۶ ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق

 ترفند طلایی که اتاق کار شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد

طرح خانه‌های امروزی اغلب به گونه‌ای است که فضایی کوچک به عنوان اتاق خواب یا اتاق کار در نظر گرفته شده‌است؛ با این وجود برای داشتن تمرکز بیشتر روی پروژه‌های کاری بهتر است اتاق کار به شکل فضایی بزرگ و راحت تصور شود. اگر اتاق کاری شما کوچک است لازم نیست به فکر تغییر خانه باشید؛ در این مقاله ایده‌های استفاده از گجت چوبی و ترفندهای دکوراسیون، فضای اتاق شما را بزرگ‌تر جلوه خواهد داد. کافی است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق را بیاموزید.

ترفند دکوراسیونی برای بزرگ کردن اتاق

نور طبیعی؛ مهم‌ترین ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق

اغلب افراد تصور می‌کنند با پوشاندن پنجره‌ها به کمک پرده‌های ضخیم احساس بهتری را در اتاق کار تجربه خواهند کرد؛ اما واقعیت خلاف این موضوع را ثابت می‌کند. با مسدود کردن نور طبیعی نه تنها ابعاد اتاق کاری شما کوچک‌تر از اندازه واقعی آن به نظر می‌رسد؛ بلکه تمرکز روی پروژه‌های کاری نیز کمتر خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم اگر اتاق کاری شما در محیطی آرام قرار دارد حتما از نور طبیعی خورشید استقبال کنید و کمی پنجره‌ها را باز بگذارید که جریان هوا به خوبی برقرار شود. حتی اگر پنجره‌های بزرگی در اتاق خود ندارید، سعی کنید در طول روز و ساعات کاری پرده‌ها را کنار بکشید و با ورود نور خورشید اتاق‌های خود را بزرگ‌تر جلوه دهید.

انتخاب فرش مناسب اندازه اتاق شما را تغییر خواهد داد!

انتخاب فرش مناسب، هوشمندانه‌ترین ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق است که معمولا افراد توجهی به آن ندارند. در واقع بیش‌تر مردم تصور می‌کنند در اتاق‌های کوچک نباید از فرش‌های بزرگ استفاده کرد! اما با این کار اتاق کار خود را کوچک‌تر از ابعاد واقعی آن نشان می‌دهید.

فرش بزرگ ترفندی است که باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر از اندازه واقعی آن به نظر برسد. علاوه بر انتخاب ابعاد مناسب، باید در انتخاب رنگ فرش نیز حساسیت به خرج دهید. رنگ‌های روشن‌تر فضای اتاق را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند و اتمسفر موجود در آن را مثبت می‌کنند؛ در نتیجه تمرکز روی پروژه‌های کاری راحت‌تر خواهد بود.

اصول دکوراسیون برای بزرگ کردن اتاق

ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق به کمک آینه

احتمالا از اثر شگفت‌انگیز آینه‌ها در دکوراسیون خانه شنیده‌اید و حداقل یک بار از خود پرسیده‌اید چرا در توالت‌ها از آینه‌های بزرگ و متعدد استفاده می‌شود. آینه‌ها وسایل اسرارآمیز دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند که به کمک آنها فضاهای کوچک را تا آنجا که می‌خواهیم گسترده‌تر می‌کنیم.

امروزه با وجود انواع طرح‌های مختلف از آینه‌های دیواری، انتخاب کار سختی نیست. پس به راحتی طرح مورد علاقه خود را انتخاب کرده و دیوارهای اتاق کاری را به کمک آن تزئین کنید. آینه‌ها را در جای جای دیوارها به کار ببرید و از نتیجه آن شگفت‌زده شوید. نتیجه فوق‌العاده این دکوراسیون به خصوص با تابیدن نور طبیعی خورشید در طول روز، انرژی و انگیزه شما را نیز بیش‌تر خواهد کرد.

