چوب در دکوراسیون مینیمال

چوب در دکوراسیون مینیمال

چوب در دکوراسیون مینیمال؛ خلق دنیایی نو از ساده‌گرایی

در مقالات دیگر ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال را شناختیم؛ در این بخش قصد داریم از تلفیق چوب و وسایل چوبی در این سبک از چیدمان ساده‌گرایی صحبت کنیم. تلفیق وسایل چوبی با چیدمان مینیمال سبکی جدید خلق می‌کند که آن را «مینیمال روستیک» یا مینیمال روستایی می‌نامند؛ چوب در دکوراسیون مینیمال جایگاه ویژه‌ای دارد و طرحی نو را عرضه می‌کند.

چیدمان روستیک سبکی است که در آن تمام عناصر خانه به کمک مواد اولیه طبیعی از جمله چوب، سنگ و سایر مواد طبیعی طراحی می‌شوند. ادغام این سبک با چیدمان مینیمال، اتاق‌هایی با رنگ‌های جسورانه اما خنثی و مواد طبیعی با رنگ‌های گرم ایجاد می‌کند.

اما چطور چوب را به چیدمان مینیمال اضافه کنیم که ویژگی‌های این سبک از دکوراسیون را تحت تاثیر قرار ندهد؟! آیا باید در انتخاب وسایل چوبی خصوصیات خاصی را در نظر داشت؟ آیا رنگ و طرح وسایل چوبی برای تلفیق با چیدمان مینیمال اهمیت دارد؟

چیدمان دکوراسیون مینیمال

برای یافتن پاسخ این سوالات، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید و اتاقی شگفت‌انگیز به سبک مینیمال روستیک طراحی کنید. در این مقاله ۷ ایده طلایی ادغام چوب با چیدمان مینیمال را مرور می‌کنیم.

با مواد طبیعی و چوب در دکوراسیون مینیمال جلو بروید!

ادغام سبک روستیک و مینیمال با افزودن مواد طبیعی به چیدمان خانه اتفاق می‌افتد. چوب از مهم‌ترین مواد اولیه طبیعی است که به دکوراسیون مینیمال رنگی نو و گرم می‌بخشد. علاوه بر چوب، استفاده از سایر منابع طبیعی همچون سنگ، سرامیک و گیاهان نیز در دکوراسیون مینیمال خانه، نمایی فوق‌العاده ایجاد می‌کند.

پس از افرودن عناصر طبیعت به چیدمان مینیمال، فراموش نکنید نور طبیعی خورشید را به فضای جدید خانه دعوت کنید. نور طبیعی معجزه‌ای از طبیعت را به محیط می‌افزاید و زیبایی چیدمان شما را دو چندان می‌کند.

چوب در دکوراسیون مینیمال

یکی دیگر از ایده‌ها برای استفاده حداکثری و هوشمندانه از نور، افزودن آینه‌ به خانه است. در دکوراسیون مینیمال روستیک امکان استفاده از آینه به عنوان وسایل تزیینی در دیوارها وجود دارد؛ در این صورت اتاق شما را به فضایی شگفت‌انگیز بدل می‌کند!

راحتی اولویت اول در چیدمان مینیمال است!

در زمان ادغام چوب در دکوراسیون مینیمال نباید راحتی را فراموش کنید. سبک مینیمال روستیک که از ساده‌گرایی الهام گرفته، رسالت اصلی خود یعنی آرامش را فراموش نکرده‌است. وسایل چوبی را به سبک مینیمال خود اضافه کنید؛ چراکه راحتی بیشتری ایجاد می‌کنند. عناصر دنج و راحت، اتاق شما را به فضایی ایده‌آل برای دورهمی‌ها یا گذران یک بعد از ظهر گرم بعد از روزی پرمشغله تبدیل می‌کند.

به عنوان مثال برای انتخاب مبلمان به سراغ مدل‌هایی بروید که در عین سادگی، برای راحتی بیشتر افراد طراحی شده‌اند. اگر در فکر خرید مبلمان‌های چوبی سنتی هستید که ظاهری تجمل‌گرایانه دارند، سبک مینیمال با علایق شما سازگار نیست!

دکوراسیون مینیمال

چوب و چرم رنگ‌های گرم را به چیدمان شما اضافه می‌کنند!

چیدمان مینیمال افراد را به استفاده از رنگ‌های خنثی دعوت می‌کند که در یک یا چند طیف رنگی قرار دارند. این در حالی است که با ادغام چوب در دکوراسیون مینیمال، گرما را با رنگ و طرح خاص چوب به چیدمان خانه اضافه می کنید.

