چوب در دکوراسیون اتاق کار امروزی

کاربرد چوب در دکوراسیون اداری

چوب عنصری زنده است که در سبک‌های جدید چیدمان جایگاه ویژه‌ای یافته و در بسیاری از محیط‌ها دیده می‌شود. چوب به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود در خانه، اتاق خواب و حتی محیط‌های کاری قابل استفاده است. این عنصر گرم و آرامش‌بخش، اتمسفر محیط را مثبت کرده و تمرکز ذهنی را آسان‌تر می‌کند.
امروزه در دکوراسیون مدرن این عنصر به شکل‌های گوناگونی استفاده می‌شود. در گذشته چوب را بیشتر در میزهای کاری و قفسه‌های چوبی کتابخانه‌ها به کار می‌بردند؛ اما با پیشرفت این صنعت، چوب با نمایی جدید و مدرن ظاهر شده و جذابیت محیط‌های کاری را بیشتر کرده است.
استفاده از چوب در دکوراسیون اتاق کار شکلی تازه به خود گرفته که محیط‌های کاری را به فضایی با اتمسفر مثبت و صمیمیت بیشتر تبدیل می‌کند. علاوه بر این به دلیل تنوع رنگی بالای این عنصر، آن را در تمام اتاق‌های کاری به شکل‌های گوناگون می‌بینیم.

در این مقاله قصد داریم با ویژگی‌های دکوراسیون چوبی اتاق کار بیشتر آشنا شده و مزیت‌های استفاده از این عنصر زنده را بشناسیم. با ما همراه باشید.

چوب در دکوراسیون اتاق کار

چوب چه چیزی را به اتاق کار شما اضافه می‌کند؟

چوب طبیعی‌ترین مصالح ساختمانی است که طبیعت زنده و با طراوت را به اتاق کار شما اضافه می‌کند. این عنصر گرم، خصوصیاتی طبیعی و سبکی مدرن دارد که استفاده از آن را در محیط‌های مختلف امکان‌پذیر می‌کند.

چوب را در میان خانه‌های روستایی به شکل الوارهای طبیعی و برش خرده پیدا می‌کنیم؛ با این حال در مدرن‌ترین خانه‌ها و محیط‌های کاری نیز این عنصر با شکلی نوین ظاهر می‌شود. خاصیت شکل پذیری بالای چوب، آن را به مولفه‌ای ویژه در دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است.

امروزه این عنصر دیگر محدود به میزها و قفسه‌ها نیست و آن را به هر شکلی در چیدمان محیط‌های مختلف به کار می‌برند. در واقع ویژگی‌های منحصر به فرد چوب استفاده از آن را گسترش داده که در ادامه برخی از این خصوصیات را معرفی می‌کنیم:

۱٫     آرامش در آغوش طبیعت

شاید مهم‌ترین ویژگی چوب که آن را به عنصری محبوب تبدیل کرده زنده بودن آن باشد. چوب که از محیطی طبیعی و زنده مهمان دکوراسیون داخلی اتاق‌ها شده، آرامش و طراوت طبیعت زنده را با خود به همراه می‌آورد.

بسیاری از تحقیقات تاثیر چوب را در آرامش و کاهش اضطراب‌های افراد اثبات کرده‌اند و به همین دلیل در محیط‌های صمیمی مانند کافه‌ها این عنصر را بیشتر می‌بینید.

چوب در دکوراسیون اتاق کار با تاثیر بر اتمسفر محیط، آن را به فضایی ایده‌آل جهت کار روزانه و تمرکز ذهنی تبدیل کرده و محیط کاری را فضایی گرم و صمیمی می‌کند.

دکوراسیون اداری

۲٫     نقش و نگاری متفاوت و طبیعی

وجود طرح‌های طبیعی در چوب از ویژگی‌هایی است که آن را نسبت به مصالح دیگر محبوب‌تر کرده است. دانه‌بندی و رنگ‌های متفاوت این عنصر دکوراسیون محیط‌های مختلف را با تنوع بیشتری همراه می‌کند.

۳٫     امکان پرداخت‌های سطحی و رنگ پذیری

شکل‌پذیری آسان چوب آن را به عنصری ویژه در چیدمان تبدیل کرده است. پرداخت‌های سطحی و کاربردی چوب، نمایی مدرن و کارآمد به محیط کار می‌دهد. علاوه بر این لازم نیست نگران ترکیب رنگ محیط‌های کاری بود چرا که این عنصر قابلیت رنگ‌پذیری بالایی داشته و ترکیب رنگی هماهنگی با سایر وسایل می سازد.

رنگ آمیزی چوب

۴٫     صرفه جویی در مصرف انرژی

چوب در دکوراسیون اتاق کار موجب عایق بندی محیط شده و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. این عنصر که دارای منافذ کوچک هوایی است، نوسانات دمایی را کمتر کرده و به عنوان عایق برودتی و حرارتی کاربرد دارد.

۵٫     ایجاد محیطی آکوستیک

چوب علاوه بر عایق دمایی، صداها را به صورت ملایم جذب کرده و منعکس می‌کند. در نتیجه از پیچیدن صدا و اختلاف امواج جلوگیری کرده و محیط کاری شما را به فضایی آرام و آکوستیک تبدیل می‌کند.

