سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن

زیبایی سنگ در دکوراسیون مدرن

سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن؛ دنیایی از ناشناخته‌ها!

در دنیای مدرن امروز، انسان همواره در جستجوی سرآغاز خود می‌گردد؛ درنتیجه مواد اولیه راه خود را از طبیعت به خانه‌ها باز کرده‌اند! درواقع در دکوراسیون مدرن هر آنچه احساس رهایی را در افراد بیشتر کند جایی در دل خانه‌ها خواهد داشت؛ همچون سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن که شاید در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما در این بخش اثرات شگرف آن را در چیدمان می‌شناسیم.

استفاده از سنگ در دکوراسیون سنتی محدود به سنگ‌های تزیینی بود که بیشتر در سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها کاربرد داشتند؛ انواع سنگ مرمر شیک، گرانیت بادوام، اونیکس تماشایی، کوارتز زرق و برق دار و سنگ تراورتن گرم از پرطرفدارترین سنگ‌ها در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند.

سنگ در دکوراسیون مدرن

اما در سبک دکوراسیون مدرن سنگ‌های طبیعی با ظاهر پرداخت نشده محبوبیت بیشتری دارند. همانطور که ذکر شد در چیدمان مدرن رهایی از چارچوب‌های گذشته اهمیت بیشتری دارد و همین موضوع انواع سبک چیدمان خلاقانه را به خانه‌ها آورده است. در این بخش با کاربرد سنگ در چیدمان مدرن و نمای فوق‌العاده‌ای که به خانه‌ها می‌بخشد آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

با تاثیر سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن آشنا شوید!

استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی موضوع جدیدی نیست؛ این ماده اولیه و مستحکم از دیرباز مورد توجه انسان بوده و در بسیاری از ابزارها و چیدمان‌ها به کار رفته است. در واقع سنگ به دلیل مزایای بی‌شماری که دارد جایگاه ویژه‌ای در طراحی دکوراسیون داشته است.

سنگ در کنار بافت با دوام و قدرتمند خود، نمایی زیبا و منحصربه‌فرد می‌آفریند که احساس قرار داشتن در دل طبیعت را تداعی می‌کند. علاوه بر این تنوع بالایی از سنگ‌ها در بازار وجود دارد که با انتخاب طرح و رنگ دلخواه خود امکان طراحی هزاران چیدمان متفاوت وجود خواهد داشت.

از مزایای دیگر این ماده طبیعی جذب فوق‌العاده صدا است که باعث می‌شود امواج صوتی مدت زمان کمتری در فضا باقی بمانند؛ در نتیجه سکوت و آرامش مورد نیاز انسان امروزی را به بهترین شکل ممکن برآورده می‌کند.

حال که با تاثیر سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن آشنا شدید در ادامه اصول چیدمان و به کار بردن آن را یاد می‌گیریم.

ترکیب سنگ در دکوراسیون به صورت مونوکروم و خنثی

برای استفاده از سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن ابتدا باید اصول اولیه را بدانید؛ استفاده از رنگ‌های خنثی در انواع سنگ‌ها زمانی نمایی جذاب و فوق‌العاده ایجاد می‌کند که فضایی کافی برای استفاده از سنگ وجود داشته باشد.

نقش سنگ در دکوراسیون

اگر فضای داخلی خانه بزرگ است بهتر است آن را با سنگ‌های طبیعی طوسی و یا رنگ‌های نزدیک به آن بپوشانید و چیدمان منزل را نیز به کمک وسایلی به رنگ مشابه انجام دهید. توجه داشته باشید در سبک دکوراسیون مونوکروم از شفافیت‌های مختلف یک رنگ استفاده می‌کنند؛ درنتیجه امکان استفاده از رنگ سفید تا سایه‌های خاکستری و مشکی در دکوراسیون خانه وجود دارد.

اگر فضای خانه کوچک است بهتر است از سنگ‌هایی که رنگ گرم‌تری دارند استفاده کنید و بخش کوچکی از دیوار منزل را با آن بپوشانید. تاثیر استفاده از سنگ حتی در مساحتی کوچک شگفت‌انگیز خواهد بود.

سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن در ترکیب با چوب

سنگ و چوب دو عنصر جدانشدنی از سبک چیدمان مدرن محسوب می‌شوند که در ترکیب با یکدیگر نمایی فوق‌العاده و تجربه‌ای تکرارنشدنی را ایجاد خواهند کرد. سردی سنگ در کنار گرمی چوب تضادی شگفت‌انگیز است که چیدمان خانه شما را به طور کلی تغییر می‌دهد.

