دکوراسیون اتاق کار مدرن چگونه است؟

دکوراسیون اتاق کار مدرن

اتاق کار مکانی است که افراد ساعات زیادی از روز را در آن می‌گذرانند؛ درنتیجه دکوراسیون و اتمسفر موجود در این اتاق تاثیر ویژه‌ای بر کیفیت کار خواهد داشت. چیدمان اتاق کار بهتر است به گونه‌ای باشد که در کنار احساس آرامش، تمام وسایل مورد نیاز افراد را در اختیارشان قرار دهد.
امروزه دکوراسیون چوبی و طراحی مینیمال اتاق‌های کار بسیار رایج‌تر از انواع دیگر شده است؛ چرا که چوب عنصری زنده از دل طبیعت است و زمانی که گجت های چوبی مهمان اتاق‌های کوچک کار می‌شوند، انرژی و طراوت طبیعت را با خود به همراه می‌آورند.
در این مقاله قصد داریم ایده‌های کاربردی و جذاب دکوراسیون اتاق کار مدرن معرفی کرده و مولفه‌های مهم چیدمان سبک مینیمال را بشناسیم. اگر آرامش و کیفیت کاری برای شما اهمیت دارد با ما همراه باشید.

 

اتاق کار خود را به سبک مینیمال چیدمان کنید.

دکوراسیون محیط‌های کاری متفاوت از خانه یا مکان‌های مختلف است؛ در واقع چیدمان این اتاق باید به گونه‌ای باشد که تمرکز افراد را بیشتر کرده و خلاقیت ذهنی آن‌ها را افزایش دهد.

امروزه طراحی‌های پر زرق و برق را در بسیاری از شرکت‌های بزرگ می‌بینیم که نه تنها باعث افت کیفیت کاری کارمندان می‌شود؛ بلکه اتمسفر محیط کاری را نیز با مشکل مواجه می‌کند. قبل از چیدمان اتاق کار اهداف آن را به خود یادآوری کنید.

در چیدمان اتاق کار به سبک مینیمال، رنگ مهم‌ترین مولفه‌ای است که باید ویژگی‌های به خصوصی را دنبال کند. در اتاق‌های کار مدرن رنگ‌های اشباع و تند جایی ندارند. در واقع در این اتاق‌ها سعی می‌شود رنگ، نما، وسایل و تمام ابزارهای مورد نیاز افراد در ساده‌ترین حالت انتخاب شوند.

سبک مینیمال با استفاده ساده از رنگ‌ها آرامش بیشتری به اتاق کار مدرن داده و آن را به فضایی ایده‌آل جهت کار روزانه تبدیل می‌کند. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون اتاق کار مدرن را مرور می کنیم.

چیدمان اتاق کار

نور و نمای اتاق کار را نادیده نگیرید.

در یک اتاق کار مدرن و مینیمال به نورپردازی اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. در واقع اگر روشنایی اتاق کافی نباشد؛ جذاب‌ترین وسایل کاری یا میزها و گجت های چوبی شما مشخص نخواهند بود.

بنابراین پیش از انتخاب وسایل یا رنگ‌آمیزی اتاق کار، روشنایی آن را در نظر بگیرید. نور طبیعی در دکوراسیون اتاق کار مدرن اهمیت بیشتری داشته و معماران باتجربه محیط‌های کاری را به پنجره‌های بزرگ مجهز می‌کنند که نور خورشید با انرژی خود فضای کاری را روشن کند.

با این حال اگر نور طبیعی به اتاق شما نمی‌تابد به فکر نورپردازی اصولی و مناسب آن باشید. وجود لوسترهای بزرگ و پر زرق و برق در اتاق کار فکر جالبی نیست. سعی کنید چراغ‌های ساده و پرنور را با مشورت معماران در مکان مناسب قرار دهید. استفاده از لوسترهای کوچک با طرح مدرن نیز اتاق کار شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

رنگ آمیزی هوشمندانه به سبک مینیمال

اتاق کار فضایی است که افراد در آن به تمرکز و خلاقیت ذهنی نیاز دارند. وجود رنگ‌های اشباع و گرم یا تند با کوچک‌تر نشان دادن فضا، امکان تمرکز ذهنی را از افراد سلب می‌کند. درنتیجه بهتر است از فکر رنگ آمیزی با رنگ‌های شاد و تند منصرف شوید.

سفید، رنگ‌های خنثی و روشن بهترین انتخاب‌ها جهت دکوراسیون اتاق کار مدرن محسوب می‌شوند. امروزه رنگ‌های طوسی روشن در کنار سفید جذاب‌ترین اتاق‌های کاری را ایجاد می‌کنند.

رنگ سفید فضای اتاق کار شما را بزرگ‌تر نشان داده و به دلیل خنثی بودن تمرکز ذهنی و خلاقیت در آن بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، سفید رنگی است که احساس آرامش و خلوص را در افراد بیشتر می‌کند؛ به همین دلیل خلاقانه‌ترین پروژه‌های کاری در اتاق‌های سفید رقم می‌خورد.

