جذاب ترین ایده‌های ساخت گالری دیواری در خانه

ساخت گالری دیواری

جت چوبی – جذاب ترین ایده‌های ساخت گالری دیواری در خانه

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، دکوراسیون و طراحی داخلی نیز دچار تحولاتی شده است. در این زمینه عناصر دکوراسیونی مدرنی به وجود آمده‌اند که یکی از محبوب ترین آنها ساخت گالری دیواری است. افراد بسیاری برای ایجاد یک طرح جذاب از این مدل در طراحی خانه خود استفاده می‌کنند. برای ایجاد چنین فضایی در خانه یا محیط کارتان نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید میزان زمانی است که در اختیار دارید.

گالری دیواری درواقع مجموعه‌ای از عکس‌های شماست که به صورت منظم و با هماهنگی دقیق روی دیوار قرار گرفته باشد. درباره نوع این تابلوها باید به این نکته توجه داشته باشید که گالری دیواری ممکن است مجموعه‌ای از عکس‌های یادگاری شما باشد یا تعدادی تابلوی هنری که انتخاب کرده‌اید.

معمولا ایجاد گالری دیواری خانه شما را لوکس‌تر کرده و یک جذابیت خاص به آن می‌بخشد بدون آنکه نیاز باشد هزینه زیادی برای ساخت آن صرف کنید. در ادامه به نحوه ساخت این گونه گالری‌ها می‌پردازیم و توضیحاتی در خصوص موارد کاربردی آنها بیان می‌کنیم.

آیا با مراحل ساخت گالری دیواری آشنایی دارید؟

امروزه اغلب افراد به دنبال دکوراسیون‌های مدرن و جذاب برای محیط خانه و محل کار خود هستند. ساخت گالری دیواری نیازمند مواد و ابزار ویژه‌ای است که هر یک نقشی اساسی در ایجاد این مدل ایفا می‌کنند. در ادامه به معرفی بیشتر این دکوراسیون می‌پردازیم و مراحل ساخت آن را یاد می‌گیریم.

ساخت گالری دیواری

جمع‌آوری عکس‌ها و ابزار لازم

اولین قدم برای ساخت یک گالری جذاب جمع‌آوری عکس‌های موردنظر است. اگر می‌خواهید گالری دیواری خود را از مجموعه عکس‌های قدیمی بسازید باید عکس‌های مورد علاقه خود را جمع کنید؛ اما اگر به دنبال ساخت مجموعه‌ای از آثار هنری هستید جمع‌آوری نقاشی و آثار هنری را برای کلکسیون خود آغاز کنید.

در این رابطه باید به این نکته دقت کنید که مقیاس گالری شما چقدر است؛ سپس متناسب با آن اندازه وسایل را تنظیم کنید. برای گرفتن ایده‌هایی جدید در زمینه ساخت گالری دیواری این امکان را دارید که از وب‌سایت‌ها و عکس‌های گوناگون ایده بگیرید.

گالری خانگی

از میان وسایلی که جمع‌آوری کردید بهترین را انتخاب کنید

در جمع‌آوری اولیه تناسب زیادی بین وسایل وجود ندارد؛ اما با شناسایی و تجزیه و تحلیل آنها تعدادی از وسایل را که هماهنگی بیشتری با یکدیگر دارند انتخاب کرده و به عنوان تم کلی از آنها استفاده کنید.

انتخاب تصویرهایی که با یکدیگر تناسب دارند در ایجاد گالری دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است. تا جای ممکن عکس‌های انتخابی خود را با محیطی که قرار است در آن دکوراسیون دیواری بسازید، ست کنید. از به کار بردن ابزار و عکس‌های تکراری در این دکوراسیون بپرهیزید.

رنگ‌ها در تاثیری که دکوراسیون شما بر افراد می‌گذارد، نقش پررنگی دارند. همچنین نورپردازی نیز از مواردی است که باید در هنگام ساخت گالری دیواری خود به آن دقت کنید.

