نحوه اجرای نورپردازی در دکوراسیون اداری

همانطور که میدانید چشم عضو بسیار مهمی در بدن ما است و می توانم قطع به یقین بگویم که ما در طول روز بیش از ۹۰ در صد یا ۱۰۰ در صد کارهای روزمره خود را با استفاده از وجود این عنصر انجام می دهیم پس قدر چنین عضوی را به خوبی بدانیم و به راحتی نیاز آن را برطرف کنیم تا با آرامش به فعالیت های روزانه خود بپردازیم در ضمن آسیبی هم به این عضو وارد نکنیم یکی از نیازهای اساسی چشم برای دیدن داشتن نور کافی در محیط است حال این محیط یک فضای اداری باشد یا مسکونی و یا هر جای دیگری .پس در این جا نور پردازی اهمیت ویژه پیدا می کند . من در این مقاله قصد دارم درباره اهمیت نور در دکوراسیون اداری با هم صحبت کنیم . همانطور که می دانید نور در دکوراسیون اداری نیز مقوله بسیار مهمی است چون نور کافی باعث می شود کارکنان راحت تر و در آرامش بیشتری کار کنند که خود کارایی بالاتر را نتیجه می دهد و باعث پیشرفت هر چه زود تر کار می شود
تصویر دکوراسیون اداری

روشنایی در دکوراسیون اداری را می توان از سه جنبه مورد بررسی قرار داد :
جنبه ایمنی در دکوراسیون اداری
جنبه ارگونومی در دکوراسیون اداری
جنبه بهداشتی در دکوراسیون اداری
نورپردازی در دکوراسیون اداری از لحاظ ایمنی : ایمنی منظور دقت در کار کارمندان در شرکت است که باعث می شود کمتر اشتباه کنند و خطر کمتری آن ها را تهدید می کندپس به واسطه یک استاندارد جهانی هر کسی باید حداقل یک مقدار مشخص نور و روشنایی داشته باشد تا بتواند بدون استرس به کارش مشغول باشد .
جنبه ارگونی : اگر بخواهم این موضوع را به طور خلاصه بازگو کنم باید بگویم که منظور این است باید دکوراسیون اداری یک حداقل نور و روشنایی داشته باشد تا از خستگی بیش از حد جلوگیری کند و راحتی کار کارمندان را تضمین کند .
عکس محیط اداری
جنبه بهداشتی : جنبه بهداشتی نور یعنی این که باید نوری که هر کارمند باید در اختیارش قرار داده می شود باید به اندازه ای باشد که کمترین آسیب به چشم او وارد می شود و خطر ابتلا به بیماری های چشم به حداقل برسد
ولی من یک توصیه به شما دارم و آن این است که در دکوراسیون اداری از منابع نوری کم مصرف استفاده می شود . همانطور که میدانید نور تاثیر بالایی روی فضای کاری می گذارد پس هم کارمند در آن محیط به خوبی و با آرامش کار می کند و هم مشتری که وارد چنین محیطی می شود می تواند با دفتر و شما ارتباط بهتری پیدا کند.
بهتر است ورودی دفتر را کاملا روشن کنید تا با ورود حس بهتری بگیرید و برای گذاشتن نورهای مصنوعی در داخل تا حد امکان از وجود نورهای طبیعی نیز کمک بگیرید پس این که نورپردازی محیط های اداری چگونه باشد کار خیلی سختی نیست فقط نیاز به داشتن علم و هنر دارد.
ممنون که با دکوساخت همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.