علاوه بر چوب، چرم نیز این خاصیت را دارد و در تلفیق با چوب جلوه‌ای تکرارنشدنی در مبلمان مدرن و مینیمال شما می‌آفریند. با این حال فراموش نکنید که پایه و اساس سبک دکوراسیون شما مینیمال است و بهتر است از چوب و چرم به صورت محدود استفاده کنید. به عنوان مثال نیاز نیست تمام مبلمان خانه نمایی چرم داشته باشند؛ یک صندلی چرم کوچک نیز معجزه رنگ‌های گرم را اضافه خواهد کرد.

اهمیت چوب در دکوراسیون مینیمال

در تزیینات زیاده‌روی نکنید!

گاهی برخی افراد برای قرارگیری چوب در دکوراسیون مینیمال زیاده‌روی می‌کنند! اگر به وسایل چوبی علاقه بیشتری دارید، پیشنهاد می‌کنیم سبک روستیک را در خانه پیاده کنید؛ چراکه در مینیمال روستیک از اصول و قواعد چیدمان مینیمال جدا نمی‌شوید. مهم‌ترین اصل استفاده حداقلی از عناصر است. بنابراین بهتر است در استفاده از انواع گجت چوبی یا وسایل تزیینی دیگر زیاده‌روی نکنید و آنها را تنها در موقعیت‌های خاص خانه قرار دهید.

رنگ دیوار تضاد سبک مینیمال را قدرتمندتر می‌کند!

اگر به فکر اضافه کردن ساعت، تابلو یا سایر تزیینات چوبی روی دیوارها هستید، بهتر است رنگ اتاق را متضاد با رنگ چوب انتخاب کنید. چوب‌هایی با رنگ قهوه‌ای تیره روی دیوار سفید نمایی فوق‌العاده از تضاد رنگی را به نمایش می‌گذارند که در نظر هر بیننده‌ای زیبا و چشم‌نواز است.

 

بافت‌های طرح‌دار و تزیینات هنری را فراموش نکنید!

شاید بهترین فرصت استفاده از چوب در دکوراسیون مینیمال، وسایل کوچک و تزیینی یا انواع گجت چوبی باشد. زیرا در این سبک از چیدمان، بیشتر فضای محیط بر اساس ویژگی‌های مینیمال طراحی شده‌اند. همچنین رنگ‌های گرم و طرح خاص چوب در تزیینات هنری، به‌عنوان عناصر رنگ تاکیدی در میان رنگ‌های خنثی به‌کار رفته در مینیمال ظاهر می‌شود.

علاوه بر چوب برای داشتن یک مینیمال روستیک تمام عیار، کوسن‌ها را با منسوجات مختلف بپوشانید و آن‌ها را به‌عنوان رنگ‌های گرم تاکیدی در این سبک از دکوراسیون به کار ببرید. اما الگوهای رنگی موجود در فضا را حفظ کرده و از زیاده‌روی در تنوع رنگ‌ صرف‌نظر کنید.

وسایل روشنایی چوبی بهترین انتخاب‌ در مینیمال روستیک

وسایل روشنایی چوبی و لوسترهای مدرنی که با اشکال هندسی خاص از جنس چوب ساخته می‌شوند، از جذاب‌ترین انتخاب‌ها برای افزودن چوب در دکوراسیون مینیمال روستیک هستند. استفاده از چوب با رنگ گرم در سقف خانه، نمایی جذاب به اتاق شما می‌بخشد و رنگ‌های خنثی سبک مینیمال را به دنیایی جدید دعوت می‌کند.

گجت چوبی

کلام آخر

استفاده از چوب در دکوراسیون مینیمال سبکی جدید و تلفیقی به نام مینیمال روستیک خلق می‌کند که رنگ‌های گرم بیشتری در آن به چشم می‌خورند. در این سبک عناصر طبیعی همچون سنگ، گیاهان و چوب کاربرد بیشتری دارند و رنگ‌های خنثی مینیمال به کمک رنگ‌های گرم عناصر طبیعی، نمایی هیجان‌انگیزتر به خود می‌گیرند.

چوب که مهم‌ترین و رایج‌ترین ماده برای تلفیق با انواع سبک دکوراسیون است، در این نوع چیدمان نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. این ماده با طبیعت گرم، آرامش‌بخش، مدرن و منعطف خود انواع چیدمان را زیباتر جلوه می‌دهد. به همین دلیل تیم سبک نگار نیز در تولید گجت چوبی جک آپ از این ماده طبیعی معجزه‌آور استفاده کرده‌اند. جک آپ چوبی با رنگ خنثی نمادی از تلفیق طبیعت با زندگی مدرن است که علاوه بر زیبایی، هرآنچه از یک پایه لپ‌تاپ نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.