نقش سنگ در دکوراسیون مدرن

اگر قصد دارید عنصر اصلی چیدمان خانه را سنگ در نظر بگیرید، از انواع گجت چوبی کوچک‌تر در خانه استفاده کنید. علاوه بر این استفاده از وسایل چوبی رنگ شده که هارمونی را با دکوراسیون سنگی شما حفظ می‌کنند، ایده‌ای جدید و جذاب است.

استفاده از رنگ‌های خنثی سنگ طبیعی در کنار عناصر تاکیدی

اگر می‌خواهید خانه خود را با استفاده از سنگ‌های طبیعی یک‌دست چیدمان کنید، استفاده از عناصر تاکیدی با رنگ متضاد را فراموش نکنید. فضایی که سراسر آن با سنگ‌های طبیعی و رنگ خنثی پوشیده شده است، با حضور یک یا چند عنصر تاکیدی با رنگ‌های گرم نمایی چشم‌نواز خلق می‌کند.

به عنوان مثال در سایه‌های خاکستری رنگ سنگ‌ها از رنگ‌هایی همچون زرد، قرمز، نارنجی و آبی روشن در رنگبندی کوسن‌ها یا مبلمان خود استفاده کنید و از نتیجه خارق‌العاده آن شگفت‌زده شوید.

در ضمن فراموش نکنید که از طبیعت ایده بگیرید! سنگ در طبیعت در تضاد با آب، گیاهان، آتش و چوب به کار می‌رود. پس گلدان‌های سنگی، آب نماهای کوچک و بزرگ و شومینه سنگی، رنگی نو به دکوراسیون داخلی شما می‌بخشد.

ترکیب سنگ با بافت نرم

ترکیب سنگ و بافت های گرم

آیا در نظر دارید سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن نقطه عطف خانه شما باشد؟ آن را با اقلامی که طبیعت گرم دارند ترکیب کنید. ترکیب سنگ با انواع ترمه، قالیچه‌های قرمز رنگ، بالش‌های پشمی و خز به سطوح سرد سنگ‌ها جانی تازه می‌بخشد.

استفاده از بافت‌هایی با رگه‌های روشن در کنار چیدمان سنگی مدرن، علاوه بر زیبایی متمایزکننده، تضادی ایجاد می‌کند که سنگ را به نقطه عطف چیدمان شما تبدیل خواهد کرد.

انتخاب مبلمان متناسب با دیوارهای سنگی مدرن

زمانی که سنگ را به عنوان عنصر اصلی چیدمان منزل انتخاب می‌کنید باید نسبت به انتخاب سایر اجزای خانه و به خصوص مبلمان حساسیت بیشتری داشته باشید. سنگ، نمایی مدرن به خانه شما می‌بخشد؛ درنتیجه بهتر است از سبک مبلمانی استفاده کنید که تکمیل‌کننده این احساس باشد.

استفاده از مبلمان‌های پرزرق و برق و رنگی در سبک دکوراسیون مدرن با سنگ جالب به نظر نمی‌رسد؛ به جای آن از مبلمان ساده و رنگ‌های خنثی استفاده کنید و عناصر تاکیدی و رنگ‌های گرم را در کوسن‌ها به کار گیرید و بدین ترتیب نتیجه‌ای فوق‌العاده خلق کنید.

نقش سنگ

کلام آخر

استفاده از سنگ طبیعی در دکوراسیون مدرن سبکی جدید در چیدمان است که تنها معماران حرفه‌ای به تاثیر شگرف آن پی برده‌اند. هرچند سنگ در دکوراسیون فضاهای خارجی کاربرد بیشتری دارد، اما افزودن آن به خانه نمایی زیبا از طبیعت را به محل زندگی شما اضافه می‌کند. شاید رنگ‌ خنثی این ماده طبیعی مهم‌ترین عامل انتخاب آن برای چیدمان داخلی باشد؛ رنگ طوسی تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است که به راحتی با سایر عناصر رنگی تلفیق می‌شود.

تیم سبک نگار نیز به همین دلیل رنگ طوسی را برای گجت چوبی جک آپ انتخاب کرده است. اگر سنگ را به دکوراسیون منزل خود اضافه کردید، فراموش نکنید از جک آپ چوبی و مدرن سبک نگار در میز کاری خود استفاده کنید و از چیدمان مدرن نهایت لذت را ببرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *