با آنتونیو سیتریو خالق طرح آشپزخانه ایتالیایی بیشتر آشنا شوید

معرفی آنتونیو سیتریو

سلام برکاربران عزیز و دوست داشتنی سبک نگار امروز قرار است یکی از بهترین طراحان و معماران دنیا را به اسم آنتونیو سیتریو را به شما معرفی کنم.

معرفی آنتونیو سیتریو

آنتونیو سیتریو یک معمار و طراح مشهور بین المللی است خلاقیت های بی انتها و ظریف او برای طراحی داخلی و سبک زندگی در پروژه های بیشمار بین المللی به ویژه در آشپزخانه ها و حمام های لوکس ، به نمایش در آمده است . همچنین تعداد زیادی از ساختمان هایآپارتمان های لوکس  مسکونی و تجاری مثل هتل های بلغاری و آپارتمان های لوکس طرح ها و کارهای او را می توان دید . او قبل از هر چیز در مورد محیط و عملکرد چیزی که می خواهد طراحی کند فکر می کند .
این طراح و معمار نمونه در میلان زندگی می کند و توانسته است عنوان طراح جنتلمن را به دست آورد . او شرکت خود را در سال ۱۹۷۲ افتتاح کرد . آنتونیو سیتریو هم اکنون در بخش طراحی صنعتی با شرکت های ایتالیایی و بین المللی مانند arclinea ,… همکاری می کند . در سال ۲۰۰۰ او یک شرکت طراحی را با همکاری پاتریشیا ویل تأسیس کرد و باعث توسعه پروژه های معماری و صنعتی شد .

آشپزخانه آنتونیو سیتریو

آنتونیو سیتریو در سال ۱۹۵۰ در ۲۲ سالگی نخستین دفتر خود را افتتاح کرد . او پیش از آنکه حتی مدرک تحصیلی اش را در میلان بگیرد و درسش را به پایان برساند با طراحان معماری همکاری می کرد . وی همچنین به عنوان مدرس در آکادمی معماری در سوییس به زبان ایتالیایی تدریس کرده است .
arclinea یکی از شرکت هایی است که آنتونیو سیتریو در آن به فعالیت مشغول است . arclinea همیشه تحولات فرهنگی و اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهد و تجزیه تحلیل می کند که این خود به مرور زمان باعث ایجاد یکسری تحولات در زمینه خلاقیت می شود .

طراحی آشپزخانه های جدید یکی از اصلی ترین مفاهیمی است که در طول سال های اخیر روی آن کار کرده است . آنتونیو سیتریو توانست تحول بزرگی را در آشپزخانه های ایتالیایی به وجود آورد . در شرکت arclinea یکی از اهداف استراتژیک آن این است که هر محصول جدید با محیط و مفهوم اصلی سیستم مورد نظر مطابقت داشته باشد که وجود آنتونیو در شرکت arclinea  باعث شد تولد جدیدی در آشپزخانه های حرفه ای به وجود آورد .
در طی مصاحبه ای که با آنتونیو انجام شد به مطالب جالبی دست پیدا کردیم که برخی از این مطالب را در اختیار شما قرار می دهیم :

مصاحبه با آنتونیو سیتریو

همانطور که می دانید روند عادت ها در خانه تغییر کرده است اما هنوز هم آشپزخانه هایی که سال های پیش برای شرکت ها طراحی کردید در حال تولید است . چگونه این محصولات تا کنون در این بازار بسیار پیشرفته مقاومت کرده است ؟
ما بالافاصله پایه های استراتژی محصول صنعتی را طراحی کردیم که برای اجزای مشترک ساخته شده است عناصر استانداردی که می توان برای پاسخگویی به نیازهای مختلف برای ساختن یک آشپزخانه ایجاد می شود . ما در این راستا به سراغ تولید کننده هایی رفتیم  که آشپزخانه های رستوران ها را تهیه می کردند از این رو دانش لازم را برای ایجاد الگویی داشتیم که امروزه به لطف خدا همیشه پا برجا و سبز است .

طراحی آنتونیو سیتریو

تجربه شما به عنوان طراح و معمار چگونه باعث شده که شما را به عنوان یک طراح و معمار در طراحی مناطقی برای تهیه غذا راهنمایی کند ؟
در تجربه خودم به عنوان معمار در ساخت خانه ها موقعیت های متفاوتی را تجربه کردم از خانه های دوستان و مشتری ها گرفته تا هنل ها و هم اکنون برج های مسکونی . البته این بدان منظور نیست که بگویم arclinea برای هر یک از این موقعیت ها یک محصول خاص تولید کرده است ولی باید این را بگویم که همین تجربیات به من کمک کرده است که تا بتوانم بهترین را طراحی کنم . من عتقدم که راز ماندگاری این شرکت در خلاقیتی است که روی اجزای صنعتی آشپزخانه ها دارد .

فکر می کنید امروز طراحی آشپزخانه ها به کجا می رود ؟
به تازگی من در حال طراحی و ساخت ساختمان های بلند ، برج های مسکونی با کاربرد های مختلف که شامل زندگی به خصوص در ایالت متحده آمریکا و آسیا بوده است . خوب است این نکته را بدانید که در حالی که به مرور زمان امکانات پیشرفت کرده است برخی از مکان های زندگی کوچکتر شده است . درست است که خانه ها کوچکتر شده است ولی هنوز مردم باید بتوانند میزبان باشند و آشپزی کنند و از پذیرایی کردن از مهمان خود لذت ببرند به همین دلیل ما سعی کردیم یک سیستم انعطاف پذیر را طراحی کنیم . تجربیات شخصی من مثل ازدواج کردن ، بچه دار شدن و بچه بزرگ کردن باعث شده است تا به من کمک کند تا بفهمم که آشپزخانه ها باید در کجا قرار داد و چگونه می توان از طراحی خود بهترین نتیجه را گرفت .

کیفیت آشپزخانه های شما فقط رسمی و محیطی نیست بلکه از نظر فنی هم می باشد به نظر شما با کدام محصول شرکت توانسته اید این سه عنصر طراحی را با موفقیت در طراحی هایتان در کنار هم قرار دهید ؟
من فکر می کنم که ما توانسته ایم این عناصر مختلف را با محصولات شرکت arclinea ترکیب کنیم پس پیدا کردن بهترین روش برای دستیابی به کارایی مناسب مقوله ساده ای نیست به همین دلیل ما در صنعت سازی بسیار کار می کنیم تا به نسبت صحیح سود و هزینه برسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.