟ سقف کاذب مدرن

صحبتی که قرار است امروز با هم داشته باشیم راجع به نوعی از سقف های کاذب است که به باریسول معروف است و جایگاه خوبی را بین طراحان و مردم برای خود رقم زده است . باریسول ها از ورق های pvc غیر قابل اشتعال است که در اثر حرارت مقاومت آن هم بالا می رود . طرح و رنگ های متنوع و زیاد ان باعث شده است که مورد استفاده قرار بگیرد و انواع مختلف آن بنا بر کاربرد و نظر مشتری ساخته شود که هر کدام از این پوشش های باریسول برای جایگاهی خاص مناسب است.

نصب آسان باریسول

نکته ای جالب که دوست دارم در این جا مطرح کنم این است که این پوشش بسیار سبک و در نتیجه قابلیت نصب آسان را دارد . این ورق ها با دستگاه مخصوص و در درجه حرارت معین نصب می شوند . مراحل نصب به این صورت است ابتدا طبق طرحی که کارفرما یا مشتری دارد پروفیل آن توسط افراد آموزش دیده در محل نصب می شود سپس پوشش های کشسان طبق همان طرح پروفیل ها قرار می گیرد .

جالب است بدانید که چرا پوشش های کشسان به این نام معروف شدند؟ چون خاصیت کشسانی بسیار بالایی دارد به طوری که حتی اگر یک نفر روی این پوشش ها قرار بگیرد به هیچ وجه نمی شکند و بعد از آن هم خیلی سریع به حالت اولیه برمی گردد.

خاصیتی دیگر که می توان به آن اشاره کرد این است که این پوشش ها ضد باکتری هستند و گرد و غبار را رفع می کند در نتیجه در جاهایی که بهداشت حکم اصلی را دارد بسیار مناسب است ولی قبل از نصب باید مکان عاری از هر گونه گرد و غبار باشد.

باریسول روشن

یک ویزگی بسیار بارز این نوع سقف ها قابلیت فیلتر و تسطیح نورهای طبیعی و مصنوعی است که باعث می شود امکان تغییر فضاهای داخلی به کمک نور و رنگ داشته باشد پس می توان برای داشتن خلاقیت بالا و خواص دیگر روی این سقف ها حساب کرد .

کاربرد عجیب باریسول

نوعی از باریسول ها هستند که برای بهبود صدا به عنوان عایق عمل می کنند که به باریسول های اکوستیک معروف است.

برخی از نمونه های باریسول ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.