جذاب‌ ترین ایده‌ ها برای دکوراسیون آشپزخانه

ایده دکوراسیون

جذاب‌ ترین ایده‌ ها برای دکوراسیون آشپزخانه

در علم طراحی دکوراسیون داخلی، آشپزخانه را قلب یک خانه می‌دانند که رنگ و اصول چیدمان در آن بر تمامی قسمت‌ها و اتاق‌ها تاثیر می‌گذارد. درواقع این فضا نمایانگر زیبایی یک خانه است و دکوراسیون آشپزخانه انرژی فضا را به طور کلی تغییر می‌دهد.

امروزه در آپارتمان‌ها، آشپزخانه‌ها که تنها با اپن از بخش پذیرایی جدا شده‌اند، به نوعی جزء فضای اصلی ساختمان محسوب می‌شوند. درحقیقت اصول دکوراسیونی که برای قلب خانه خود در نظر می‌گیرید، در تمام قسمت‌ها دیده می‌شود؛ بنابراین چیدمان و رنگ آن بیش از گذشته اهمیت دارد.

در این بخش می‌خواهیم جدیدترین ایده‌های دکوراسیون این فضا را با شما در میان بگذاریم. فراموش نکنید چیدمان این بخش از آپارتمان باعث می‌شود انرژی فوق‌العاده‌ای به تمام نقاط خانه منتقل شود. پس برای داشتن خانه و آشپزخانه‌ای با اتمسفر مثبت با تیم سبک نگار همراه شوید.

دکوراسیون آشپزخانه

بهترین رنگ‌ها برای دکوراسیون آشپزخانه

رنگ‌ها مهم‌ترین عناصر در دکوراسیون فضا هستند که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند. از طرفی دیگر هر یک از رنگ‌ها انرژی مخصوص به خود را دارند که اگر درست و به اندازه استفاده نشوند، اتمسفر کلی یک فضا را ناخوشایند می‌کنند.

این موضوع در آشپزخانه اهمیتی دوچندان دارد؛ چراکه این مکان باید فضایی گرم و صمیمی ایجاد کرده و اشتهای افراد را برای تغذیه باز کند.

احتمالا شما هم این قانون را شنیده‌اید که در فضاهای کوچک بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کرد که آن را بزرگ‌تر جلوه داد. دیوارها و کابینت‌های سفید به همین دلیل راه خود را در بسیاری از خانه‌ها باز کردند؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از یک رنگ موجب یکنواختی بصری می‌شود.

پس برای دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن، کمی جسورانه‌تر عمل کنید. امروزه استفاده از بسیاری از رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی، دیگر طرفداری ندارد. در عوض ترکیب‌های رنگی پرجنب‌وجوش و به کار بردن رنگ‌های با اشباع بالا که انرژی یک فضا را به طور کلی تغییر می‌دهند، ترند چند سال اخیر هستند.

دکوراسیون زیبای آشپزخانه

برای تغییر آشپزخانه خود سایه‌های کرم و رنگ‌های گرم انتخابی فوق‌العاده هستند. رنگ‌های گرم نه‌تنها صمیمت یک فضا را بیشتر می‌کنند، بلکه بر میزان اشتهای شما تاثیر دارند.

قرمز و رنگ‌هایی که در این توناژ قرار می‌گیرند، اشتهای افراد را بیشتر می‌کنند. پس کمی از سایه‌های این رنگ را به آشپزخانه اضافه کنید.

روشنایی جذابیت دکوراسیون آشپزخانه را دوچندان می‌کند!

زمانی که تصمیم دارید آشپزخانه خود را به سبک مدرن تزیین کنید باید به روشنایی آن بیش از سایر عناصر توجه کنید. روشنایی و نور، از مهم‌ترین المان‌های دکوراسیون است که باعث می‌شود وسایل شما جلوه‌ای زیباتر به خود بگیرند.

در آشپزخانه‌های مدرن تنها یک لوستر سقفی برای روشنایی کافی نیست. بهتر است از انواع لامپ‌های کوچک‌تر و آباژورها نیز استفاده کنید. همچنین لامپ‌های تزئینی که در گچ‌بری‌های خانه به کار می‌روند، به جذابیت آشپزخانه مدرن شما می‌افزایند.

علاوه‌بر‌این در زمان انتخاب لوستر سعی کنید مدل‌های جدیدتر را که معمولا با اشکال هندسی خاصی طراحی شده‌اند، خریداری کنید.

