انواع گجت چوبی جمع شونده با سبکی جدید در دکوراسیون داخلی

گجت جمع شونده

پیشرفت علم معماری و دکوراسیون داخلی انواع گجت چوبی جمع شونده و خلاقانه را ایجاد کرده‌است که به کمک آن‌ها نه تنها فضایی کوچک از خانه یا محل کار را اشغال می‌کنید؛ بلکه نمایی جذاب و متفاوت به محیط خود می‌دهید.

امروزه انواع وسایل خانگی و حتی موارد مربوط به دکوراسیون محیط بسیار پیشرفته‌تر از گذشته شده‌اند که بیش‌ترین الهام خود را وام‌دار هنر «کاغذ و تا» یا «اوریگامی» هستند. اوریگامی که هنر محبوب ژاپنی‌ها از گذشته تا به امروز است، منبع الهام طراحی انواع گجت‌ها شده و نمایی متفاوت به آن‌ها بخشیده است.

در این بخش می‌خواهیم کمی بیش‌تر هنر اوریگامی را در طراحی دکوراسیون بشناسیم و از معجزه‌های هنر تا کردن مطلع شویم. پس با ما همراه باشید و گجت چوبی جمع شونده و منحصر به فرد خود را بسازید.

گجت چوبی جمع شونده

انقلابی در انواع گجت چوبی جمع شونده به کمک اوریگامی

اوریگامی واژه‌ای ژاپنی است که از دو بخش ORI به معنای تا کردن و KAMI به معنای کاغذ تشکیل شده‌است. این هنر منحصر به فرد که از گذشته در ژاپن وجود داشت در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای در میان معماران باز کرده‌است.

یکی از دلایلی که هنر اوریگامی از میان کاغذها گذشت و به دل تمام مواد اولیه دیگر راه یافت، نمای منعطف و جذابی است که ایجاد می‌کند. به کمک این هنر نه تنها وسایل ظاهری جدید پیدا می‌کردند، بلکه امکان کاربری چند‌منظوره نیز به وسایل اضافه می‌شود. در نتیجه بسیاری از طراحان نتوانستند از مزایای هنر کاغذوتا در معماری چشم بردارند و این موضوع نوید دنیایی مدرن را در معماری می‌داد.

بعد از طرح های اولیه اوریگامی در دکوراسیون انواع فضاها، افراد بیش‌تری از آن استقبال کردند و این هنر جایگاه ویژه‌ای در بازار طراحی داخلی پیدا کرد.

مهم‌ترین ویژگی هنر اوریگامی طراحی‌های چندمنظوره و کاربردی است که انواع گجت چوبی جمع شونده، وسایل فلزی و غیره را به وسیله‌ای کاربردی و هوشمندانه تبدیل می‌کند. تصور کنید صندلی کوچک چوبی شما بعد از باز کردن تبدیل به میزی به همراه ۳ صندلی دیگر شود! این گونه بود که انقلابی در طراحی داخلی به ثمر رسید.

گجت چوبی

نقش اوریگامی در طراحی داخلی فضاها

هرچند نمای نهایی وسایلی که به کمک علم کاغذوتا ایجاد شده‌اند بسیار جذاب است، اما طراحی انواع گجت‌ها به کمک این هنر، پروسه‌ای زمان‌بر است و تا زمانی که اطلاعی از قوانین این علم نداشته باشید، نمی‌توانید گجتی کاربردی طراحی کنید. درنتیجه تنها معماران حرفه‌ای و به‌روز توانستند علم اوریگامی را به طراحی‌های خود اضافه کنند.

علم اوریگامی نمای تمام وسایل فلزی، چوبی و غیره را به طور کلی تغییر داده‌است؛ اما آن را در سازه‌های چوبی بیش‌تر از سایر موارد می‌بینیم. دلیل آن هم واضح است؛ چرا که چوب نسبت به سایر مواد اولیه از خاصیت انعطاف‌پذیری بیش‌تری برخوردار است. بنابراین عجیب نیست که انواع گجت چوبی جمع شونده و تلفیق شده با اوریگامی را می‌بینیم.

گجت چوبی جمع شونده بسیار جذاب

این علم جذاب علاوه بر تولید وسایل کاربردی و هوشمند؛ در تزیینات مربوط به فضاهای مختلف نیز به کار می‌رود. هندسه جذاب اوریگامی نمایی فوق‌العاده به دیوارها و فضاهای خالی می‌بخشد و آن را به طور کلی تغییر می‌دهد. در ادامه چند ایده هیجان‌انگیز از این هنر را با هم مرور می‌کنیم.