روش‌های مختلف استفاده از چوب در دکوراسیون اتاق کار

حال که با ویژگی‌های منحصر به فرد این ماده آشنا شدید، در این بخش ایده‌های کاربردی استفاده از آن را معرفی خواهیم کرد. استفاده از گجت های چوبی در کنار چیدمان منحصر به فرد از این عنصر، اتاق کار را به فضایی دلچسب و آرام تبدیل می‌کند که تمرکز ذهنی در آن ساده خواهد بود.

چوب در دکوراسیون اتاق کار بخش‌های مختلفی را می‌پوشاند. برخی افراد ترجیح می‌دهند تنها وسایل چوبی داشته باشند؛ با این حال چیدمان مدرن به کمک طراحی‌های فوق‌العاده این عنصر را به کفپوش، دیوارها و حتی سقف اضافه کرده است.

پرداخت‌های کاربردی چوب نه تنها اتاق کار شما را به محیطی آرام و ایده‌آل تبدیل می‌کند؛ بلکه از حداقل فضاها استفاده کرده و محیط کاری را به مکانی مدرن تبدیل می‌کند. در ادامه رایج‌ترین چیدمان‌های چوبی را مرور خواهیم کرد.

میز چوب ی در دکوراسیون اتاق کار

میزهای چوبی مدرن

میزهای چوبی جدید برخلاف همتاهای قدیمی خود نمایی منعطف و سبکی نوین داشته و معمولا تا دیوارها ادامه پیدا می‌کنند. میزهای جدید در واقع فضایی بزرگ و کاربردی را جهت قرار دادن سیستم رایانه‌ای و وسایل ضروری در اختیار فرد قرار می‌دهند.

در این میزها معمولا کشویی طراحی نشده و تنها یک سطح صاف یا منعطف در برابر فرد قرار دارد. این سبک از دکوراسیون تمرکز ذهنی را بیشتر کرده و وسایل غیر ضروری را از اطراف حذف می‌کند.

قفسه‌های چوبی متصل به دیوار

قفسه‌های چوبی که در گذشته به شکل کتابخانه‌ها در اتاق کار ظاهر می‌شدند؛ در دکوراسیون مدرن به روی دیوارها کوچ کردند؛ چرا که در سبک جدید چیدمان استفاده از فضاهای غیرکاربردی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

چوب در دکوراسیون اتاق کار قفسه‌هایی با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف می‌سازد که در هماهنگی با دیگر عناصر ظاهری اتاق، چیده می‌شوند.

قفسه‌های چوبی

پنل های دیواری چوبی

در دکوراسیون مدرن علاوه بر وسایل و گجت چوبی، دیوارها و کفپوش ها نیز با چوب پوشیده می شوند. استفاده کامل از چوب در محیط‌های کاری، آن را به فضایی گرم و صمیمی تبدیل کرده و تمرکز ذهنی افراد را بیشتر می‌کند.

استفاده از پنل های دیواری چوبی به عنوان دیوارهای جدا کننده، اتاق کار را به سبک مدرن چیدمان مجهز کرده و اتمسفر مثبتی در آن ایجاد می‌کند. علاوه بر این امکان پرداخت‌های سطحی مختلف برای ایجاد طرح‌های جدید نیز وجود خواهد داشت.

گجت های چوبی مدرن

اتاق‌های کاری مدرن علاوه بر دیوارها و وسایل بزرگ از گجت های چوبی کوچک نیز برخوردار هستند. وسایل کاربردی کوچک روی میز در دکوراسیون چوبی، محیط کاری را جذاب‌تر کرده و هماهنگی ابزار و وسایل را بیشتر می‌کند.

گجت های چوبی مختلفی برای استفاده در اتاق کار طراحی شدند که جک آپ سبک نگار نیز یکی از این وسایل کاربردی است. به کمک این گجت چوبی صفحه نمایشگر لپ تاپ را در موقعیتی استاندارد قرار داده و از درد کتف و گردن نجات پیدا می‌کنید.

علاوه بر این وسیله‌ای مدرن و زیبا را به میز کار خود اضافه می‌کنید که نگهدارنده لپ تاپ و کیبورد بعد از اتمام پروژه کاری شما است.

قفسه های دیواری

کلام آخر

استفاده از چوب در دکوراسیون اتاق کار آن را به محیطی آرام و دلچسب تبدیل کرده و اتمسفر مثبتی ایجاد می‌کند. چوب عنصری طبیعی است که با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد در تمرکز ذهنی افراد تاثیر بسزایی داشته و جایگاهی ویژه در چیدمان نوین پیدا کرده است.

استفاده از وسایل و گجت های چوبی در کنار دکوراسیون چوبی اتاق کار، هماهنگی بیشتری بین اجزا ایجاد کرده و نمایی جذاب به محیط کاری شما می‌بخشد. برای خرید گجت چوبی سبک نگار که جذابیت اتاق کاری شما را بیشتر می‌کند، به بخش محصولات سایت سر بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.