ترفند دکوراسیونی برای بزرگ کردن اتاق

از وسایل جمع شونده استفاده کنید

داشتن کمدها و میزهای بزرگ در اتاق کاری همیشه وسوسه‌انگیز است؛ اما زمانی که اتاق کاری شما کوچک است با به کار بردن وسایل بزرگ فضای اتاق را اشغال می‌کنید و ابعاد آن را کوچک‌تر از حالت واقعی نمایش می‌دهید.

ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق اینجا به کمک شما می‌آید! امروزه علم معماری و دکوراسیون با تولید انواع وسایل خانگی جمع شونده مشکل اتاق‌های کوچک را برطرف می‌کنند. به کمک انواع گجت چوبی که برای اتاق‌ها طراحی شده‌است، می‌توان میزی کوچک و جمع شونده در گوشه‌ای از اتاق قرار داد که تنها در زمان استفاده سر هم می‌شود.

انواع دیگر گجت‌های چوبی همچون جک آپ سبک نگار نیز به شما کمک می‌کند وسایل کاری و لپ تاپ را در جای مخصوص قرار داده و بدون نگرانی از سلامت آن، فضای کمتری از میز خود را اشغال کنید.

اتاقی به بی‌نهایتی رنگ سفید

رنگ سفید معجزه اتاق‌های کوچک است. به کمک این رنگ به سادگی و بدون هیچ دردسری اتاق خود را بزرگ‌تر جلوه می‌دهید. پیشنهاد ما برای ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق به کار بردن سبکی مینیمال از رنگ سفید به همراه رنگ مورد علاقه شما است.

خصوصیت جالب رنگ سفید این است که به سادگی با سایر رنگ‌ها تلفیق می‌شود و هارمونی جذابی را ایجاد می‌کند. درنتیجه بهترین انتخاب برای اتاق‌های کاری کوچک دیوارهای سفید در کنار تزئیناتی به رنگ‌های دیگر است که اتاق کار شما را بزرگ‌تر نشان دهد. اما در استفاده از رنگ‌های دیگر زیاده‌روی نکنید.

تاثیر رنگ در دکوراسیون

فضای طولی دیوارها را فراموش نکنید!

وجود چند تابلوی هنری اتاق کاری شما را جذاب‌تر خواهد کرد؛ اما برای انتخاب تابلوهای مناسب اتاق کوچک باید حساسیت بیشتری داشت. در این بخش با دیگر ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق آشنا می‌شویم:

استفاده از فضای طولی دیوارها!

اگر اتاق کاری شما کوچک است سعی کنید تابلوهای عمودی تهیه کنید؛ هرچه طول تابلوها بیشتر باشد ارتفاع سقف بزرگ‌تر جلوه داده می‌شود. از این ترفند در نصب پرده‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید. حتی اگر پنجره‌های اتاق کوچک است، از پرده‌های نازک و بلند استفاده کنید؛ با این کار ارتفاع سقف بیش‌تر نشان داده شده و فضای اتاق کاری بزرگ‌تر جلوه داده می‌شود.

گجت چوبی

کلام آخر

زمانی که اتاق کاری کوچک است باید از ترفند دکوراسیونی بزرگ کردن اتاق با خبر بود که بتوان آن را بزرگ‌تر جلوه داد. علاوه بر این در اتاق کاری کوچک وسایل بزرگ جایی ندارند؛ در واقع باید به دنبال انواع گجت چوبی بود که با اشغال فضایی کوچک چندین کاربری را در اختیار شما قرار می دهند.

گجت چوبی جک آپ سبک نگار از این دسته گجت‌ها محسوب می‌شود که با اشغال فضای کوچک از میز، سیستم رایانه‌ای شما را در فضایی مخصوص نگه می‌دارد و در زمان‌های دیگر به عنوان نگه دارنده لپ تاپ عمل می‌کند. استفاده از گجت های کوچک چند منظوره فضای بیشتری به اتاق کاری کوچک اضافه می‌کند و آن را بزرگ‌تر جلوه خواهد داد.

 

 

منبع:

https://www.housebeautiful.com/room-decorating/living-family-rooms/g2310/small-living-room-decorating-ideas/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.