 

تعداد عکس‌های گالری خود را تعیین کنید

یکی دیگر از مواردی که در ساخت گالری دیواری باید به آن دقت کنید این است که تعداد عکس‌ها را متناسب با محیط و سلیقه خود انتخاب کنید. اینکه شما از گالری‌های شلوغ یا منظم خوشتان می‌آید یک امر شخصی محسوب می‌شود؛ ولی این مورد را در نظر داشته باشید که برای اتاق‌های کوچک تعداد تصاویر خود را معمولا زوج انتخاب کنید و چیدمان آنها را با فاصله‌هایی منظم انجام دهید. در مورد اتاق‌های بزرگ این موضع دقیقا برعکس است؛ به طوری که برای انتخاب عکس‌ها باید تعداد آنها را به صورت فرد انتخاب کنید.

نورپردازی مناسب

یکی از مواردی که باعث زیباتر نشان دادن گالری دیواری شما می‌شود نورپردازی صحیح است. اگر نور محیط شما خوب نباشد دکوراسیون شما هم چندان به چشم نمی‌آید. برای نورپردازی گالری خود هم نور مستقیم و هم نور غیر مستقیم برای دیزاین و زیبا جلوه دادن محیط استفاده می‌شود.

اگر انتخاب شما نورهای مستقیم است برای ایجاد آنها باید از لامپ‌های سقفی یا دیوارکوب‌ها استفاده کنید. در هنگام استفاده از نورهای مستقیم به این نکته دقت کنید که چراغ‌ها را به گونه‌ای قرار ندهید که روی قاب عکس‌ها سایه بیفتد. علاوه بر این اگر در نظر دارید عکسی از گالری‌تان بیشتر در معرض دید قرار بگیرد، نوری جداگانه برای آن تعبیه کنید.

برای ساخت گالری دیواری با نورهای غیرمستقیم شما این امکان را دارید که به وسیله انواع آباژورها آنها را ایجاد کنید. سافت‌باکس ها علاوه بر تامین نور غیرمستقیم، ویترین گالری شما را نیز جذاب‌تر می‌کنند.

چیدمان دیوار

ایجاد دکوراسیون جانبی

بعد از انجام همه مراحل بالا در قدم آخر شما باید از ابزار و وسایل گوناگونی جهت چیدن دکوراسیون جانبی گالری خود بهره ببرید. متناسب با سلیقه خود سبک مدرن یا سنتی را برای چیدمان جانبی در نظر بگیرید.

با استفاده از آینه‌کاری‌های خاص و نقاشی‌های هنری یک دکوراسیون جانبی به سبک سنتی ایجاد می‌کنید. همچنین در رابطه با طرح‌های سنتی امکان استفاده از طاقچه‌ها و پرده‌های قدیمی نیز وجود دارد.

چیدمان عکس روی دیوار

رنگ‌ها یک رکن اساسی در تزئین گالری دیواری

در هنگام ساخت گالری دیواری خود این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ‌ها تاثیر بسزایی در زیباتر نشان دادن دکوراسیون شما دارند. بنابراین تناسب رنگ‌ها را در زمان ایجاد گالری دیواری رعایت کنید. که این موضوع خود سبب بیشتر دیده شدن چیدمان شما توسط دیگران می‌شود. استفاده از رنگ‌های متضاد جذابیت منحصربه‌فردی در طراحی شما ایجاد می‌کند. رنگ‌های مونوکروم نیز همیشه جذابیتی بی‌نظیر در یک گالری دیواری ایجاد می‌کنند که استفاده از آنها وسوسه‌برانگیز است.

در آخر…

دغدغه بسیاری از انسان‌ها در دنیای مدرن امروزی داشتن خانه‌هایی زیبا با دکوراسیون‌های جدید است. ایجاد چیدمانی جذاب نه تنها باعث جذاب‌تر شدن فضای خانه شما می‌شود، بلکه حس رضایت و آرامش را نیز افزایش می‌دهد. در این بخش درباره چگونگی ساخت گالری دیواری مطالبی را بیان کردیم و راهکارهای لازم برای رسیدن به این چیدمان را نیز یاد گرفتیم. تیم سبک نگار در تلاش است بهترین و جدیدترین ایده‌های دکوراسیونی را با شما در میان بگذارد که خانه‌ای زیباتر و ذهنی آرام‌تر داشته باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.