در سال‌های اخیر نیز اتاق‌های کاری مینیمال با دیوارهای سفید و وسایل ساده و سفید رنگ محبوبیت بیشتری پیدا کرده و فضایی دلنشین ایجاد می‌کنند.

دکوراسیون اتاق کار مدرن خود

طبیعت را به اتاق کاری خود بیاورید.

از مهم‌ترین مولفه‌های دکوراسیون اتاق کار مدرن وجود گیاهان و عناصر طبیعی در اتاق است. محیط‌های کاری که به سبک مینیمال چیدمان می‌شوند از گجت های چوبی و گیاهان در قسمت‌های مختلف استفاده می‌کنند.

با افزودن عناصر طبیعی و زنده، انرژی و طراوت طبیعت را به اتاق کاری خود می‌آورید. وجود گیاهان سبز در میان وسایل کاری با رنگ سفید و خنثی، نمایی جذاب و دوست‌داشتنی می‌سازد.

در کنار گیاهان، میزها و گجت های چوبی را فراموش نکنید. چوب احساسی نوستالژی و دلنشین دارد که با اضافه کردن آن به اتاق آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

وسایل روی میز در دکوراسیون اتاق کار مدرن

در یک اتاق کار مینیمال خبری از میزهای شلوغی که وسایل مختلف تمام سطح آن را پوشانده‌اند، نیست. میز کار در دکوراسیون اتاق کار مدرن مهم‌ترین بخش اتاق محسوب می‌شود؛ درنتیجه چیدمان و وسایل روی میز باید در نهایت دقت انتخاب شده و در جای مناسب قرار گیرند.

به جای قرار دادن تمام وسایل مورد نیاز روی میز از قفسه‌های چوبی استفاده کنید. قفسه‌های چوبی بهترین همراه میز کار هستند که آن را از شلوغی نجات می‌دهند. سعی کنید روی میز کار خود تنها سیستم رایانه‌ای را در کنار وسایل ضروری داشته باشید.

زمانی که میز کار با وسایل مختلف پر نشده باشد؛ تمرکز ذهنی بیشتر بوده و نمای جذاب‌تری به اتاق کار می دهد. گجت جک آپ سبک نگار نیز به شما کمک می‌کند لپ تاپ و کیبورد را بعد از کار در مکان مخصوص این گجت چوبی قرار داده و میز کاری مرتب و تمیز داشته باشید.

گجت چوبی جک آپ که از MDF ساخته شده به رنگ طوسی متالیک بوده و با سبک مینیمال اتاق‌های کاری به طور کامل هماهنگ است. با تهیه این محصول زیبایی میز کار خود را بیشتر کرده و وسایل خود را در قسمت‌های تعبیه شده آن قرار دهید.

اتاق کار مینیمال

دیوارها را تنها نگذارید!

در دکوراسیون اتاق کار مدرن به سبک مینیمال سادگی حرف اول را می‌زند. با این حال در اتاق‌های کاری امروزی دیوارها را با رنگ سفید تنها نمی‌گذارند؛ وجود چند تابلوی هنری ساده که با ترکیب رنگ اتاق کار همخوانی دارد، آن را به اتاقی آرامش‌بخش و جذاب تبدیل خواهد کرد.

البته بهتر است برای خرید تابلوهای دیواری عجله نکرده و آن‌ها را بعد از انتخاب رنگ‌های به کار رفته در مبلمان و میز کاری تهیه کنید.

مبلمان ساده

مینیمال با مبلمان ساده اما راحت

انتخاب مدل صندلی یا مبلمان کاری که در کنار میز قرار می‌گیرد، تاثیر زیادی در سبک چیدمان اتاق خواهد داشت. در سبک مینیمال معمولا مبلمان‌های ساده در محیط‌های کاری دیده می‌شوند که رنگی خنثی داشته و تکمیل کننده رنگ انتخابی اصلی اتاق هستند.

در واقع با انتخاب رنگ مبلمان متفاوت و چند وسیله کوچک روی میز، نمایی جذاب به اتاق خود بخشیده و آن را به فضایی دوست‌داشتنی و آرامش‌بخش تبدیل می‌کنید.

کلام آخر

امروزه دکوراسیون اتاق کار مدرن معمولا به سبک مینیمال انجام می‌شود. در این سبک سادگی و استفاده از رنگ‌های خنثی، محیط کاری را به فضای ایده‌آل جهت تمرکز ذهنی تبدیل می‌کند. استفاده از عناصر طبیعی نیز در کنار رنگ‌های ساده، طراوت طبیعت را به محل کار اضافه کرده و وجود وسایل و گجت های چوبی آرامش ذهنی بیشتری را ایجاد می‌کند.

در کنار وسایل چوبی اتاق کار خود می‌توانید جک آپ سبک نگار را نیز داشته باشید که با رنگ منحصر به فرد و عملکرد کارآمد، میز کار امروزی شما را جذاب تر خواهد کرد.

 

 

منبع :

https://smallbiztrends.com/2017/03/office-decorating-ideas.html

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.