آشپزخانه زیبا

بی‌نظمی در دکوراسیون آشپزخانه‌های مدرن دیده نمی‌شود!

یکی از مواردی که در آشپزخانه‌های مدرن بیش از پیش دیده می‌شود، قفسه‌هایی بزرگ است که به چندین بخش تقسیم شده‌اند؛ درنتیجه تمام وسایل مورد نیاز خود را در آنها جای می‌دهید.

در یک آشپزخانه مدرن کابینت‌ها و اپن برای قرار دادن وسایل مناسب نیستند؛ آرامش و زیبایی بیشتر این فضا به کمک نظمی که قفسه‌ها و کابینت‌ها برقرار می‌کنند، بیشتر خواهد بود.

در طراحی‌های جدید چیدمان آشپزخانه‌ها، از کابینت‌ها برای قرار دادن گلدانی کوچک استفاده می‌کنند. با این کار انرژی و طراوت طبیعت را نیز به خانه خود و قلب آن اضافه می‌کنید.

علاوه بر این امروزه استفاده از جریزه آشپزخانه در مرکز آن بیشتر رواج دارد. در فضاهای امروزی آشپزخانه‌ها جریزه‌ای در مرکز آن قرار می‌دهند که علاوه بر جای دادن سینک ظرف‌شویی و کابینت در خود، به عنوان میز غذاخوری نیز کاربرد دارد.

بدین ترتیب به راحتی نظم این فضا را حفظ کرده و از دکوراسیون آشپزخانه به صورت چندمنظوره استفاده می‌کنید.

 

استفاده از فرش در دکوراسیون آشپزخانه‌های امروزی

در بیشتر آشپزخانه‌هایی که به سبک امروزی طراحی شده‌اند، یک تا دو فرش دیده می‌شود. فرش‌ها به کف لخت آشپزخانه‌ها گرمایی خاص می‌بخشند و از آنها به عنوان لنگرگاه‌های آشپزخانه یاد می‌شود.

در واقع زمانی که فرشی در آشپزخانه وجود دارد، یک نقطه عطف در این فضا ایجاد کردید که به جریان انرژی کمک می‌کند. فرش‌ها حتی در آشپزخانه‌های کوچک معجزه‌ای می‌آفرینند که جو کلی فضا را تغییر می‌دهند.

بهتر است فرش‌ها را زیر میز ناهارخوری قرار دهید؛ اما در این صورت فرش باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که در زیر تمام صندلی‌ها قرار گیرد. اگر آشپزخانه شما کوچک است یا میز ناهارخوری ندارید، از فرش‌ها در مرکز آشپزخانه استفاده کنید.

فراموش نکنید رنگ فرش را به عنوان رنگ مکمل و تاکیدی در دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر بیشتر فضای آشپزخانه را رنگ سفید یا خاکستری پوشانده است، از فرش‌هایی با رنگ‌های تندتر همچون قرمز، نارنجی، زرد و امثال آن استفاده کنید.

چیدمان آشپزخانه

کلام آخر

امروزه دکوراسیون آشپزخانه به عنوان فضایی برای کنار هم جمع کردن اعضای خانواده بسیار مهم‌تر از گذشته است. آشپزخانه‌های امروزی را که جزئی از فضای کلی پذیرایی محسوب می‌شوند به عنوان قلب خانه، باید به طور اصولی چیدمان کرد.

انتخاب رنگ و طرح، کابینت‌ها، فرش و سایر اثاثیه که در این فضا قرار می‌گیرد، تاثیر بسیاری بر دکوراسیون سایر قسمت‌های خانه دارد؛ بنابراین بهتر است چیدمان آن را جدی‌تر بگیریم.

تیم سبک نگار در این مقاله سعی کرد مهم‌ترین نکاتی که در تزیین آشپزخانه باید رعایت شود، به شما گوشزد کند. در درجه اول بهتر است رنگ آشپزخانه را بر اساس ترندهای روز دنیا انتخاب کرده و چند رنگ تاکیدی به آن اضافه کنید.

استفاده از وسایل کم‌جا و چندمنظوره همچون انواع گجت چوبی نیز به شما کمک می‌کند آشپزخانه‌ای منظم و پاکیزه داشته باشید. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید واقع شده باشد. شما نیز نظرات خود را با ما در میان بگذارید و از تجربیات خود سخن بگویید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.