میز و صندلی‌ به عنوان گجت چوبی جمع شونده

این علم جدید بیش از هرچیز دیگر انواع میز و صندلی‌های جذاب و تاشو را ایجاد کرد. طراحی صندلی‌های تاشو فلزی پیش‌تر از اوریگامی نیز رایج بود؛ اما طرح‌های جدید نمایی جذاب و ویژه دارند که کاربردی بیش از یک صندلی معمولی در اختیار افراد قرار می‌دهند.

درواقع در این معماری جدید اشغال فضای کم و کاربری چندمنظوره وسایل در اولویت قرار گرفت. به عنوان مثال در عکسی که در پایین می‌بینیم صندلی‌ها علاوه بر فضای ناچیزی که اشغال می‌کنند، به منزله چوب‌لباسی نیز کاربرد دارند. این صندلی‌ها انتخابی فوق‌العاده برای آرایشگاه‌ها و فروشگاه‌های لباس محسوب می‌شوند. علاوه بر موارد گفته شده، طراحی متفاوت و جذاب نیز در دستور کار طراحان قرار گرفته است و همان‌طور که مشاهده می‌کنید شکل و رنگ اجسام، ظاهری متفاوت به دکوراسیون شما می‌بخشند.

دکوراسیون اداری

 

نمونه‌های هوشمندانه استفاده از این هنر را در طراحی انواع میزها می‌توان دید. میزها که معمولا فضایی بزرگی را اشغال می‌کردند بیش از وسایل دیگر توجه طراحان را جلب کردند؛ درنتیجه میزها به عنوان انواع گجت چوبی جمع شونده متولد شدند که نمونه‌ای از آن را در زیر می‌بینیم. در این علم جدید هرچه طرح تولیدی ساده و کاربردی‌تر بود، بااستقبال بیش‌تری روبه رو می‌شد.

علاوه بر این انواع میزهای تحریر و میزهای غذاخوری تاشو نیز طراحی شدند که بعد از استفاده امکان جمع کردن آن‌ها وجود داشت. نکته جالب توجه در طراحی این میزها قرار گرفتن آن‌ها روی دیوار است؛ در واقع به کمک این گجت چوبی جمع شونده هیچ فضایی از کف اتاق را اشغال نخواهید کرد؛ علاوه بر این امکان انواع طراحی بر روی قاب چوبی دیواری آن‌ها نیز وجود دارد. با تهیه یکی از این وسایل نه تنها تابلویی به اتاق خود اضافه کردید؛ بلکه تابلوی دیواری را هر لحظه که بخواهید به میز تحریر خود تبدیل می کنید و این موضوع معجزه اوریگامی را نشان می‌دهد!

 

علاوه بر تولید انواع گجت چوبی جمع شونده به عنوان میزها و صندلی‌های مدرن، پارتیشن‌های جدید نیز از این قافله عقب نماندند! هنر کاغذوتا نما و هدف پارتیشن‌ها را به طور کلی تغییر داده‌ و آن‌ها را تبدیل به گجت‌های هوشمندی کرده‌است. در زیر عکس پارتیشن چوبی جمع شونده‌ای را می‌بینید که علاوه بر جداسازی، فضایی را به عنوان نشیمن ایجاد‌ کرده‌است و قابلیت جمع شدن دارد.

گجت چوبی

در عصر جدید خود را تازه شوید!

امروزه معماری مدرن به دنبال روش‌ها و راه‌کارهای جدید طراحی است؛ روش‌هایی که به کمک آن کاربری وسایل تولیدی را بیش‌تر کند. در عصر امروزه یک میز یا صندلی صرف جایی در اذهان عمومی ندارد؛ بلکه افراد به دنبال طراحی ظاهری جذاب در کنار کارایی بیشتر هستند.

تیم سبک نگار نیز در طراحی محصول خود یعنی گجت چوبی جک آپ سعی کرده‌است طراحی ظاهری و کاربری چندمنظوره را مد نظر قرار دهد. با خرید این گجت علاوه بر داشتن پایه نگهدارنده استاندارد، وسیله‌ای جهت نگهداری لپ‌تاپ بعد از پایان روز کاری خواهید داشت که علاوه بر مراقبت اصولی از آن، وسایل جانبی لپ‌تاپ همچون کیبورد و موس را نیز در خود جای می‌دهد.

 

 

منبع:

https://mydecorative.com/origami-introduction/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.